Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Post Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    Dan 30.12.2008.
    Danas kada sam hteo da nahranim tarantulu,a arborealne vrste ne vole drusto na njihovoj teritoriji,ona se uspanicila i pokusala da izadje,a pritom je i jedna od brzih vrsta.Mahinalno sam zalupio poklopac od kriket kipera i prikljestio joj 3 noge.2 koje sluze za motanje plena i jednu za kretanje.Na svu srecu nisam joj prikljestio glavu,bilo je nekoliko milimetara u pitanju.Od sad pa nadalje krece borba moje Psalmopoeus cambridgei za zivot.Posle tog nemilog dogadjaja tarantula bezi u skloniste i krv koja je do tada malo curila,prestaje da tece.
    Od sad cu pratiti tok njenog ponasanja i snalazenja posto su joj 2 noge za motanje plena neophodne za prezivljavanje,a ona i nema.Nadam se najboljem i najverovatnije bi trebala da se oporavi u roku od 3 presvlacenja.

    MOLIO BIH DA NIKO NEPOSTUJE U OVOJ TEMI POSTO ZELIM DA BUDE PREGLEDNA.
    HVALA NA RAZUMEVANJU
    NADA POSLEDNJA UMIRE

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    31.12.2008.
    danas sam primetio da se pojavila "krasta" tako da sam siguran da nece biti krvarenja.Sada je sve na tarantuli...nahranicu je za 7 dana ali sa mrtvim plenom da se nebi mucila.vazno je samo da ima svezu vodu.Ja idem danas iz beograda i vracam se za 3 dana.O njoj ce da se brine do tada moj brat.

    NADA POSLEDNJA UMIRE

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    04.01.2009
    Danas sam joj ponudio jednu malu tenebriju(ubijenu) i htela je samo sto je imala problema jer joj je ispala dva puta ali ju je na kraju pojela jos tripuje i pokusava da pomera "ruke" koje nazalast vise nema ali bice kad tad






    na ovom slikama moze da se vidi koji udovi su joj "otkinuti" znaci dve "ruke" i jedna noga

    NADA POSLEDNJA UMIRE
    Poslednji izmenio IV@N; 04.01.09. u 15:31.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    07.01.2008
    Danas,imam razloga da budem raspolozen jer je moja Psalmopoeus cambridgei pojela cak tri velike tenebrije ali ubijene ,pored toga je cak izasla i pila kapljice vode sa "zidova"kriket kipera njen terarijum je u zavrsnoj fazi tako da ce za nekih sedam dana uci u nov dom...velicina je 30x25x38.

    NADA POSLEDNJA UMIRE
    Poslednji izmenio IV@N; 07.01.09. u 20:33. Razlog: ukljanje pravopisnih gresaka

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    23.1.2009.
    Do prekjuce je jela svaki dan i bas se ugoila tako da sam se danas iznenadio kad sam video da je isplela mrezu preko "ulaza" izgleda da treba da se presvuce
    skoro pa je sigurno da ce preziveti samo je rizicno jos presvlacenje...Moze da se desi da joj se noge ne pojave odmah nakon 1 presvlacenja(posle povrede) ali hoce posle 2.-3.-ceg

    NADA POSLEDNJA UMIRE

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    07.02.2009.
    danas je skinula mrezicu sa ulaza,a nije se presvukla,prebacio sam je u novi terarijum...pocela je da plete mrezu ...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei zivot ili smrt

    11.3.2009
    Napravila je mrezu odavno i danas se presvukla izrasl su joj svi udovi samo sto su tanki jako sam srecan...sledece presvlacenje i bice kao nova

    slike uskoro...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •