Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Osvetljenje za 600L ter...??????

  1. #1

    Uobičajeno Osvetljenje za 600L ter...??????

    E pravim taj ter. bice oko 600 L..... metar visine, da... planiram da drzim iguanu.... e sad... imam onu keramichku lampu ili ti grejach od 150 W....stavicu to...kao spot. A shta da stavim za svetlo....? neonke... imam neke gro lux one za aqariume.... shta mislite...
    " We are animals by any other name.."

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    metar je premalo za iguanu 170 minimum !

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    ma za pocetak metar....posle cu da ga povecavam...nije frka...znam da je malo...al ######...nemam prostora....
    " We are animals by any other name.."

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    verujem da gro lux nisu pogodne za reptile to je vise za aq cisto da istakne boju riba mislim da gro lux nemaju nikakav uv spektar

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    Idi u Pet centar na Novom Beogradu, imas exo terra, jbl i ostale marke fluo cevi za terarijumske zivotinje.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    hm mene interesuje ista stvar, pored specificnih firmiranih lampi iz Pet Centra (neke sam video)

    imam pitanje, obicne Neonke jel su problem za tarantule (ili shkorpije)..

    plan mi je da u dve police stavim po 3 ter-a i na svaku policu odozgo po Belu neonku..

    jel to ok ne bih da im neshto smeta to svetlo ako je cesto upaljeno..

    NEONKA JE OD 13W (60cm velika)

    i pitanje br 2 kolika je razlika u firmiranim (Predvidjenim za ter) i nekim "obicnim " osvetljenjem ?
    jel "Firmirani" (Crveni / plavi) poboljshavaju neshto rast ili se lagodnije osecaju ili shta ?

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Osvetljenje za 600L ter...??????

    Ništa firmirani su za komercijalnu upotrebu(čitaj krađu para), a obične kupi i stavi. Naravno da UV mora biti firmirana neonka...ali ove spot night glo i tako te sijalice su obične reflektorske samo markirane...

    Neće smetati ništa tvojim živuljkama neonka, ali ne mora non stop da gori jer će ti se neke više skrivati.

    @terorista: Grolux ti nemaju ništa posebno što bi befitiralo tvojoj iguani, moraš da staviš neke UVb neonke, imaš ih po nekim radnjama, a i mi ih na forumu prodajemo.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •