Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Posuda za vodu, od kog materijala....????

  1. #1

    Uobičajeno Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Pravim neki ter. za iguanu... pa ocu da napravim da jedan deo dna tera. bude voda.... e od kog bi materijala mogo to da napravim... cement, lepak za plochice, glina, gips......? shta nije toksichno....a moze da se izvaja, da se stvrdne, pa da ne curi.... dajte neku ideju pa da pocnem da pravim..... evo stavicu fotke cim uradim....!
    " We are animals by any other name.."

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    iseci rupu gurni lavor....
    prcvrsti silikonom. i obavezno rupu da mozes da izdreniras vodu jer kada se ustoji ima da dobijes zelene alge koje ce da upropaste vodu

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    mozes napraviti mali plitki akvarijum, a sa vanjske strabne stavljas silikon, ljepilo ili dr.., a na to posipas sta ti vec odgovara..pijesak, piljevina, treset, komadi drveta..sve zavisi sta ce se uklopiti u ambijent..

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    hahaha...lavor.../ mislim da ne bi lepo izgledao lavor u terarijumu.....))))... mislish da nema neko drugo reshenje sem lavora...))))... Ok, ajde da preformulishem pitanje....Koji materijal nije toksichan za vodu...!....otvor za drenazu, naravno...!!
    " We are animals by any other name.."

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Mislim da bi gips resio problem . Covek se ne bi otrovao kad bi pio iz case naprevljene od gipsa 99,9%.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    shta nije toksichno....a moze da se izvaja, da se stvrdne, pa da ne curi....
    Glina pa da je ispeces definitivno najnetoksicniji materijal.

    Moze i gips.
    Samo sto ce gips poslije nekoga vremena da ga rasturi.
    Moze i cement samo ubaci malo neke mrezice, moze recimo neka krpica kao armatura, znaci armaturu.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Definitivnoi pecena glina.Mozes lako da je oblikujes kako ti hoces....i naravno drenaza!
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    a jel moze od lepka zsa plochice...?? jel to toksichno...??
    " We are animals by any other name.."

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    aj bih rekao da jeste...
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Kao sto smo Ja i Spdoerman konstatovali glina je najbolja. Uvijek je bila najbolja.

    Mozes i od gipsa a da ga premazes nekim lakom i naravno da se dobro osusi da ne bi bio toksican.

    Ali i dalje ti predlazemo glunu.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Spdoerman?! Zare, dobio si naslednika
    Slazem se, glina je super. Ali, sad mi djapo javlja da u novom pet-centru mogu da se nadju razne posude za vodu od kamena, sto je najbolje
    resenje. Uvek se lako dezinfikuje kuvanjem i nije otrovno.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    I to je super nenade.
    Odlicno.
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Problem je sto je za zmije, na primer, potrebno obezbediti malo vecu posudu, da bi zmija mogla cela da stane unutra. Tesko je naci nesto skroz
    adekvatno, a da pri tom izgleda lepo.

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    e ovako... ja sam napravio neshto... stavio sam stiropor kao osnovu...pa na to, okolo, preshao pur penom.... da dobijem ivice.... e onda sam lepo to sve izmalterisao lepkom za plochice...pa poshto kazete da je toksichan... to cu sve da premazem silikonom i pospem peskom...bla bla bla... koji proces... mogo bi da se prijavim u Kucu snova...hahhahahaha... stavicu fotke sutra...! pa da vidite dal to moze tako....
    " We are animals by any other name.."

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    nije losa zamisao ali samo se mucissve si ti to mogao sa glinom..bez po muke! Al ba sokaci slicicu da vidimo kako je ispalo
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    ma glina je najbolja... mozes da je oblikujes sam kako ti odgovara... i posle je samo ispeces...
    samo kad sam ja pravio neke posude od gline, skontao sam da hoce nekad i da voda jednostavno prodje
    kroz glinu... ima da se kupi i sprej za glinu ili lak... kad sa time namazes onda ne curi...
    napravio sam 2 posudice od gline i sipao vode...posle par dana posudica prazna
    pa sam posle presao sa lakom i vise ne curi...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    e.... poshto svi prichate o toj famoznoj glini... Gde ja da nadjem tu glinu #####u mater... i ne znam gde bi je pekao.... poshto je posuda malo veca.... 60x80... ali nepravilnog oblika... ne verujem da bi mi stalo u rernu... jedino da nosim u neki solarijum pa da uplatim posudi pola sata da se peche...
    " We are animals by any other name.."

  18. #18
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    To ne možeš peći u običnim rernama jer one ne dostižu te temperature koje su potrebne za pečenje same, u običnoj rerni će se ispeći ali ne dovoljno što tebi ne bi koristilo,čini mi se da je za dobro pečenje gline potrebno 900oC.
    Znači moraš da vidiš sa nekim umetnicima i sl. koji rade sa glinom oni moraju imati te pećnice.
    Za glinu možeš pitati po ciglanama, tamo možeš dobiti veliku količinu za male pare ili da kupiš u knjižari onu školsku, ne znam nije mi do sada trebala.

  19. #19
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    Ja sam glinu kupovao u nekom magacinu u Mirijevu. Tamo je bila jeftina, a prodavali su dosta vrsta. Kako Bogica kaze, treba da se pece na 900-1200
    stepeni, vise od 15 sati. Inace, svaka glina propusta vodu ako se ne lakira.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Posuda za vodu, od kog materijala....????

    ne mora da se lakira..kod nas u glinenim cupovima, Đuvec loncima i raznom dr. zemljanim sudovima.., prije prvog koristenja, prokuhaju loj u njemu..nakon toga moze da se koristi i nece propustati nista...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •