Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: Bekstva

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Bekstva

    Evo iskustva od pre neku nedelju, koji me je iscimao i te kako .
    Budim se, palim svetlo iznad terarijuma i lagano bacam pogled kad ono rupa u plasticnoj mrezici na poklopcu terarijuma moje zenkice Brachypelma smithi od 12ak cm-a.
    Skontam se ja da je vreme za potragu te lagano krenem i posle nekih sat vremena nadjem je na drugom kraju sobe skupljenu iza TA peci na svega metar od kreveta (brrrrrr)
    Lagano je pokupim i vratim onako prasnjavu u terarijum(izgledala je ko prasko  ) ali posle svega par sati je jela i znao sam da je sve ok .
    Od tada non-stop paranoja, tako da naravo ucenije nemoj te koristi  poklopce sa plasticnom mrezicom za tarantule vece od 10 cm-a ako zelite mirno da spavate,a da nepricam koliko su me svi zezali 
    Te ako zelite i mislite da je zanimljivo, napisite nesto o nacinu bekstva vasih tarantula i potrazi za istima.(ako ga je uopste bilo )

  2. #2

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    sta ce ti plasticna mreza ?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    to su mali akvar. prepravljeni pa kao privremeno za bebe plasticna onda lagano vreme prodje pa.......

  5. #5
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Mlade tarantule oko 5cm mogu da progrizu i plastičnu posudu(naravno onu tanju za jednokratnu upotrebu), a kamoli mrežicu...zato je najbolje koristiti metalnu mrežicu uvek, nema čak ni velike razlike u ceni.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Hvala za info.
    Ja sam jedan terarijum kupio sa plasticnom mrezicom kod pedje.(Cudno nije mi to spomenuo  )
    Fazon je u tome sto sam ja bio totalno iznenadjen, posto vece t. nisu to radile vec samo od jednom, boom nema jeeee.

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Moje su mrezice plasticne za komarce, grammostola se kazila za njih i grizla to sam video ali nikad nije pokidala... Naravno da su bolje metalne, ja valjda samo ima srece
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    kod mene je irminia 4-5cm progrizla tu mrežu za komarce,od tada samo metalno da ne bi došlo do neželjnih iznenadjenja,kasnije sam našo irminiju,živa zdrava bila u šetnji...

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Eo kako je to kod mene osigorano, ako hoce da pobegne samo treba da podigne poklopas, sto verujem da moze... Ali dosad nije ni jednom... samo se kacila, i to dok se ne odomaci...

    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    moj B.smiti stalno gricka ovu novu metalnu

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    moj mali B. smiti dva puta bežao kroz neki otvor na onom malom plastičnom terarijumu - jedno jutro sam je našao na zidu a sledeće ispod kreveta... od tad pa do poslednjeg presvlačenja sam držao knjigu umesto poklopca na terarijumu (i redovno provetravao) a sad posle presvlačenja je malo porasla pa sam vratio poklopac i izgleda da više ne može da prođe jer evo već nedelju dana joj to nije pošlo za rukom... tj. nogom
    Every man gotta right to decide his own destiny

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    mali plasticni terarijum - "cricket keeper"
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Imam gomilu tih cricket keepera (obe vrste) i neverovatno mi je da je bežao kroz proreze jer su jako mali. Koliki je taj smithi? Da nije bežao kroz nedovoljno zatvoren poklopac? Jer, oće one žabice da puknu ili da se teško zatvara polopac pa da ostane luft. Kako god, smithiu svaka čast i drago mi je da je pronađen oba puta. Ja imam 4 bekstva i 4 nađena, tako da mi je rezultat odličan
    Potpis u pripremi!

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Pre bih rekao kad se ona ručka (za koju se drži kad se nosi) spusti na stranu da se (tamo gde je ručka spojena sa poklopcem) otvori mala rupa i da je tu izlazila. Mislim, to je jedina iole veća rupica koju sam našao, a smithi je (bio) prilično mali tako da verujem da je mogao tu da se provuče - i to dve noći za redom. Poklopac je uvek lepo zatvoren i žabice su čitave
    Every man gotta right to decide his own destiny

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Da da, moguće je da je to to. Taj otvor za ručku jeste malo veći. Trebalo je da mi to padne na pamet jer su kod mojih ručke uglavnom skinute jer stoje jedan na drugom i pomislio sam jednom na te rupe ali sam zaključio da su "stanovnici" suviše veliki da bi kroz njih prošli. Tvoj je očigleno ili manji ili spretniji .
    Potpis u pripremi!

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Moja B.smitji jos uvek kidise na mrezicu
    Kako to da sprecim ako je ikako moguce?
    da joj nije vruce ili pak da li je vlaznost veca..?
    PS
    ona uopste nije "agresivna" niti nervozna kada se bilo sta radi tj pomera ,premesta,uzima....

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    kuliaraj pusti ga

  18. #18
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Ajd kad je već tema o bekstvima evo šta sam juče zatekao u stanu. Cimerov kembridžer odlučio da malo prošeta
    Sreća pa sam to video prvi a ne neko od ostalih cimera

    There's no place like 127.0.0.1

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    Kako se to desilo?
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Bekstva

    da be kako?
    lici na muzijaka?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •