Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

  1. #1

    Uobičajeno Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Iskreno se nadam da mozda neko vidi i nesto pametno u mojim idejama.E ovako posto uskoro treba da mi stigne zmija,a vec imam skorpiju i zelim da uzmem jos koju zivotinju,odlucio sam da izradim jednu nazovimo vitrinu u kojoj ce mi stojati sve te zivotinjice,naravno prvih godinu dve dok ne prerastu to i budem morao da ih smestim u neki veci ter. u nekom drugom kutku sobe.A da...sve ovo mi je palo na pamet da pravim u nadi da cu tako ustedeti toplotne energije koja se rasipa prilikom grejanja svakog terarijuma zasebno,a mislim da ce i lepse izgledati,kolko tolko.Na dno te vitrine cu da stavim neke biljke ...Ne znam josh koje,koje drvo , videcete kad ga dovrsim.Postavicu slike sigurno.
    Josh neshto,zanima me vase misljenje o tom "zajednickom" drzanju zivotinja pod istim krovom,kolko je to pametno






  2. #2

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    nemoguce je drzanje ....pod istim krovom

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Sto?Ako je u toj vitrini prosecna temp 25 ~ 26 stepeni za zivotinje kojima treba malo vise grejace se ili kabel grejacem ili jos jednom lampom,mislim da sam zaboravio jednu sitnicu svaka zivotinja bice u svom zasebnom terarijumu koji ce imati svoju policu ili vec nesto na cega ce biti postavljen.Da li josh uvek mislite da je nemoguce to sto sam zamislio?


  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Moguće je ali sa ispravkama...prvo, reci koje bi bile dimenzije? Šta bi ti držao unutra i od kog materijala bi to napravio...mislim da je staklo suvišno spreda, jer je svako u svom terarijumu...teško je napraviti temperaturi gradijent u takvom prostoru i to bi bila najveća mana, ako ćeš pak da držiš insekte i paukove tu onda će biti ok za njihov uzgoj...u principu police su majka za sve to, nema uopšte potrebe za tako nečim, a i nećeš baš puno uštedeti struje...

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    da lep osi reko kimo, termalni gradijen ti je jako bitan ako mislis da paris nesto....

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Kimo,drzao bih skorpiju i zmiju za pocetak,uzecu najverovatnije pauka i nemam pojma mozda smislim josh neshto pametno. Dimenzije su 60 visina , 95 sirina , 50 dubina.Koliko sam shvatio pricate mi o tome da necu imati razlike u temperaturi u jednom i u drugom delu odredjenog terarijuma?To mogu izregulisati nekim slabijim kabel grejacem,ako se ne varam?A pored svega toga lepo ce da izgleda posto bih dole stavio neke biljcice koje mi se dopadnu a budu mogle da opstanu u takvoj sredini.E da ono bocno staklo nece biti,postojace samo klizna vrata s preda i ventilacija sa strane ,a da i gore u poklopac u kome ce se nalaziti sijalice sam planirao da stavim dva kulera jedan da uduvava a drugi da izvlaci vazduh.Sada upravo ceprkam po netu u nadi da cu naci kako da napravim pozadinu za tu kutiju.Mozda neko moze da mi pomogne,padala mi je na pamet ideja da isecem stiropor po merama i na njega nalepim ne znam sta moze li pur pena i da se na nju nalepi treset i pokoja grana ili kora drveta?I ondak sve to lepo uvrnem u "zidove" i kad mi se ne svidja menjam.

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Da, može za pozadinu, a za pauka, škorpiju ne vredi kabl grejač,sem ako ga ne staviš na stranu, a ne ispod ter, uglavnom kada se vidimo ću ti objasniti šta ti je bolje.

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Procitah to da se kod pauka i skorpija stavlja na stranu,zbog zakopavanja.Kimo,zar si sumnjao da necu imati josh sto jedno pitanje za sledeci susret Moracu da pocnem da ih pisem

    Nego hoce li neko ukratko da objasni kako se lepi na pur penu treset i ostala "gamad" ?Da li je neko od Vas probao to.Neke slike mozda.

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Ja treba uskoro da praobam, ali sam skontao da najviše rade lepljenje na silikon, dok je svež utisneš treset ili pesak ili šta god...

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Koliki sloj silikona ide i lepi li se on za stiropor Ili sperplocu?

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    ma koliko naneses, kupi crni silikon, pa namazes 10x10cm pa posipas treset..pa tako sve ..polagcke..
    lako se lepi samo je frka sto se tesk orazmazuje i ima da se nadises isparenja

    radio sam to i fino je

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    Da crni silikon je odlican. Nanesi ga ma razvuci spaklom. Tako dobijes tanji i ravnomerniji sloj a i brze ide. Onda samo prilepis treset. Ali kao sto Zarko kaze ima da se nadises isparenja. Slazem se sa Kimom i Zarkom oko raspodele temperatura. Da ne bih ponavljao ono sto su oni pisali ja bih tu stavio samo zmiju.

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)

    samo pogledaj djapinu vitrinu u moji terarijumi (ja mislim)
    i sve ce ti biti jasno....
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •