Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 64

Tema: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

  1. #1

    Uobičajeno Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Imam dve mlade P. cambridgei, dobio sam ih od Tope, 26.aprila jednu i 4.maja drugu. Mislim da je mužjak bio od Kima. Ima nas sigurno još dosta koji smo odnedavno ponosni vlasnici ovih mališana, pa mislim da bi bilo dobro da pratimo rast, razvoj, ponašanje i navike primeraka iz ovog legla. Takođe me zanima gde su sve stigle da odu, za koje gradove, koliko je preživelo, i kome su nažalost uginule (uzroke uginuća). Sve što želite da podelite sa drugima, a što bi nam koristilo u odgoju. Jedan kutak za naša iskustva. Mislim da bi to mnogo značilo svima nama i sveukupnom znanju o ovoj vrsti.
    Moje sam držao u kutijici u kojoj sam ih dobio do 6.juna, i tada sam ih prebacio u terarijume. Stavio sam kao podlogu kokosov treset debljine 4 centimetra, na sredini sam "zasadio" veštačku biljku, gore je jednim delom stakleni poklopac, a deo je sa žičanom rešetkom tako da stalno imaju svež vazduh. Jedna koju sam nazvao Tara je odmah sledeći dan napravila sklonište u donjem zadnjem desnom uglu, na podlozi i prekrila ga sa tresetom. Druga koju sam nazvao Tula je šetala nekoliko dana, i tek je 12.juna napravila sklonište i to na vrhu ispod žičane mreže. Obe su se presvukle dva puta. Tara se prvi put presvukla 19.maja, a drugi put 14.juna - znači prošlo je 26 dana. Tula se prvi put presvukla 24.maja, a drugi put 22.juna - prošlo je 28 dana od prošlog presvlačenja. Dosta su porasle. Posle prvog presvlačenja su imale oko 3,5cm, a sada sigurno oko 4,5cm.
    U početku sam ih hranio samo sa muvama, a sada samo sa skakavcima. Znam da je jednolika ishrana i da ne valja, ali lepo rastu, i moram im ubaciti nešto novo za klopu. Naravno moraću i da napravim koloniju, prvo lateralisa, ali verovatno i drugih vrsta koje nabavim.

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Nije loše, simpatičan naslov!
    Samo jedna ispravka pre informacija, mužijak je od Mirka (poznatiji kao Bifrost) a Kimo je babica i bebisiterka
    Jedan primerak legla je završio kod mene, živ i zdrav, poklon od Kimija (već sam se zahvalio lično pa ne moram opet ). Do sada dva presvlačenja, što znači ukupno 3 (prvo presvlačenje kod Kima ako sam dobro zapamtio). Znači kod mene prvo presvlačenje 16.maja a drugo 10.juna. Mislim da su sada ~3.5cm. Što se tiče hrane za sada samo lateralisi, mislim da im ne smeta (puno) jednolična ishrana ali ubaciću tu još nešto svojevremeno.
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Evo i ja da upadnem u temu.
    Uzeo sam 15.04. Nakon 2-3 dana je uginula iz ne poznatih razloga.
    Uzeo sam drugu sledeci dan tj. oko 18.04.
    Prvo presvlacenje 04.05 kosuljica je imala raspon od 2.5cm.
    Drugo presvlacenje 30.05 kosuljica je imala raspon od 3.5cm
    Trece presvlacenje 21.06 kosuljica je imala raspon od 4.5cm.
    Sada ima raspon od nekih 5.5-6cm.
    Hranio sam je tenebrijama i lateralisima.
    sve u svemu nista pametno

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Interesantana tema zaista
    Pa ovako: Moja se zove Cira (kao onaj slon iz crtaca) i kupio sam je 20.05. Od tada se presvukla samo jednom 02.06. a misliim da ce uskoro ponovo. Trenutno je velika oko 2.5cm. Za ovo vreme mi je zadavala dosta muka - bezala dva puta, odbijala hranu, odlagala presvlacenje (ovo je uglavnom mojom krivicom) , odbijala hranu i sl. Hranim je tenebrijama i manjim lateralisima.
    Inace, mislim da cu morati (kao i prosli put) da je prebacim u novu ciniju jer se u staroj zavukla tenebrija u treset i mislim da zbog toga ne moze da se presvuce - verovatno je tenebrija uznemirava ili nesto, a cinija je suvise uska da je isceprkam.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    tema je ok
    e pa ewo owako znaci zenka je bila moja a muzjak od bifrosta...
    ja sam bio zadrzao oko 40ak komada i za sad mi je ostalo samo 4kom. ostali su podeljeni i menjani za neke druge zivuljke...
    ja moje i dalje drzim u tutijici i trebalo bi uskoro da ih prebacim, velicine su od 2-3cm i hranim ih malim latelarisima i tenebrijama...
    presvukle su se valjda oko 2-3 puta, ne mogu da vam kazem tacno jer ne pratim bas datume...
    a sad jedna novosta:
    ta ista zenka ce se ponovo pariti sa tim istim muzjakom
    eto tako smo resili, ja se nadam da ce biti opet malih, jer se par dobro slaze
    sutra cu ih pustiti ponovo zajedno...
    e ajde sad neka se jave i ostali clanovi pa da vidimo sta je sa ostalim malisanima
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Meni su ostale jos 3, neke sam podelio neke su mi uginule. Uginulo mi je takodje 2. Jedna je uginula jako cudno i ne znam bas razlog imam neke teorije ali su bezveze, a druga mi je uginula zato sto ih nisam dobro pazio .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Nema veze ipak reci iako je po tebi besmisleno, ponekad se za te čudne teorije pokažu da su prave. Ko zna možda se još nekom isto to desilo, a za nas ostale da znamo da se pazimo.

  8. #8
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Ima vec nege reci o tome kako je uginula, znaci video sam je 10min zivu pre nego sto sam je nasao mrtvu. Kontam da se povukla dole, a posto je bilo previse vlazno tj dole je bila bas voda da se udavila (od strah se pribila uz potpuno mokru ivicu kutijce) sto je besmisleno ali ne znam kako drukcije zdrav pauk moze da ugine za 10tak min.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    nazalost nece biti nista od najavljenog parenja (bar ne sa ovim muzjakom) evo danas kad sam dosao kuci vec se bio skvrcio i uginuo...
    tako da sledece parenje je kad se nadje polno zreli muzjak...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Mirko, moje saučešće za mužijaka, svaka njemu čast, produžio je vrstu!
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Hvala . Hvala i Topi sto mi je javio . Za koju godinu necemo znati sta ce mo sa tolikim cambrigeima valjda ce ih svako ko ima upariti
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Moje saucesce.
    Ako nista drugo pustacemo ih u prirodu. Mozda se aklimatizuju s obzirom kako se klima menja.
    sve u svemu nista pametno

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Evo , da se javim i ja .
    Ja sam takodje dobio od Tope jednu P. cambridgei , isti dan kada i miksajlons , dakle 26. aprila .
    Moj brat je uzeo jednu nekoliko dana ranije , tako da sada u kuci imamo 2 primerka .
    Moja je u bocici u kojoj sam je dobio bila 8 dana , tada sam je prebacio u mali terarijumcic od odo 4 litre .
    Hranio sam je dosta raznovrsno , uglavnom muvama i skakavcima . Mada , jela je i nocne leptirice , uholaze , ...
    Dosta brzo raste , ali sa presvlacenjima malo kasni za miksajlovim tarantulama , kao i za ovom koja je kod mog burazera .
    Drugo presvlacenje kod mene je bilo pre neki dan , ne znam tacno jer je napravila skloniste u tresetu i poslednjih desetak dana nije uopste izlazila . Juce , znaci 30.06. je izbacila kosuljicu iz sklonista .
    Evo pokusacu da okacim par slika ...

    E , ovo su kosuljice od ta dva presvlacenja koja je obavila kod mene , i jos par slika , lepo se vidi kako napreduje u rastu ...





  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Evo kako moj izgleda sada. Za sada je najveci iz tog legla posto niko drugi nije prijavio veceg.
    sve u svemu nista pametno

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    i to muzijak

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Nemoj molim te
    sve u svemu nista pametno

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    pa lici mi nije slike naj naj ali lici ...ali i ja gresim povremeno ..

  18. #18
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    e da i ja da se prijavim ovde ... moja se presvukla 2 puta otkad je kod mene i dosta dobro napreduje.
    klopa ko luda i dosta je aktivna ...

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Jel opet gledaš po crvenom na nogama Žarko? Ja sam ubeđen da to ništa ne znači i da nema šanse da se tako odredi pol, pogotovo na primerku ove veličine...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla

    Zokis , koliko se puta tvoja presvukla ?
    Ajde ljudi napisite nesto vise ...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •