Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 66

Tema: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

  1. #1

    Uobičajeno Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Ovako,zanima me da li su dimenzije ter. 93x25x40 (duzina x dubina x visina) dovoljne za tu vrstu zmije,pretpostavljam da su duzina i visina ok najvise me brine dubina,mada citao sam da racunate duzina + dubina da budu priblizno jednaki duzini zmije ili veci.Treba da dobijem bebu kukuruznog smuka pa me je zanimalo da li su dimenzije ok i koliko ce one zadovoljavati zmijine potrebe.
    E da josh neshto znam da je potrebno da bude jedan hladniji deo terarijuma i jedan topliji pa me zanima u koje delove stavljate posudu za vodu a u koji mesto za skrivanje.


    Hvala Vam unapred na odgovorima

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    i voda i skrivanje u hladnijem ili oko sredine..

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Bice ok te dimenzije. Bar neko vreme. Duzina i visina su ok, ali je dubina problem, kao sto si i rekao. U svakom slucaju, za bebu je to i previse.
    Napravi vise mesta za skrivanje, i na toplijem i na hladnijem delu, pa nek zmija sama bira.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Koliko god. meseci te dimenzije mogu da budu ok?Mozda izgrbavim nekako da bude dubina 30 moram josh premeriti

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    To zavisi od same zmije. Ako je hranis jednom nedeljno rasce sporije nego ako je hranis jednom u 4 dana. Ne znam koliko brzo rastu, nikad nisam
    cuvao kukuruznog smuka duze od par nedelja.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Ja za odraslog kukuruznog imam 90x40x40cm i to mu je sasvim dovoljno. A i svakodnevno ga vadim na malo razgibavanja, ali te dimenzije su ok. Za malu zenku trenutno imam terarijum za tarantule... 30x30x30cm. Odrasli muzijak ima nesto malo preko 1m, a zenkica oko 50cm.
    Tvoj terarijum je prevelik za bebu, a premali za odraslog smuka. Moraces nesto da smislis
    Moje zmije nemaju nikakva mesta za skrivanje vec samo grane, ali se ispod njih nikada ne kriju. Primetio sam da im to nije preterano tesko palo

    P.S. Moj muzijak je porastao za manje od godinu dana sa 30cm na 1m. Hranio sam ga u pocetku na 3 dana, pa na 7 dana, a sad jednom u 2 nedelje

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Jel bas veliki problem kada beba stoji u tako veliko terarijumu,za hranjenje bih ga stavljao u odvojeni plasticni,negde sam procitao da je to ok.Tako da sam kontao da ako ne mora da hvata sama hranu nije problem sto je terarijum veci.Da li je to razmisljanje prihvatljivo?

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Nije problem. Moze da bude u tome. Hranu mozes da joj dajes i iz ruke.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Ljudi,imam josh jedno pitanjce .Da li na prednjoj strani ter. mogu biti klizna vrata,naravno koja sa bocnih strana ulaze u drvo nekih 5 mm i izmedju ta dva stakla nema mesta ni mm,da li postoji mogucnost da nekako shmugne odatle ako ne stavim nikakvu vise zastitu na vrata?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Gde da se provuce ako nema ni 1mm...Bolje bi bilo da nam objasnis kako si izveo to sa klizacima, tj. kako manje od 1mm...Plasticni kupovni

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Stolar ce mi uraditi rez u iverici sirine 8 mm i tu cu ubaciti dva stakla sirine 4mm u teoriji on kaze da nema ni mm prostora,naravno ako je dobro izvedeno.Naravno kada se zatvori ostaje rupa od 4mm u kojem se pomera drugo staklo ali nema sanse tuda da prodje,mislim i da udje tu nema gde da izadje posto sa bocnih strana staklo ulazi u ivericu min. 5 mm. a u donju i gornju isto tako otprilike.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    ako je imedju 4mm,po meni će beba da prodje,ja sam uzeo jednu štraftu stakla 4mm pa sam tu umetnuo,vadim kad otvaram ter.i onda nema šanse da prodje,inače pravi su umetnici u bežanju samo da imaš u vidu,sve otvore osim ventilacije zatvoriti i miran si..

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Malo me si me sada zbunio nema nigde lufta 4mm da ona moze da izadje na preklopu ta dva stakla nema ni mm posto je sirina rupe 8mm i kad udju dva stakla od po 4mmkoja se preklapaju i sirina preklopa je nekih 1 cm nigde ne ostane rupa od 4mm

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    e imam jos jedno pitanje Sada kada sam napravio sve to i doneo mi covek nekako mi se cini da je ventilacija jako slaba tj. da nema cirkulacije vazduha,koliko je to problem i da li mogu to da resim tako sto cu staviti neki mali cooler da duva u taj otvor za ventilaciju?Smeta li to zmiji?Tnx.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    misli mda je kulier shit varijanta
    nikad nisam to radio ali mi se ne svidja ideja....mada sam sretao na netu ponu takvih ter.

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    A sto? Ovaj sam namontirao da se ne vidi nego me interesuje da li joj smeta sto kad stavim ruku na ventilaciju osetim kako ulazi vazduh tj. kao da duva naravno ne sad ne znam ni ja kako ali se oseti...Moze li to da joj smeta,posto sam citao negde da im smeta da budu na promaji,znam da ovo nije promaja ali....

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    kulier odaje vibracije...
    kuler pravi promaju ak oga namestis kako "treba" ili ne treba.
    dovoljno da bih odustao od te ideja.inace moze da se namesti i da bude ok ,ali nisma nikad probao tako da ne znam....

    ali vibracije mogu da budu vleika stvar...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Mogao bi da smanjis obrtaje kulera time sto ces mu smanjiti voltazu. Na manje obrtaja ce blaze da struji vazduh,kuler ce biti tisi a vibracije smanjene.
    sve u svemu nista pametno

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Vibracije i buka nisu bas nikakav problem jer kuler nije direktno na stranicama terarijuma a i dovolje tih posto vec radi na manjoj voltazi,ali me najvise brine to slabo uduvavanje vazduha koje se oseti kada stavim ruku sa unutrasnje strane terarijuma direktno na mrezicu cim udaljim ruku nekoliko santimetara od mreze to kretanje vazduha postane jako jako slabo skoro da ga i ne osetim.Da li je to onda ok?

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje u vezi sa terarijumom za kukuruznog smuka

    Kakvi su ti otvori za ventilaciju? Mozda ima dovoljno vazduha pa joj je kuler nepotreban.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •