Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Treba mi savet!

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Treba mi savet!

    Sinoc dok sam prebacivao malu P.Cambridgei u novu posudicu doziveo sam svoje prvo "Tarantula-van-terarijuma-i-trci-po-sobi" iskustvo i nije mi se nimalo svidelo. Celokupna jurnjava nije trajala vise od par minuta, ali je ona za to vreme uspela da se zavuce ispod dobrog dela inventara moje sobe dok nisam uspeo da je preklopim drugom cinijicom, i pritom dobro zgnjecim. Nisam siguran da je ostala nepovredjena jer sad ima dve povece bele tacke na stomaku koje lice na povrede. Ona za sada izgleda normalno(plete mrezu i sve) ali ne znam dali smem da joj dam hranu, niti bilo sta. Apsolutno nemam ideju sta da radim i kako da joj pomognem. Jel ima neko neki savet?

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Mislim da nisi video ranice već "book lungs", znači pluća. Treba da se vide dve veće i dve manje tačkice sa donje strane dupeta. Jesi li to video?
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Ti imas neki strah od pauka? Bar sam steko takav utisak po ovom postu. Savet je da prevazidjes to, ako su to ove male chambrigei ona nema sanse da te ujede... Otrov tarantule nije snazan i tesko da ce ti nesto biti inace od ujeda odrasle jedinke a kamo li mladunceta... Ako se tako nesto ponovo dogodi sacekaj malo, razmisli sta ces da radis.... i ne bi trebalo da ima problema.

    Imas sliku pauka da vidimo u kakvom je stanju?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Hmmm, moguce da sam se istripovao za ta pluca jer sam Cambridgei dobio pre dva dana i nemam iskustva sa tom vrstom.
    E sad sto se straha tice mislim da se nisam lepo izrazio, nije meni bilo frka zbog sebe vec zbog nje. Jednostavno me iznenadila jer se za delic sekunde katapultirala preko moje ruke na pod(ceo metar visine) i smugnula ispod peci. Nemam adekvatan aparat pa ne mogu da okacim slike a tarantulica deluje normalno(iako ja ne znam definicuju normalnog za tu vrstu). Zabrinuo sam se za njeno zdravlje i zato sam postavio pitanje.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    @.:marko:. Izgleda da si u pravu. Ponovo sam je pregledao i tacke su bas onako kao sto si rekao-dve vece i malo iznad dve manje. Plus, totalno su simetricno postavljene u odnosu na telo tako da verovatno nisu povrede. Sad mi je malo lakse, mnogo ti hvala

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Hehe, super onda, Marko svaka cast meni nikad ne bi palo na pamet.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    bez sekiracije.... da si je nagnjecio ne bi se ponasala normalno...

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    zato ja vezem koncem jednu nogu pauku i onda ne moze da pobegne salim se naravno
    www.nervni-slom.com

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Pokidace konac, stavi metalni lanac
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    "Tarantula-van-terarijuma-i-trci-po-sobi"

    Nadam se da necu doziveti to!

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Nećeš. Uglavnom je u pitanju "tarantula-van-terarijuma-i-polako-hoda-po-sobi" ili najčešće "tarantula-van-terarijuma-i-stoji-u-nekom-ćošku"
    Potpis u pripremi!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    to je vec prihvatljivo
    samo da ne bude "tarantula-van-terarijuma-i-mrko-gleda-moju-devojku"
    mislim da bi se shlogirala

    Ispravka: nece se shlogirati ali Rale i ja bi delili klupicu ispred zgrade

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Hehehe, sad se setih kad je meni pobegla maculata, a nisam ni znao, a nasao je kako trckara poded mene na podu. Hehe jos sam je stavio zna zid mislieci da je neki domaci pauk, bila je mala .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Ako opet pobegne onda ga bolje nazovi Cira kao ono slonce lol
    no salu na stranu....moja Lasiodora parahybana od 15ak cm se samo teleportovala ispod kreveta .... ne pitaj te kako je bilo, sto meni sto njemu.


  15. #15
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Kako je bilo?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    Hehe, moja L.Parahybana je najlenjije stvornje keje sam ikad video i ne verujem da bi izasla iz terarijuma pa da ce smak sveta-njoj unutra fino
    ;ali zato arborealna vrsta sasvim druga prica. Elem, sinoc sam nahranio Ciru i mislim da je sve proslo u najboljem redu, tenebrija je smazana a on je ziv i zdrav
    Hvala svima na odgovorima i sve pohvale za forum

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Treba mi savet!

    bome meni je jedared rosea izasla napolje i pala sa metar i nesto na izicu regala i onda na pod, urso sam se ziv, legao sam da spavam i ustao nesto bzvz, upalio svetlo i u tom trenutku se stropostala dole, sledio sam se, ni dan danas mi nije jasno kako je uspela da se provuce izmedju zida terarijuma i zice kojom je poklopljen, valjda je uspela da ga pomeri a zato je sada lek stari cd rom koji drzi zicu cvrsto treba im staviti ogrlice pa gps navigacija
    www.nervni-slom.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •