Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 26

Tema: Gomila pitanja

  1. #1

    Uobičajeno Gomila pitanja

    milose, sta je pick up metoda?
    rukom?

    sta se radi sa insektom kada T nece da jede?
    ostavi se u terariumu ili se obavezno vadi?
    ako se vadi, zasto?
    moze li da naskodi tarantuli?
    kako?
    poz!

  2. #2

    Uobičajeno Gomila pitanja

    mozes da ih izvadis ako je mala...ako ne ostavi ih...

  3. #3

    Uobičajeno Gomila pitanja

    thx milose
    jos samo jedno za sve
    da li je neophodno posebno grejanje tarantula ili moze da bude na temperaturi sobe, dakle sa oscilacijama u temp ili je neophodno kupiti grejac?

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Gomila pitanja

    Pročitaj tekstove po forumu imaš sve to već odgovoreno i sažvakano lepo imaš i na www.nsexotics.net tekstove o nekoliko vrsta i o parenju a imaš i na www.gekkogecko.co.yu...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Evo ovo su neke informacije koje spremam za sajt o tarantulama
    Nadam se da ce ti biti korisne takodje molim ostale da mi ukazu na moguce greske.
    Unapred hvala svima

    Temeratura

    Temperatura je veoma bitna za tarantule. Najčešće su to temperature u raspnu od 24 do 28 stepeni C. Temperatura se može kontrolisati na više načina:
    -sijalicama
    -podnim grejačima(eng. heat pads)
    -kabl-grejačima
    -kamen-grejačima
    Neki od ovih grejača imaju fiksnu temperaturu,većini je potreban termostat pošto je temperatura uglavnom veća od zahtevane.
    Sijalice prvenstveno treba koristiti za osvetljenje, a ne za postizanje željene temperature. Osnovni problem je to što Vaš ljubimac noću tj. kad ugasite svetlo ostaje bez izvora toplote. Ovaj problem se rešava tako što noču možemo staviti crvenu sijalicu. Ovu boju svetla Vaš ljubimac detektuje kao noć i tako se ponaša.
    Noćna temperatura u terarijumu bi trebalo da bude manja za svega par stepeni.
    Podni grejači, kao što im ime govori, idu ispod terarijuma tako što se prilepljuju za dno sa spoljne strane. Ovo mesto samo po sebi je veoma dobro zbog isparavanja vode iz treseta i stvaranja vlažnosti uglavnom bez magljenja(ukoliko grejac nije prejak). Može se nalepiti i na stranicu terarijuma, što isto nije loše ako terarijum poseduje pozadinu debelu par cm. Problem je što je snaga ovih grejača prejaka, tako da bi bilo bolje odvojiti grejač od terarijuma. Ja sam ga držao izmedju dve sanitarne pločice na kojima je stajao terarijum, dok nisam uradio pozadinu koja je svojom debljinom ublažila toplotu. Sve ovo nije problem ukoliko uz podni grejač kupite i termostat.
    Kabl-grejači su se pokazali kao veoma zahvalni jer gustinom namotaja možete prilagoditi temperaturu. Njegova dužina može pokriti par terarijuma. Može se staviti ispod terarijuma kao i na stranicu, gde je vidljiv ukoliko nemate pozadinu. Njegova snaga se takodje može regulisati pomoću termostata.
    Kamen-grejač ima fiksnu temperaturu do 26 stepeni C i nije mu potreban termostat. Svojim izgledom lepo se uklapa u dekor terarijuma. Neupadljiva diodica koja pokazuje da grejač radi ne stvara toliko problema koliko kabl koji se mora sprovesti iz terarrijuma do utičnice.
    Morate imati na umu da tarantuli ne sme biti prevruće, ali ni hladno( temperatura ispod 17 stepeni je već kritična). Najbolje bi bilo da grejač prekriva polovinu terarijuma, tako da tarantula može da se prilagodi sklanjanjem ili dolaskom do grejača.
    Ukoliko ne poznajete rad svog grejača neophodno je da pazite na temperaturu u terarijumu sve dok se ona ne stabilizuje.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    pise se temepratura a ne temeratura, znas ja imam ostor oko i nervira me kad ljudi grese pri kucanju!

    sala naravno ja sam taj koji gresi
    lep tekst

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    ma ok je naravno, makar nisi trazio da prevedem na engleski
    (zbog onih koji ne razumeju  )salim se
    Hvala

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Zarko, greshniche, ne bi valjalo sad da pocnes da pises pravilno, mnogo smo se navikli na ovaj tvoj rastafarijanski

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Tarantulama nije potreban nikakav dodatni način grejanja! Jedino ako se temperatura u prostoriji u kojoj su smešteni terarijumi često spušta ispod dvadesed stepeni. Pa lepo piše plakata gore!
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Milos008@ - napisao si u tekstu "za dno sa spoljne strane" sto nema nikakve logike.Bolje da si rekao samo sa spoljne strane terarijuma. Ispravi to. Kod mnogih doci ce do zabune.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Izvini nisam video da si pisao o podnim grejacima.... Ali ipak mislim da grejac treba da se stavi sa spoljne strane.... Moze ovako: stavis nesto kao pozadinu pa sa spoljne strabe stavis tanke bakarne plocice/listice i za njih prilepis kabl grejac. Grejac se ne vidi bakar dobrp provodi toplotu a i terarijum yi je ugregan...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Svi su sa spoljni, sem kamen-grejaca( ja sam mislio na dno sa spoljne strane tj izmedju police i dna terarijuma)
    Mislim da je jasno(jedino sto fali je mozda zarez ispred "tako" i eventualno dodati "donje") ali ajde mozda neko nece skontati tako da evo jos jednom

    "Podni grejači, kao što im ime govori, idu ispod terarijuma, tako što se prilepljuju za dno sa spoljne donje  strane. "

    Ja licno imam pozadinu koja ublazava temperaturu, a grejac je zalepljen za pozadinu police na kojoj stoje terarijumi.
    Terarijumi su pribijeni (po potrebi ,zavisi od debljine pozadine normalno) do grejaca a pozadina upija toplotu.

    grejac je iza
    Takodje ja sam problem hrane kod  mladih resio putem hranilice koja se vidi na slici (ako se navikne od malena zna da je tu klopa - slucaj sa doticnim na slici)
    Mnogo je lakse nego razmisljati da li je pojela ili je zapalila negde u treset itd.
    p.s.
    Havla za svaki savet u vezi teksta

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Da , na to sam i mislio da grejac treba da bude sa strane.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Nemam teremostat , tako da sam morao da stavim grejac izmedju sanitarnih plocica( pa terarijum) dok nisam uradio pozadinu(+ lepse je).
    Mada u daljem tekstu sam i to napisao

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Nema šta da se navikava, paukovi sve rade instiktivno, a i ja recimo nikada nisam hranio sa posudicom a nisam ni imao problema, mislim sve su T debele na gazdu Najbolje je kada ubaciš nešto pokretno u terarijum, pa si miran, samo gledaš lov i uživaš...

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Da ,slazem se.
    Vole muve posto lete a mekane su (crvice uzimam u ribolovackoj radnji) malo sacekam i eto ga "leteci plen"
    A sto se tice hranilica ,nerviralo me je to kada tenebrija zapali, pa ode iza  poizadine i krene da je gricka 

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Kad dobijes muve, treba par dana da ih hranis. Mozes da im dajes izdrobljenu hranu za macke i secer u prahu, i naravno neko povrce, da mogu da
    uzimaju vodu. Bez toga ne verujem da su nesto posebno hranljive.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    to nisam znao
    Hvala

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    Ma koje crne muve...to ti je glupost, zašto si uopšte hranio muvama? Pored tolikih insekata poput cvrčaka, B.lateralisa i drugih žohara da se cimaš sa muvama, koje su 0 u hranljivosti...mislim neće njima ništa biti, ali se neće najesti uopšte...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Gomila pitanja

    ja bas i nisam u mogucnosti da nabavim nesto drugo(sem tenebrija) a muve mu dodju vise kao da se zasladi, nego kao hranljivi izvor hrane(+ "leteci plen" )

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •