Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 33

Tema: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Dve tarantule koje su po meni ubedljivo najlepse zbog svoje karakteristicne crvene/plave boje. Ako bih uzimao jos jednu, definitivno bi bila jedna od te dve (ili obe! ).
    Da li neko od vas ima ove vrste, vasa iskustva i ako bi ste bili ljubazni da postujete slike.

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Dosta ljudi ne zna i ne koristi te nazive...najboje je da se uvek koriste latinski nazivi jer su oni jedini tačni i standardni. Negde se pod nekim istim nazivom može naći više vrsta pa zato.

    Što se tiče ovih vrsta, prva je super i ima stvarno crvenu boju kao i većina Brachypelmi, ali Haplopelma lividum ili Cobalt blue, nije uopšte tako plava...to je zbog svetlosti i samo pod određenim uglom. Inače je kopač iz Afrike, a i ima znatno jači otrov nego većina vrsta tarantula. Stalno je u rupi koju iskopa i retko se viđa, u principu treba imati sve vrste paukova, ali tek kada skupiš neke druge koje ćeš da viđaš mnogo češće , znači prva bi bila pogodnija za 2. tarantulu.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    ok, ubedio si me!
    Ako imas - kupujem!
    Samo da se prvo malo zdruzim sa Raletom, da vidim kako ce to da funkcionise

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    kimo gresis.
    haplopelma lividum nije iz Arike vec je iz AZIJE.

    haplopelma je jako zahtevan pauk, tj nezahvalan. videces je 1-2 puta godisnje .kopa jako duboko i mozes da joj vidis noge. jako brza i jako otrovna. crna je inace i samo osmudena blicom je plava.

    1000XC je bolja cyanopubescens... uvek je napolju prelepe mreze i jos lepsi apetit!

    ne pocinji sa haplopelmom sine razocaraces se....to je za ozbiljne kolekcionare koji imaju vec gomilu T pa mogu da imaju i jednu zivu rupu u ter.


    brachypelma je nesto drugo...jako preporucljivo i jako lep pauk to je prava stvar...

  5. #5

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    da... pretpostavio sam da je tako nesto.
    Uzecu definitivno meksikanca... zvace se Gringo

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Ma da žurio sam pa sam pogrešio, a i bilo je rano i par piva radi svoje kada više nisam u kondiciji

    Hteo sam da kažem da su vrste iz Afrike i Azije opasnije i da njih ne uzimaš odmah...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Kimo? Imas li ti meksikanca?

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    h. lividum + Afrika = M. balfouri mmmmmmm kakva asocijacija
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    da balfuri je do jaja!
    ekstra

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    imam 2 H.lividum,uglavnom ste u pravu,jako duboko kopa,pravi rudar,inače ako imaš dovoljno vremena i strpljenja onda ima se prilike ih videti uglavnom noću izadju donekle,stoje kraj rupe ali na svako uznemiravanje odmah šmugnu nazad u sigurno skrovište.video sam negde slike specijalno za njih napravljenih terarijuma,više liči na akvarijumski spoljni filter,nekih 40cm visine i dosta uzano,gornji deo je samo nekih 10cm slobodno ostalo je sve treset,oni tu bez daljnjeg prokopaju do dna.
    sve u svemu bolje ti je za početak da uzmeš meksikanca imaćeš puno više radosti snjim,čisto da te ne bi smorilo ponašanje H.lividuma,mada ih ja lično volim kao vrstu
    Pozdrav svima

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Svakih nedelju dana potpuno ciscenje terarijuma samo da bi je video
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Citat Prvobitno napisao Kuni
    Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.

    Iskreno? Bilo koja vrsta Brachypelmi je extra.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Citat Prvobitno napisao Kuni
    Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.
    true red leg - Brachypelma boehmei
    www.nervni-slom.com

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    I, šta je na kraju fire leg?

    A kada smo kod kopača... Ja moram da kažem da su mi oni najzanimljiviji od tarantula. Lividum baš i ne ali ima jako zanimljivih kopača. Crawshayi na primer
    Potpis u pripremi!

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    da ali on kravsoj ili H gigas nisu obligacioni obligacioni kopaci!
    dok je lividum 3X obligacioni i nikad ne izadjem kopac!
    moja kravsoj gigas i jos nekolicina kopaca su apsolutno fenomenalni i jako cesto izlaze...a onda kazne sa po nekoliko meseci indoor

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Citat Prvobitno napisao Geni
    I, šta je na kraju fire leg?
    Termin "Mexican fire leg" sam video na nekom sajtu odavno. Tako sam zapamtio, i ta tarantula mi se najvise svidela od svih zbog svoje crvene boje... (iako sam grobar u dushi! )
    Trebali ste da vidite moju radost kada sam dobio Raleta za rodjendan (moj nhandu), prvo sam odlepio sto je tarantula u pitanju a jos sam srecniji bio jer sam se istripovao da je u pitanju jedna od Brachypelmi. Ipak... Pub je bio mrachan, dosta piva je uradilo svoje i ucinilo mi se da ima crvene detalje.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Brachypelma rod mi je veoma zanimljiv(steta sto je bez potrebe zasticen ali ajd mislimo i na buduce generacije)
    Imam 3 Brachypelme tj vagams, smithi i albopilosum.Planirao sam da uzmem jos nesto iz tog roda ali sam imao isto dvumljenje kako i ti *Mexican fire red vs. Cobalt Blue * i misli da je moja sledeca T ipak Chromatopelma cyaneopubescens tj Cobalt Blue.
    Bice vremena i za ostatak roda Brachypelma
    (koliko ih bese ima u rodu, 21-22 )

  20. #20
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Mexican fire red vs. Cobalt Blue

    Chromatopelma cyaneopubescens nije cobalt blue, haplopelma lividum jeste. Bas su bezveze ova ne latinska imena, ne znam ko ih izmisli sad su svi poprkali sta je sta .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •