Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 58

Tema: Naša G.rosea - za početnika

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Naša G.rosea - za početnika

    Pre neki dan zove me ortak.Kaze koji "pauk"je dobar za početnika kao što sam ja,pa gde da nabavim,ali nemam pojma ništa kako se brinuti i sta jos mi tu treba .Ja počnem da mu pričam ,kad on sve više i više pitanja.
    Tako da evo mog saveta za njega i za sve one koji se dvoume, da li da uzmu ovakog ljubimca, kao i kog.
    Neće te pogrešiti ako uzmete Tarantulu pod imenom Grammostola rosea.
    Ovo su uslovi koje ova lepa vrsta zahteva

    Ime : Grammostola rosea
    Zemlja porekla : Severni deo Čilea,Argentina, Bolivija
    Okrženje : Pustinja, suve doline.
    Boje : Braon ,siva, sa presvacenjem crvene
    Brzina rasta : Spora
    Veličina rasta : 15 cm
    Temperatura : 21-31, noću za nekoliko stepeni manje
    Vlažnost : oko 50%. Pred presvlačenje malo podići 60%-70%
    Podloga : Tanji sloj (3-4cm) šumskog treseta koji se moze izmešati sa peskom veličine od 2 do 4mm
    Mesto življenja : Na zemlji
    Agresivnost : Ne
    Temperament : Uglavnom pitome naravi, ali zna takodje da bude ćudljiv i nemiran.
    Ishrana : Cvrčci, tenebrije, i sve ostale insekte manje tj srazmerne veličine(
    Životni vek :15-ak godina. Mužijaci mnogo manje 4-5+ godina
    Terarijum : 30x30x30 cm
    Dekor :Pored obavezne posudice sa vodom, možete staviti komad drveta ,kore, ispod kojeg ce se  nastaniti ukoliko to zeli.Takodje mozete staviti pravo lil veštačko bilje.
    Ostala imena : Rose Hair, Chilean Rose Hear, Chilean Pink Tarantula
    Dodatak :Ona je malo čudnije navike po pitanju ishrane tj desi se da samo od jednom prestane sa jelom.To je normalno za ovu vrstu koja dolazi iz Čilea gde postoje periodi hladnoće koji traju po par meseci.Predpstavlja se da čak i tarantula u zatočenistvu imaju tu naviku da budu u nekoj vrsti hibernacije.Što ne znači da ne treba da nudite hranu svom ljubimcu,naravno malo redje,i da je redovno uklanjajte ukoliko ona ostane.Sve u svemu  su nežne, pitome, i skoro nikada se ne odlučuju da ujedu tako da su veoma dobre za "početnike", kojih nam je potrebno što više.Zato razmislite o Grannostola rosea jer možda je baš ona ljubimac za Vas.
    Evo i nekoliko slika
    iz ptičije perspektive

    moj terarijum

    njam, njam rovac

    Nadam se da je tekst u redu i da je barem nekog od Vas uputio u ka ovom prelepom rodu i vrsti tarantule.Kao i da ce jos neko dodati nesto iz ličnog iskustva kao i koju sliku.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    mesto Chile njohova pustinja ona velika...uff....setice se pamentniji

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Atakama

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Tekst je za sajt koji spremam(nadam se da nije problem sto ga spominjem vec par puta)
    Drago mi je da je ok i da vam se svidja
    P.s.
    da, treba dodati i tacno ime pustinje tj. Atacama desert, northern Chile.
    Hvala

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Upravo mi stize jadna takva.Mnogo sam pricao sa drugarom oko grejaca za nju.Video sam ovde topic i najvise mi odgovara kamen ali on stvara mnogo problema.Tako da je otpao kao resenje.Moj problem je sto mi hiljdadu produznih gajtana stoji tamo gde sam namestio terarijum a ne moze na 2 mesto zbog samog prostora sobe i zvucnika.Kablovi mi ne piju vodu jer i kad nadjem mesto gde da ih ukljucim on mora da prodje pored 1001 kabla iza TV-a,monitora,zvucnika,telefona,polica i opet zvucnika.Meni generalno treba nesto kao kamen samo van terarijuma.
    Ako je neko imao slicne probleme i nasao resenje bilo bi lepo da podeli samnom.
    pozzz

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Dobijaš roseu? Ne treba ti nikakvo grejanje ukoliko ne planiraš da je držiš u podrumu zimi .
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Iz licnog iskustva 17-18 je neki min.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    ja tarantule nikad nisam grejao...uvek su na sobnoj temperaturi... i to im je sasvim ok...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Da, ali ako padne temperatura postace mirnije tj remete se potrebni uslovi te vrste tipa manje ce jesti...
    Meni su T u sobi u kojoj sam i ja, tako da kada moram da provetrim sobu u sred zime ne moram da brinem da ce se one šoknuti, vec su lepo ušuškane .

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Ljudi pa tarantulama ne treba grejač! Nemojte da unosite zabunu za početnike, već se na par mesta postavlja pitanje od strane novih članova vezano za grejače. Ako temperatura ne pada na duži period ispod recimo 16-17 stepeni (mislim da se nikome u sobi to ne dešava) tarantula će sasvim normalno da funkcioniše, bez ikakvog remećenja uslova života. Miloše to zimsko provetravanje traje pretpostavljam par minuta do par desetina minuta što nije ništa, temperatura će u sobi pasti za par stepeni a siguran sam da se tarantule neće šokirati na takvoj promeni. Grejač po meni jedino treba koristiti možda zimi i to samo preko noći ako mislite da će temperatura drastično da padne, u bilo kom drugom slučaju grejanje nije potrebno. E sad ko hoće pored sobne temperature dodatno da greje kako bi ubrzao metabolizam a samim tim i rast tarantule to je već druga priča.
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Moje mišljenje za podlogu je, da je malo 3-4cm ,ja stavljam od 10-15cm u zavisnosti od veličine tarantule, kako bi se ona mogla ukopati i tako osećala sigurnije. Npr. moja rosea se non stop ukopava...

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Tu je i jako bitna veličina tarantule. Male terestrijalne tarantule se ponekad ponašaju kao pravi kopači. Male geniculate na primer idu koliko god mogu u dubinu.

    Kao što već rekoh gore, ako se rosea drži na istom mestu gde su ljudi, ne treba joj nikakav grejač. Temperatura koja je ljudima prijatna je njoj taman.
    Potpis u pripremi!

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    ja ockivao 1 odgovor ne raspravu
    sve u svemu sad dok je leto i sunce nema potrebe a kad dodje zima ako sam bas dokon a jesam onda grejac
    Sto se svetla tice moze li da bude pod senkom ali dnevnom?
    Odmah je pored prozora ali na terarijum pada senka od neke police tako da nema bas jak izvor svetlosti onako u hladu je konstantno?

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    tarantulama ne treba posebno osvetljenje...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Čak šta više, direktna sunčeva svetlost može da bude kobna a svakako će stresirati tarantulu koja će na sve načine pokušavati da se skloni.
    Potpis u pripremi!

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    pa dakle ona je na nikad boljem mestu
    extra
    hvala

    E i mislim da je zenka.....dosao sam do zakljucka posto mi ne deluje krakato........tako da od sad je oslovljavam sa imenom Barbara

  17. #17
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Ne može to tako kod rosee da se provali.
    Potpis u pripremi!

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    kod roze-e moze po boji karapaksa... mada opet najbolje je pogledati kosuljicu...
    ostavi, tarantulama nista ne smeta da jedu mrtav plen...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    e onda moramo prodavca da pitam posto je kod njega kosuljica presvukla se 1 pre 15 dana
    Usput ja ne znam ni koliko je stara mada prema velicini u poredjenju sa ortakovom koja je stara 1 godinu reko bi oko 8 meseci






    ahahahah kako imam urednu tarantulu upravo se kupa usla je cela u cep od VODE VODE

  20. #20
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Naša G.rosea - za početnika

    Ako je ušla cela u čep od vode, onda je moguće da je jako mlada...možda 4 meseca, ali zavisi koliko ju je hranio prodavac i na kojoj temperaturi je bila...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •