Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Rovac???!!!

  1. #1

    Uobičajeno Rovac???!!!

    Sad kad sam isao kuci snimim na asfaltu rovca....prvo sam mislio da su dvije povece bube koje se pare ali u stavri je ogroman rovac.Ima sigurno od 5-6 cm...E sad ja imam L parahybanu i ona je oko 7 cm..-+...Dal bi ja smio da dam tog rovca sada ili da ga cuvam kad se presvuce da se pocasti kako treba
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Nemoj jojj davati rovca, nije onda baš velika za to sada...a i oni imaju klešta...to mu otkini ako baš budeš hteo da daš to...

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    I ko zna gde zive, u nekom djubrivu i slicno, vrlo verovatno. Izbegavaj rovce.

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Rovac je opasna zivuljka Ne znam meni bi licno bilo zao da dam rovca pauku....
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Ej slikacu ga pa cu poslati sliku...da znate da je mnogo #####ana zivuljkaOgroman je jbt"""
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    ajde pusti sliku...
    mislim da oni nemaju klesta vec nesto nalik na vesla za kopanje pa tim mogu da kidaju.a da su aresivni jesu
    inace zasticeni su u britaniji

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Kod nas nisu . Rovci imaju te rilice za kopanje koje su jako gadne ako ih ne otkineš. Užasno su jake i mogu ozbiljno da povrede tarantulu sa njima.

    Ja sam nekada koristio rovce kao hranu za velike tarantule i mogu ti reći da nije bilo primedbi ali sam im prethodno pokidao te 'lopate'. Ipak mislim da je rovac od 5cm preveliki zalogaj za tarantulu od 7.
    Potpis u pripremi!

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Ima testere na prednjim nogama za kopanje.Dio iznad glave je ojacan i sluzi kao stit.A guza ili zadnji dio mu je tako debeljuskast i pun hrane za moju T pa to je nevjerovatno)Kasnije saljem sliku!
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  9. #9

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    ne znam ,mnogo su agresivni i pored tih lopatica što bi im otkinuo mogu i da ugrizu pauka,pored toga uvek sam za to da se životinje ne hrane insektima iz prirode,pošto stvarno ima toliko izbora žive hrane da je to totalno nepotrebno,jeste da verovatno ima veliku hranljivu vrednost,ali ne verujem da odrasla jedinka npr. B.dubia zaostaje za rovcem,uostalom uvek postoji mogućnost da uneseš nekog parazita ili sl.kako god bilo ja to ne bih radio...
    pozdr.

  11. #11
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Te noge prednje za kopanje ne bi mogle da povrede taranulu, bar ja tako mislim, a i to je dovratno kad oduzimas nekoj zivuljki jednu prednost sto ima, ako taranula ne moze da ga savlada onda ga i ne zasluzuje...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Ali s`obzirom da on poseduja tarantulu u zatocenistvu koja nema pojma sta zasluzuje a sta ne onda je to relativno.
    Mislim da je sve jedno da li je to rovac, tenebrija ili cvrcak ,generalno svi oni su samo hrana tj plen nasem ljubimcu koji i pored sve nase ljubavi ipak zivi u zatocenistvu.

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    I mislis da je ok/fer iscupati rovcu noge za kopanje pa ga dati tarantuli...?

    Edit: Time samo ponizavate svog ljubimca, rovac nema nikakve sanse protiv tarantule.... Jes da insekti ne osecaju bol ali sve jedno je ruzno osakatiti plen pa onda tako jadnog ga dati mezmcu.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Mislim da nije ok osakati bilo sta sto je zivo, ali i kazem da je to lanac ishrane u zatocenistvu koji funkcijonise po licnim normama vlasnika.
    Ja sam svojim tarantulama davao rovce, ali nisam isao na "kasapljenje" vec sam im davao manjeg rovaca za koji sam bio siguran da je plen koji moze savladati isto kao i bilo koji drugi.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    jeste da se ne razumem ali koliko ja znam oni mogu biti veoma opasni za T.ja sam ih koristio za pecanje ali sada nemmam vise muda da ga stavim na udicu,jer me je ujeo i bome boli .to govedo debelo,rana mi je stajala barem 2 nedelje inace sam lovio sarane.

  16. #16
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Rovac moze da ujede? Ja sam se igro kao mali sa njima nije me nikad ujeo, ali do duse nisam ga ni stavljo na udicu
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    verovatno ustine klestima

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Ne, baš ujede. Nije ni malo naivan. I cvrčci ujedaju a rovci su dosta veći. Niej im to primarna odbrana ali ako nemaju druge mogućnosti, oće i da ujedaju.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    kada sam ga nobo na udicu zagrizao me je i tada sam krenuo mahinalno da ga skinem,isekao me je dok sam ga svlacio sa koze napravio je dve brazde,#### mi je kevu .mozete da zamislite samo gde je zavrsio

  20. #20
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Rovac???!!!

    Ja sam davno davno, kada sam nabavi prve leopard gekone njima davao rovce u nedostatku druge zive hrane. Hmmm, bilo je to bas davno, pre bombardovanja... Elem, davao sam im uvek manje rovce i stavljao sam ih u pesak par dana pre nego sto sam ih davao gusterima. I naravno kidao sam im kljesta. Pretpostavio sam da ce u pesku izbaciti djubrivo iz sebe jer se time hrane...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •