Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 66

Tema: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

  1. #21

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Kontam da nije posto kada ukljucim kabel grejac koji se nalazi na tresetu tj ispod pocne da se stvara kondez na staklu i po bocnim stranama cim upalim kuler on nestane....

  2. #22
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    jel moze neko da mi kaze koje debljine staklo moze za odraslog smuka?Hocu da mom "drugaru" napravim veci ter. 100x50x50,sa staklom od 4mm pa me zanima jel to dovoljno debelo i da li moze to polomiti kad poraste?

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Ne moze smuk da polomi. Mada ne znam koliko je dobro da ter. od 250 l bude od cetvorke, iako ne ide voda u njega.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Nenad je potpuno u pravu (Bog zna koliko mi je tesko sto sam to napisao). Smuk ne moze da polomi ni tanja stakla, ali to nije briga. Stabilnost samog terarijuma je ono glavno, tacnije krutost. Za tako velike staklene povrsine 4mm je suvise tanko i terarijum ce biti suvise "mekan" i klatice se. Problem bi nastao kod ciscenja. Verujem da bi gotovo sigurno razbio terarijum. Za tako velike treba ti bar 5mm, mada bih ja isao na 6mm min. U stvari... JA kada bih pravio toliko veliki terarijum, pravio bih ga od drveta (sto je sigurno sigurno je). A i tako velike staklene povrsine je dosta tesko grejati.
    Ja mog muzijaka drzim u 80x40x40cm i ima mesta kolko oces (star je 2 godine i dugacak oko 110cm). Stvarno mislim da nema potrebe za tolikim terarijumom

  5. #25
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno

    To sam i ja mislio ali razlika u ceni izmedju 4 i 6 mm je ogromna a 5 mm se nepravi.ako se uzmu dimenzij 100x50x50 tako se najmanje stakla baca i treba ti tacno 2,5 kvadrata.Mozda ojacavanje drvetom,ne znam videcu ako nje tako onda cu uzeti 6 ili smanjiti dimenzije.nije mi hitno imam vremena da razmislim,"drugar" je tek 50cm dugacak i sada je u 50x30x30 to mu je dovoljno neko vreme.

    Hteo sam veci ter jer ima vise prostora za unutrasnje sredjivanje i ulepsavanje.vizuelno bih napravio pravo pravi raj na zemlji za mog "drugara".samo zbog mogucnosti ukrasavanja sam hteo veliki ter;jer vec imam jedan od 300l u kojima drzim ribice i sredjen je full a to hocu i sa ter .
    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 11:42.

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Sto veci terarijum, to bolje. Mozes i drveni da pravis, mislim da je to bolja varijanta. A za staklo od 5mm ni ja nisam chuo.

  7. #27
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Postoji i od 5mm, samo nije toliko često.

  8. #28
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Baš se teško nabavlja. Akvaristi obično korise 6mm i za manje akvarijume, zato što ne mugu (ili neće) nabaviti staklo od 5mm.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  9. #29
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    za akvarijum tih dimenzija mora 8 mm da bih izdrzao pritisak vode,6mm moze do 130 l.najverovatnije cu da pravim drvo-staklo samo moram osmislim kako.i recite mi koje drvo da koristim,jel ima neko posebno?

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Da, za akvarijum, ali u terarijumu nema pritiska na stranice, tako da moze da bude tanji. Mada, 250 l je mnogo za 4mm. To bi se ljuljalo i krivilo

  11. #31
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Re: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    narucio sam drveni okvir za ter. i trebalo bi da mi stigne ovih dana.Tako cu ojacati ivice i nece moci da se prda i savija.Ipak mi je nekako lepse kada je skroz od stakla.Dvoumio sam se da li da pravim ram od metala ili drveta ali cini mi se da je drvo lepse.sad mi je na redu da uzmem staklo pa cu natenane da ga sklapam,jer ovaj moj jos nije prerastao ovaj stari ter.

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Re: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    I meni je drvo lepse, prirodan je materijal koji ce se bolje uklopiti sa enterijerom u samom terarijumu. Posto pravis tako veliki terarijum, mislim da je greota drzati samo jednog smuka unutra

  13. #33
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Re: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Naravno da jeste ali ima vremena,hocu da sredim prvo ter cakum-pakum pa onda ce drugar dobiti svog drugara{zbog mentalnog razvoja mlade zmije },salim se,onda cu uzeti jos jednog definitivno.sad me zanima jel bi bio problem ako nebi bili iste starosti ili velicine?

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Uf. Ja moje drzim odvojeno. Imam mladu zenku koja jos uvek nije dvoljno zrela za udaju i odraslog muzijaka. Drzanje zenke koja nije dovoljno stara za parenje zajedno sa muzijakom moze biti problem jer on ce je sigurno zaskociti. Kod nedovoljno razvijene zenke koja ostane gravidna, moze doci do komplikacija (ne mora ali moze). Sto se tice velicine, velika zmija moze da maltretira malu (opet ne mora ali moze). Kanibalizam kod smukova je veoma redak i eksperti ovaj fenomen pripisuju slucaju kada dve zmije sa dva razlicita kraja pocnu da jedu istog misa. Zmija koja prva predje preko nosa druge zmije najverovatnije ce nastaviti da guta svog cimera (i ovo ne mora ali moze da se desi). Ako ih drzis zajedno obezbedi svakom posebno toplo i hladno mesto kao i mesto za skrivanje i uvek ih hrani odvojeno.

  15. #35
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    nikako da pitam!gde ima da se uzme treset osim kod pedje i gde nabalvjate miseve(zamrzutne)?i nisam najbolje razumeo da li moze umesto tereseta ona zemlja za cvece,mislim da je to humus,nisam siguran?

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    nemoj uzimati humus, previshe je sitan i zmija ce ti se sva umrljati u njega... kontam da stavish piljevinu ako nemash treset..ili imash repti bark u pet centru mada je skup...a misheve valjda ima mladen u bg-u, pitaj nenada....

  17. #37
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Nemoj da koristiš humus. Treset imaš i u petcentru da kupiš. Telefon za miševe ću ti poslati na pm.

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Humusi za biljke imaju vec dodate koje kakve minerale ili boga pitaj sta za bolji rast cveca. Nisam siguran koliko bi tako nesto bilo dobro i za zmije.

  19. #39
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Da, a pored toga toliko su sitni komadići humusa, da često upadaju zmijama u nozdrve i usta.

  20. #40
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    hvala za savete!ja uglavnom kupujem i treset i miseve kod pedje ali hocu da imam i rezervnu opciju jer kod pedje ponekad nema miseva koji meni trebaju.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •