Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 56

Tema: Polna Zrelost A.avicularia

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Polna Zrelost A.avicularia

    Imam muzijaka A.avicularia koji je sada dobio kukice na nogama (nakon nekih godinu i 4-5 meseci)
    Kukice su se lepo videle odmah nakon presvlacenja dok su sada slabije primetne zbog dlacica na nogama
    Uzeo sam ga kada je bio velicine oko 1.5cm-a dok je sada oko 11-12cm.
    Takodje imam i zenku koja je uzeta par meseci kasnije.
    Zanima me kada zenka A.avicularia postaje polno zrela te ako neko moze da mi kaze bio bih mu zahvalan.

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    One su ti polno zrele sa nekih 13-14cm, ali to ti sve zavisi otprilike od veličine tela,ako su robusne dovoljno ona su polno zrele...u principu ja mislim da kada im je telo 5cm sigurno su polno zrele, znači glava+abdomen. Inače kolika ti je ženka? Ako je već tu negde onda ih pusti zajedno pa vidi kako će reagovati...retko kad je ženka Avicularie pojela mužjaka, mogu bukvalno zajedno i da žive ako su polno zreli...

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Ako sam dobro pogeldao na internetu rai de o Avicularia avicularia

    Koliko sam procitao na netu ta vrsta jako brzo raste za 18 mjesece dostigne svoju punu duzinu i zive 7 do 19 godina. A dostize duzinu do 7 inci.

    Ne znam jesam li dobro shvatio ali cim poraste 5 inca moze da se pari to ti je taman nesto oko 13-14cm i polozi od 90 do 200 jaja.



    mogu bukvalno zajedno i da žive ako su polno zreli...
    Upravo tako
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  4. #4
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Ne znam gde si pročitao to za 7 inči, jer A.Avicularia naraste do 13cm i to ženka a mužjak malo manje.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    7 inca je nest oko 19 centimetara.

    Ne mogu sada da nadjem dje sam nasao 7 inca, moguce da sam procitao da je to najveca to jeste da je to rekord.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  6. #6
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Za rekord ne znam ali za veličinu ćeš svuda naći do 5 inča.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    13-14 rastu
    inch je 2,5 pa racunaj..ali moguce je da ispadne neki gigas

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Jos preciznije 1' = tacno 25,4mm a. avicularija moze max da bude mozda nekih 5.5' to je nekih taman 14cm. Od 12-14 je vec odrasla jedinka a sa kolko je polno zrela nemam pojma verovatno vec sa 9-10cm .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    7 Inča je prosto nemoguče za Aviculariu aviculariu. Samo braunshauseni može toliko da naraste, mada i on često bude dosta manji.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Ova moja zenka je dosta manja (nekih 3,5-4cm manja) i ako je mladja nekih 5 meseci.
    Inace mislim da sam video da u sajtu nekog prirodnjackog muzeja (londonskom mislim) imaju 15 A.a. u istom terarijumu dok su dole na zemlji 4-5 stonoga
    Ali je terarijum ogroman i one su dosta mlade zakljucio bih po velicini,boji.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Evo slike tog muzijaka jedno nedelju dana nakon presvlacenja
    Slike Slike

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    A inace evo sta sam sakupio od infrmacija vezano za rod A.a.

    Name : Avicularia avicularia
    Country : Southamerica.Tropical areas of Brazil, Venezuela, Guyana, Surinam, French Guyana, Trinidad.
    Habitat : Rainforest
    Colors : Sling- Whitish-orange legs, black abdomen and toes Adult-Pink toes, blue legs, reddish abdomen.
    Growth :Medium speed
    Full Grown Size : 12-15cmLS.
    Temperatures : 27-28c
    Humidity : 78 to 82 %
    Substrate : 2 to 3 inches of peat moss, potting soil.
    Type : Arboreal
    Temperament: Docile and activev
    Aggressive : No
    Diet : Feed prey that is smaller than the length of the tarantula's body.Spiderlings eat flightless fruit flies, pinhead crickets, and other small insects. Adults eat crickets, moths, flies, other large insects.
    Longevity : About 15 years
    Housing : Spiderlings can live in a tall clear plastic container with air holes. Adults can live in a 10 to 40-gallon tank, depending on the number of tarantulas. This Avicularia species can be kept communally in a large, well-planted terrarium with many hiding spots and broad-leaved plants. There should be little or no cannibalism, especially if the tarantulas are about the same size. Height is more important than floor space.
    Decor-In the terrarium : Cork bark for climbing. Branches, live plants, vines, etc. make good hiding places and provide a base for the web.
    Notes : They're skittish and jumpy but unlikely to bite and they can't "flick" their urticating hairs- they have to press them into an assailant.Spray the cage a few times a week. Make sure the ventilation is good. You can use a heating pad placed under the cage. Avicularia a. is one of the most common species of Avicularia in captivity.
    Other Names : Pinktoe Tarantula, Guyana Pinktoe Tarantula, Common Pinktoe Tarantula, and South American Pinktoe Tarantula

    Mislim da su podaci ok?

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    da ali prevedi, zbog drugih

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    ok upravu si
    do sutra cu zameniti tekst.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Zemlja Porekla: Juzna Amerika.Tropske delovi brazila, venecuele,surinam,trinidad.
    Habitat: Kisne sume
    Boje: Mlada- plavkaste noge,ruzicasta stopala,crni-crveni abdomen
    Boje: Odrasla- Plave noge,ruzicasta stopala, plavi abdomen sa blagim provlacenjem crvene
    Brzina rasta: Srednja
    Puna velicina odrasle jedinke: 12-15cm (raspon nogu)
    Temperatura: 27-28c
    Vlaznost: 78-82%. Orosavasti terarijum par puta nedeljno .
    Podloga: 5-7cm sumskog treseta
    Tip: Arboreal (penjaci)
    Temperament:Pitoma i aktivna
    Agresivnost:Ne(mada zna ponekad da prsne izmet)
    Ishrana:Hraniti je plenom koji je manji od nje(Cvrci, tenebrije, skakacvi, muve...) dok spiderlings jedu vocne musice,mlade cvrke...
    Zivotni vek: 15-ak godina
    Terarijum: Spiderlings mogu da zive u maloj plasticnoj posudici u kojoj ce joj vlaznost biti bolje odrzavana.Odrasle mogu ziveti u terarijumu od 10-40 galona u zavisnosti od broja tarantula.
    Ova vrsta tarantule se moze drzati kolonijama ako je u dobro namestenom terarijumu sa dosta mesta za skrivanje i mesta za aktivnost jedinke.
    Dekor: Pored zivih biljaka mozermo staviti i plasticne ali je bitno da se osigura mesto za kucicu koju ce napraviti.To je najbolje postici kombinacijom bilja i grana(paziti na vlagu i budj)
    Dodatak: One su brze i vole da skoce ali retko kada ce ase odluciti za ujed.One ne mogu da ispale svoje iritirajuce dlacice tako da ce stati u polozaj sa podignutim abdomenom koji protrlja o napadaca.Ventilaci ja je veoma bitna ovoj vrsti upravo zbog velike vlage koju zahteva.
    A.avicularija je najzastupljenija vrsta iz roda avicularia koja se drzi u zatocenistvu
    Ostala cesta imena: Pinktoe Tarantula, Guyana Pinktoe Tarantula, Common Pinktoe Tarantula, and South American Pinktoe Tarantula

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Evo slika iz prirodnjackog
    Slike Slike

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    pa i nije neki ter za avikularije ,jako lose resen prostor.
    vise kora vecih stabalaa, sve su po ivicama. gej za njih a inace jako lepo izgleda

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    Imam jednu veliku zamerku na 'komunalnost' kod avicularia. Svi pričaju da može i da nije problem ako se koriste jedinke iz istog legla koje su od starta zajedno. Problem je što ja još uvek nisam video da je neko uspešno (bar 1-2 godine) držao komunalni terarijum. Ima gomile primera kako NIJE uspelo ili je probano na kratko pa su većina jedinki prodate kada su malo odrasle i tako rasformiran terarijum. Voleo bih ako neko ima link ka nečijem iskustvu u dugoročnom držanju takve kombinacije nek ovde baci link.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    slažem se u potpunosti,na duge staze ne verujem ali ako neko zna nešto konkretno neka to podeli sa nama...,mada sumnjam u to...

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Polna Zrelost A.avicularia

    ne znam link ali sa arachnobordsa lik ima 4 rufilate i vec 3 ili 4 god bez greske ..jedna uginula jer je on povredio kad je zatvara oter...davno citao pa su neke cinjenice mozda zaboravljene al itako nesto ide prica

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •