Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 196

Tema: pitanja u vezi iguane

  1. #1

    Uobičajeno pitanja u vezi iguane

    Dobio sam iguanu oko 80 cm.sa celim repom, interesuje me koliko izrastu godisnje, gresim li sto mo ostavljam hranu preko celog dana, sme li da jede saksisko bilje koje nije otrovno na pr. hibiskus (jer ga jede stalno bez obzira sto ima hranu)?

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    http://www.gekkogecko.co.yu/Ishrana%20iguane.html
    evo tu imas o ishrani iguane...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #3

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    da sme da jese hibiskus...
    ne gresis...samo nemoj da se ukiseli...

  4. #4

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Kiselo ce mo da ostavimo za zimu. A sto se tice ostalih pitanj, o rastu i polu?

  5. #5

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    rast... pa nejednako u pocetku navise dodaju a kasnije slabije..
    pol?
    ne vidim pitanje!
    i ako nece da raste verovatno nemas brasno lucerke PROTEINI

  6. #6

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Kako da znam kojeg je pola. Ili da cekam neko vreme da pocne da nosi jaja? Da li je pamedno da nabavim jos jednog po mogucnosti suprotnog pola? Planiram da mu pravim terarijum 2.60 visine x 1,00 x 0,80 kombinacijadrvo-staklo, da li je ok i gde mogu da pogledam neki primer. E da, sto se tice rasta interesuje me koliko mi je star guset sa obzirom da je dugacak oko 0,80cm.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    odprilike(pod konstantim uslovima ) godinu ipo dana ...mozda malo vise...dve..
    inace nikako ne mozes da cuvas zajendo.,..treba veliki ter i jako je komplikovano,da ne objasnjavam postoje situacije kad mora da se odvajaju itd...
    pol....
    gldea hemipenisalne kese i rpeanalne pore ili poslaji sliku pa cu se potruditi da ti kazem moje misljenje.koje ne mora biti 100% tacno

  8. #8

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    S obzirom da jos nisam napravio terarijum, a u stanu mi je cak i zimi preko 22 stepena, moram li da zurim sa pravljenjem terarijuma ili ne? Inace najvise vremena provodi na prozoru suncajuci se. E da, poceo je da me grize ko blesav, da ne pominjem da su mi ruke kao da sam se problacio kroz sumu ruza, moram da ga jurim svaki put kad hocu da ga kupam itd. Inace uziva da se mazi satima, cim ga prodje manija bezanja,grizena i grebanj koj ga drzi nekih 0,5 - 1 min. u zavisnosti od njegovog raspolozenja.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Koliko ja znam nebi trebao da se sunca na prozoru tj da sunce prolazi kroz staklo

    :Aerodactyl:

  10. #10

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    uvb zraci ne prolaze kroz staklo ...

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    što je i problem kod sunčanja kroz prozor(nedostatak uvb).rast im je po mom iskustvu dosta nejednak,naprimer kod mene čuvam dve iguane otprilike malo više od godinu dana,bili su mali kad sam doneo otprilike 40cm,a sad je veći oko 110cm,dok je manja oko 80cm,jako velika razlika.što se tiče zajedničkog držanja ,pa ne bih ti savetovao iz više razloga,ne bih tu sad u to ulazio....
    pozdrav

    samo još da napomenem da je po meni 22stepeni malo za njih,malo se oko toga potrudi,neka lampa ili grejač...
    Poslednji izmenio marko; 20.01.09. u 03:24. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Na prozor mozes da je stavis kada malo vise otopli, pa instaliras mrezicu za komarce (na otvoren prozor je stavis,naravno).
    Onda ce imati pun efekat, dok ovako kroz prozor prolaze samo toplotni zraci.

  13. #13

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Zasto je odjednom postao agresivan, poceo da grize i grebe da frkce... ?

  14. #14

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    ko?
    koliko je star?
    pol?

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    ima nekih vremenskih perioda,počnu da luduju ali ih to obično prodje...
    moji su trenutno relativno mirni ali bilo je i trenutaka kad mi je repom izbila iz ruke činiju sa hranom,a o ugrizima znam iz prve ruke..

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    ja mislim da sam negde procitao da to naglo raspolozenje imaju muzjaci...
    i da pocnu da ludiju pred parenje...tj kad traze zenku...
    nisam siguran...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Vrlo moguce da je muzjak u pitanju, oni su tako agresivniji...jos ako drma glavom i propinje se na prednje noge...!

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    i ja mislim da to ima neke veze sa parenjem,ali nisam sto posto siguran jer se dešavlalo i kad su bili manji

  19. #19

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    Jos uvek ga drzi ludilo. Nije strasno to sto mrda glavom i pokusava da ujede, nego kad zagrize ponasa se kao pit, ajde i ti sto cima glavom i drzi prst istovremeno, nego nece da pusti. Zadnji put kada me je UJO za prst da me nije bolelo mogao sam da ga nosim kao pirsing, uspeo sam da mu sve cetiri noge dignem sa stola, ali je poceo da trese glavom valjda da me opomene da mu polozaj ne odgovara. Inace u stanju je da drzi prst 2-3 min. Nece valjda jos dugo da ga drzi. Mislim na raspolozenje.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: pitanja u vezi iguane

    kad te ujede i ne pusta samo probaj da ga jednostavno spustis na zemlju i sam ce pustiti...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •