Pre neki dan zove me ortak.Kaze koji "pauk"je dobar za početnika kao što sam ja,pa gde da nabavim,ali nemam pojma ništa kako se brinuti i sta jos mi tu treba .Ja počnem da mu pričam ,kad on sve više i više pitanja.
Tako da evo mog saveta za njega i za sve one koji se dvoume, da li da uzmu ovakog ljubimca, kao i kog.
Neće te pogrešiti ako uzmete Tarantulu pod imenom Grammostola rosea.
Ovo su uslovi koje ova lepa vrsta zahteva

Ime : Grammostola rosea
Zemlja porekla : Severni deo Čilea,Argentina, Bolivija
Okrženje : Pustinja, suve doline.
Boje : Braon ,siva, sa presvacenjem crvene
Brzina rasta : Spora
Veličina rasta : 15 cm
Temperatura : 21-31, noću za nekoliko stepeni manje
Vlažnost : oko 50%. Pred presvlačenje malo podići 60%-70%
Podloga : Tanji sloj (3-4cm) šumskog treseta koji se moze izmešati sa peskom veličine od 2 do 4mm
Mesto življenja : Na zemlji
Agresivnost : Ne
Temperament : Uglavnom pitome naravi, ali zna takodje da bude ćudljiv i nemiran.
Ishrana : Cvrčci, tenebrije, i sve ostale insekte manje tj srazmerne veličine(
Životni vek :15-ak godina. Mužijaci mnogo manje 4-5+ godina
Terarijum : 30x30x30 cm
Dekor :Pored obavezne posudice sa vodom, možete staviti komad drveta ,kore, ispod kojeg ce se  nastaniti ukoliko to zeli.Takodje mozete staviti pravo lil veštačko bilje.
Ostala imena : Rose Hair, Chilean Rose Hear, Chilean Pink Tarantula
Dodatak :Ona je malo čudnije navike po pitanju ishrane tj desi se da samo od jednom prestane sa jelom.To je normalno za ovu vrstu koja dolazi iz Čilea gde postoje periodi hladnoće koji traju po par meseci.Predpstavlja se da čak i tarantula u zatočenistvu imaju tu naviku da budu u nekoj vrsti hibernacije.Što ne znači da ne treba da nudite hranu svom ljubimcu,naravno malo redje,i da je redovno uklanjajte ukoliko ona ostane.Sve u svemu  su nežne, pitome, i skoro nikada se ne odlučuju da ujedu tako da su veoma dobre za "početnike", kojih nam je potrebno što više.Zato razmislite o Grannostola rosea jer možda je baš ona ljubimac za Vas.
Evo i nekoliko slika
iz ptičije perspektive

moj terarijum

njam, njam rovac

Nadam se da je tekst u redu i da je barem nekog od Vas uputio u ka ovom prelepom rodu i vrsti tarantule.Kao i da ce jos neko dodati nesto iz ličnog iskustva kao i koju sliku.