Prikaz rezultata 1 do 19 od 19

Tema: Presvlacenje kukuruznog smuka

  1. #1

    Uobičajeno Presvlacenje kukuruznog smuka

    Hteo bih da se pohvalim da sam juce dobio "bebu" kukuruznog smuka, posto sam je juce uzeo nisam je dirao sve do danas kad sam morao da je uzmem i malo izgnjavim, nakon nekoliko puta uzimanja u ruku pocela je da se provlaci izmedju prstiju i to kroz jako male otvore,nakon nekoliko min je pocela i da se presvlaci i tako se izvukla cela za svega nekoliko sec. mozda min. Zanima me da li je to normalna pojava?Inace to joj je vec drugo presvlacenje,izmerio sam kosuljicu i ima 38 cm... Jako je cool osecaj....opustajuci....

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Ne znam da li je normalna pojava ali jako dobro zvuci
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Nisam razumeo pitanje, da li je normalna pojava da se presvlaci u ruci? Nikad nisam cuo da se to nekom desilo, tako da mozes da se smatras
    srecnim. Inace, kad skidaju kozu zmije se trljaju o nesto da bi je svukle, obzirom da nemaju udove. Duzina kosuljice nikad nije ista kao i duzina
    zmije, kosuljica moze da bude i za trecinu duza od prave duzine zmije.
    Nije dobro tek kupljenu zmiju, nenaviknutu na terarijum, uzimati u ruke. pusti je bar nedelju dana, minimalno. Posebno je bitno da je ne
    uznemiravas kad treba da se presvlaci i posle jela, bar jedan dan.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Da bilo je pitanje da li je to normalno ili da li se kome od Vas desilo da se presvuce u ruci, znam da ne bih trebala da se dira kada jede i kada treba da se presvuce.Nisam imao predstavu da ce nesto tako da uradi uskoro posto kaze Pedja da se nedavno presvukla, a kamoli da ce se presvuci u ruci.Izgleda da su joj odgovarali moji prsti i koza izmedju kojih se provlacila...Nije bila uopste nervozna . tj. nije mi izgledala kao da hoce da pobegne ili da joj smeta to sto je gnjavim :-) ali cim se presvukla postala je mnogo nervoznija i tada sam je vratio u terarijum i necu je dirati neko vreme....Kada bi sada trebalo da je nahranim? Da joj dam sutra ili da je pustim da iskulira koji dan?

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Mozes odmah sutra da joj das hranu. Donosicemo kod tebe zmije na presvlacenje osim otrovnih, naravno
    Srecno sa smukicem.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Moze Hvala

    P.S. Da je hranim u tom terarijumu u kom je sada (malo je veci) ili da je prebacim u onaj mali plasticni i odande da je hranim ? Ima li to kakave veze? Naravno prebacicu je ako uspem da je uhvatim tj. dohvatim posto se zavukla u rupu koju sam napravio ali nisam isprojektovao tako da cu je neklad i odatle uzimati i sada ne mogu da metnem ruku unutra suvise je uzana

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Mozes da je hranis i u tom terarijumu i u drugom, sve jedno je. Ja gledam da ih hranim negde gde nece pokupiti treset sa misem. Trebalo bi da
    ti bez problema jede i mrtve miseve iz ruke. Uzmes zmiju u ruku, i treses jos misa iznad glave, dok ga ne ujede za glavu. To isto mozes da joj
    radis ispred te rupe, pa ce izaci ako je gladna.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Ili ga jednostavno ostave negde pored terupe i kad oseti miris izaci ce da jede.
    Moja zenka se sinoc presvukla i i minut kasnije sam joj dao da jede. Nije bilo nikakvih problema. To su bas zahvalne zmije

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Koliko dugo da ostavljam hranu ako je ne pojede odmah?

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Pa, to je meso, brzo se pokvari, posebno na ovoj vrucini. Ako ne pojede u roku od sat vremena, recimo, nece ga pojesti ni kasnije, bar ja tako
    mislim. Neke od mojih zmija jedu i kad treba da se presvuku, kad skroz pobele, uopste ne prave pitanje. Vecina zmija koje se cuvaju su zahvalne
    kako kaze Gava.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Posto bi kukuruzne trebalo da budu nocne ptice ja ih hranim kasno uvece i miseve ostavim da stoje u terarijumu celu noc. Ako su ujutro na starom mestu onda ih bacam, ali to se desilo samo jednom. Obicno ih hranim veliku na 2 nedelje a malu na nedelju dana, ali to pravilo nije striktno, kao sto i velicina obroka varira. Ako zmije miruju znaci da su jele junacki pa im sledecu klopu odlozim dok se ne pokrenu. Aktivna zmija je gladna zmija. To je bitno da znas da se ne razbacujes sa hranom nepotrebno

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    otprilike jednom nedeljno bi trebalo da bude dosta,u tom uzrastu uz odgovarajuću hranu rastu jako brzo i skoro mesečno se presvlače.svejedno im je gde ih hraniš.ne bih preporučio da se hrane pred presvlačenja,mada hoće i tad da jede ako je gladna,desilo mi se da se počela sa presvlačenjem,miš još nije bio svaren i kad je svukla kožu stigla do mesta gde se nalazio miš zaglavila se koža pa nije mogla da je skine morao sam ručno da skidam,iz tog razloga ne hranim kad vidim da hoće da se presvlači,sačekam tih par dana i posle hranim...

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Ja bih tako mlade zmije hranio cesce od jednom nedeljno. Sve moje mlade zmije hranim na 5 dana, a kad su bile bas bebe jele su na 4 dana.
    Tako brze napreduju. Domaci smukovi preko leta jedu obicno jednom u 3-4 dana, iako su veliki i masivni. Ne cekaju dve nedelje da bi klopali,
    nego love cim svare obrok.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Jel pod domacim mislis nas divlji smuk? Ako je tako te zmije nemaju bas siguran priliv hrane pa jedu cim im se pruzi prilika. Takodje divlje zmije zive krace od terarijumskih, a nepravilna dijeta je jedan od razloga. To ti je kao kod ljudi, ako su gojazni vece su sanse za prevremeno otkazivanje pojedinih organa. Mada se slazem da male zmije treba hraniti na 3 do 4 dana. Kod doraslih treba biti pazljiviji. Moj odrastao muzijak je gladan posle 5 dana od kad pojede odraslog misa, ali hranim ga na 10 do 15 dana. A i dalje ga ima, krupan momak

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Pa, dobro, zmija u terarijumu se manje trosi. Neuporedivo manje. Mislim da je ok odraslog kukuruznog hraniti jednom u dve nedelje, ili u deset
    dana, ali ne bas jednom mesecno. Zmija ce i tako ziveti, ali ce uvek biti gladna.

  16. #16
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    pozdrav,imam zenku kukuruznog smuka. treba da promeni kozu a nikako da se to desi. primetila sam da su joj oci mutne,kao da su zamagljene. sta povodom toga treba da se uradi?

  17. #17
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    Oči su mutne jer se i sa njih skida koža. Ukoliko već nisi, malo povećaj vlagu i ubaci u terarijum neki panj, koru od drveta ili grane loze od koje bi se zmija trljala i lakše svukla kožu. Dakle nešto grubo ali pazi da nije previše oštro.

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    I budi strpljiva! Ako su joj se oči tek zamutile ima još par dana do presvlačenja...




  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Presvlacenje kukuruznog smuka

    ja nekad cekam i po 10 dana od kad mu pobele oci! ..a u iscekivanju da se presvuce deluje kao da je proslo i mnogo vise vremena ..ja sam gledao slike na stranim forumima kako neka devojka presvlaci svoje zmije u rukama i to burmance od po 3, 4 metra

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •