Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 183

Tema: leopard gekon

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno leopard gekon

    CAO SVIMA,imam zenku leoparda gekona staru 1 godinu i 2 meseca,da li bi ona mogla da se pari sada i koliki terarijum bi bio dovoljan,i da li uopste smem da stavim jedng muzjaka u terarijum dimenzija 50x40x40.evo nekih slika ako nesto nevalja slobodno recite!
    Slike Slike

  2. #2

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Kako ne može? Možeš zajedno da ih držiš ali da zimi pravi pauzu u parenju tako što ćeš da im smanjiš temperaturu, ali moraš da znaš da svaki put kada ih držiš zajedno postoji šansa da se pare, a to može da smeta ženki ako je previše, jer je to veliki napor za nju. Najbolje je da ih uvek držiš odvojeno i samo za parenje spojiš na par dana bukvalno...

  4. #4
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    evo ja bi da odma ponudim mog rasnog muzijaka ...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    havala na odgovorima,jes jedno pitanje kako mogu to da smanjim teperaturu,ja sam stavio terarijum ispred radijatora tako da je u hladnom delu temperatura 25,a u toplom 32 tokom cele godine,kako to da smanjim teperaturu terarijuma?

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Pa zimi mora da ti padne temperatura i tada ih ne hraniš, a oni samo spavaju, to je kao neki zimski san/hibernacija/brumacija ili nešto slično, zovi kako god hoćeš. Inače samo im isključiš grejanje i ne hraniš nekih 2 meseca...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    dva meseca da je ne hranim,prvi put to cujem,ja sam svoga gekona hranio normalno,tokom zime i ponasao se kao tokom leta,nije valjda da sam nesto #####o

    evo nekih slika moga leoparda
    Slike Slike
    Poslednji izmenio marko; 20.01.09. u 03:01. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  8. #8

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    ja uvek odvajam muzijake kaok bih mogo da dovedem zenku u odlicnu kondiciju.
    drugo glupo je da je pari non stop preko leta ako je ljubimac jer ce ziveti mnogo krace...

    sto se tice brumacije moje jedu na 15ak dana ....i tem ide do 18C a preko dana 24C
    skini ih sa terarijuma to je jako losa ideja iz vise razloga....

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    kako da je skinem sa terarijuma ne razumem

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Zare je hteo da kaze da ih sklonis od radijatora!

    :Aerodactyl:

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Pa lepo ne hraniš ih 2 meseca, šta je tu čudno?? To je sasvim normalno, neki gušteri se stavljaju u frižider zimi...kada treba da se ohlade na recimo 5-10 stepeni...ja moje nisam hranio 3 meseca i ništa im nije bilo, čak šta više sada su super i tako to treba, ne treba nipošto da ih hraniš kada su u brumaciji u tom zimskom bunilu, jer im tada probava ne radi kako treba, a pošto su hladnokrvni ne mogu da vare na 18-20 stepeni kako treba, uglavnom, procedura je ovakva: Odlučiš kada ćeš da ih prestaneš hraniti a 2 nedelje pre spuštanja temperature prestaneš da ih hraniš da bi za 2 nedelje na standardnim visokim temp. svarili svu hranu, nakon toga polako postepeno smanjuješ grejanje i na kraju posle 7 dana recimo ugasiš skroz i ne pališ i ne daješ hranu 7-8 nedelja, neke ženke mogu i za manje da se spreme za parnje i posle prihvate a neke ne, zato uzmeš 2 meseca recimo. Nakon toga počneš polako 7 dana da ih zagrevaš do standardne visoke temp. i tada počinješ da hraniš i sve se vraća na staro...to je to otprilike, samo daješ vodu redovno da ne dehidriraju...NIPOŠTO ih ne hraniti u tom periodu

  12. #12

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    ja se ne slazem s tobom za to kimo, ne hranjenje....i to. ali dobro ne moze da se kaze da je i jedno i drugo pogresno...
    mislim da si napravio lapsus tede da kazes hladnokrvni, ali to je ne bitno.

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Ok, ali mi daj jedan razlog zašto bi ih trebalo tada hraniti? Misliš da se inače hrane u divljini zimi ako su niske temperature i kada hiberniraju? Nigde nisam čuo da ih neko hrani u zimskom periodu, jer je logično, da pošto im treba toplote da svare hranu, a nemaju je tada, što bi ih hranio?

  14. #14

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    moji leopardi nikad ne padaju u hibernaciju totalnu, ostaju aktivni ,suncaju se i sve ostalo.
    tada jednu na 15ak dana i meni se cini da povremeno i traze hranu..dodju i poruckaju najsitnije ten koje su upale u ciniiju.
    dok agama i da oces nece da jede...sklupca se i stvarno spava...2 meseca
    tokai tkaodje po 6 meseci nije jela....
    zato ti kazem ko je voljan,i ako mi se ucini ja mu dam. ako ne nikom nista...
    preko zime i najhladniji dani ispod lampe je minimu 28-30C sto je sasvim dovoljno za varenje kod leo...

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Aha, pa to je druga stvar, ti tvojima pružiš i "hot spot", pa to objašnjava sve...pravi "cooling period" je da nema nikakvog grejanja...onako kako sam ja objasnio ne sme da se hrani jer temp nije dovoljno visoka, ali ako ti staviš i sijalicu onda ok, onda je to normalno, ali to nije onda hlađenje nikakvo, jer bi oni mogli da se ugreju kada hoće, to pali za razmnožavanje kod leoparda, dok kod recimo "Fat-tail" gekona ne može...ja sam prošle sezone probao da ih sparim i nije ništa bilo jer nisu bili hlađeni zimi, a sada kada sam im pružio hladniji period sparili su se isti dan bez problema, to ustvari više utiče na ženke, jer su mužjaci manje, više uvek za parenje...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    Moj sad preko zime nije jeo jedno mesec dana a imao je ponudjenu hranu!
    Ali sto kaze kimo temperatura je bila oko 20-25

    :Aerodactyl:

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    moj je u ciniji tokom zime imao hranu i redovno je jeo kao preko cele godine,nisam primetio nikakve promene tokom zime,mozda zbog temperature jer je njena temperatura preko cele godine ista

  18. #18

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    pa ok ivane nema veze...
    ok kapiram te kimo. to je interesantno sto razlicitim vrstama je potrebno ralicito da se ugadja...
    ali kad rece fet...moj nije jeo jedno2 meseca ali imao je i on hot spot ali slab, jer ga je delio sa piktusima....

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: leopard gekon

    vidim da sam smorio sa ovim pitanjem nego moze li neko da mi posalje uputstvo za razmnozavanje tenebrija i cvrcaka.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •