Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: sta je zver

  1. #1

    Uobičajeno sta je zver

    rec je o meni najlepsem gusteru iz roda lacertida, u pitanju je timon lepidus. to je najveci ili spada u najvece gustere evrope, zelene je boje i po sebi ima tirkizni plave tacke. muzijak moze da dostigne velicinu od 60 cm a zenka od oko 45 cm. na netu sam vidjao podatak da je za PAR dovoljan terarijum dimenzija 100*50*50, ali s'obzirom da su to aktivne zivotinje ( i poprilicno velike ) mislim da je to malo. evo jedan zanimljiv snimak gde mozete da vidite kako su ratoborni gusteri.


  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: sta je zver

    Iz porodice Lacertidae, ne iz roda Lacertida, rod je Timon Nauci vec jednom
    U svakom slucaju, u pravu si, najlepsi evropski guster. Muzjaci mogu da budu i veci. To je najveci evropski guster sa nogama. Inace, najveci
    evropski guster je blavor Pseudopus apodus, koji moze da dostigne i 120cm, ali nema noge. Postoji li sansa da nabavis lepidusa?

  3. #3

    Uobičajeno Odg: sta je zver

    izvinjavam se profesore, za sledeci cas cu se bolje spremiti nemam pojma da li mogu da ga nabavim (odavno se nisam cuo sa onim tipom), ali znam da bih neizmerno voleo.
    sto se tice blavora u petak me je kolega smarao ajde nadju sliku blaUra (ovo nije stamparska greska), on ih je navodno hvatao u CG i misio da je zmija.

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: sta je zver

    Kakav ludak od gustera, nisam znao da su toliko odbrambeni. Ladno se nije pomerio sa mesta
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: sta je zver

    Strava je guster. Lepe boje,fina velicina a ponasanje.........no coment.
    sve u svemu nista pametno

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: sta je zver

    timon lepidus mužjaka prodaje kolega iz Zagreba, njegov vlastiti uzgoj... pa ako nekog zanima mogu pitat za cijenu...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •