Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Malo pauka sa Fruske Gore

  1. #1

    Uobičajeno Malo pauka sa Fruske Gore

    Zna li neko koja je ovo vrsta i ponesto vise o njoj od mene.Ovako,danas se vratih sa vikendice i pokupio sam nekoliko rezlicitih vrsta koje sam ugledaoo kako pretrcavaju po ploci ispred kuce.Ovaj je bio najkrupniji.Cim uhvatim ostale u nekoj lepoj pozi za slikanje ima da okacim da mi i za njih kazete koje su,ako znate.
    Slike Slike

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    vrlo lako moze biti Lycosa tarantula..........ima ih kod nas.........

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    Ovo naravno nije Lycosa niti bilo šta iz porodice Lycosidae koji jesu jedni od najčešćih poljskih pauka kod nas. Ne liči ni malo na vučije pauke i ne znam odakle ti ideja da je ovo Lycosa?
    Potpis u pripremi!

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    pogledajte onu temu kod mama pauk....al neznam ni koliko je veliki ovaj sto je na slici posto to nemoze da se odredi.


    sve u svemu ja bas i neznam mnogo o paucima tako da se nemojte ljutiti ako sam nesto pogresio
    Poslednji izmenio marko; 07.03.09. u 03:39. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    Pa u tome je i poenta, jel ti vidiš kako izgleda ta mama pauk? To je Lycosa i nema veze sa ovim na slici.
    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    ja neznam sta je..al mi izgleda kao da je neka vrsta tarantule - u donjem desnom uglu se fino vide kukice na nozi, takodje dijagonalno u gorenjem lijevom uglu, na krecoj nozi se vide kukice..a i abdomen je sumnjiv.

  7. #7
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    ja sam slicne paukove vidjao u gradu (to jest zvucene u ciglama ) prave malu mrezu kao skrovishte . i nisu dosta veliki ...
    ako su to ti .. i na dnevnom svetu se presijavaju u neku crvenkastu boju

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    Pa nisam hteo da se javljam kada je slika postavljena ali to nikako ne liči na tarantulu, čekao sam bifrosta da se javi na šta liči . Čist primer trapdoor pauka .

    Naravno, nemam pojma šta je u pitanju. To bi možda mogao neko od biologa da kaže. Gde je taj Filip kada ti treba ?
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Malo pauka sa Fruske Gore

    Ja bas pre neki dana nasao jednog takvog ovde kod mene u stanu... stavio sam ga u neku posudicu za slikanje... Ne znam sta je ali nije ni tarantula ni lycosa sigurno, deluje mi po izgledu da je kopaca ali ne verujem jer sam ih i pre vidjao po stanu... Uslikacu kasnije moju pa cu postaviti i pokusati da je identifikujem... net me zeza nesto vec bih ranije to uradio...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •