Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: [Nocne] leptirice

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno [Nocne] leptirice

    Nadam se da ovo moze da se svrsta pod "ostale", pa ako neko nesto zna o njima
    svaka informacija & indentifikacija je dobrodosla, il bar fotke. Ima ih zaista prelepih.




  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Pridruzujem se drugoj slici Da li je ovaj rozi pokusao da te ujede rilicom? Ja sam ga pustio po sobi sa otvorenim prozorom nesto je nisko leteo, a ja cucao i pokusao je da me ubode rilicom za prst. Ne znam da li bi uspeo ali sam pomerio ruku normalno na kraju je pronasao prozor...

    Edit: Nisam siguran da se to zove rilica ali ne znam kako drukcije da kazem... sisaljka mozda...





    Edit:

    Prvi je Celerio euphorbiae, a rdugi Deilephila sp. (mozda Deilephila porcellus)
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Bravo Bif, za sada dva primerka sa sve identifikacijom. E, inace, nisam ni jednu dirao, niti su pokazivale zle i agresivne namere, tako da, dobro sam prosao. Zamisli blama, da pored svih tvojih zivuljki "stradas" od leptirice, mada, kada bi rekao: Deilephila me napala, ljudi bi mogli svasta da zamisle

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Hehehe, i Irwin je poginuo od raze Stvarno kad tako kazes judi bi mogli svasta da pomisle...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Kako bre ljudi da ujede,zar im ta "sisaljka" ne sluzi samo za uzimanje nektara iz cveca...tj nije ostra i tvrda,nego skroz savitljiva i mekana...

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    To i ja mislim, ali od ovog je bas bila tvrda bar sam imao takav osecaj... (kako perverzno zvuci )
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    haha,boleshtina opasna. Dobro, moguce je da ti nocnjaci imaju drugaciji aparat od ovih dnevnih leptira.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Poslednji zaista ima neverovatne "antene", mozda komunicira sa Marsom







  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice


  10. #10

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    jel ko kad dao tarantuli ovo kao hranu?
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    jel ko kad dao tarantuli ovo kao hranu?icon_biggrin
    Ja sam geldao da ih ejdu domaci pauci a sad tarantula ne znam, vjerovatno moze i ona

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Citat Prvobitno napisao Spiderman
    jel ko kad dao tarantuli ovo kao hranu?
    Moja keva, svaki put kad uhvati lepiticu Ja pokusavam bezuspesno da sprecim al ###, cak je nekad ubije packalicom pa onda baci, nadjem tako ponekad u terarijumu mrtve pa znam odakle tu pa vadim... Ali samo Roziki nje se jedino ne boji da otvori poklopac a Rozi je njveca od mojih Ne volim tako nesto spolja da dajem T. to se prska skoro svake veceri onim otrovom za komarce... Bar kod nas, inace i ne verujem da su hranljive...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Ima onih debelih kao bumbar

  14. #14

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Ja sam dao jednu tu sto je ko bubmbari mogu ti rec da je T bila veoma zainteresovanatrajalo je sve nekih 2 sekunde
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice



    slikano na tisi
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  16. #16

    Uobičajeno Odg: [nocne] leptirice

    Stvarno ne znam zašto neki misle da nisu hranljive. Po meni je bilo koji insekt iz prirode mnogo više hranljiv nego oni odgajeni veštački. Ali zbog prskanja komaraca pitanje je zdravstvena ispravnost istih.
    Evo upravo danas sam po prvi put dao tuli jednog noćnog leptira, nije lep kao ovi, ali ga je odmah ćapila i upravo ga jede.
    Ranije sam imao lepu zbirku insekata, dosta sam ih hvatao i proučavao. Entomologija je veoma zanimljiva nauka. Mlečikin ljiljak sa prve slike sigurno vas neće ubosti, pošto ima usni aparat za sisanje, a ne bodenje. Hvatao sam ih i nisam nastradao.
    Ubedljivo mi je najbolja Topina mrtvačka glava.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •