Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 108

Tema: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

  1. #21
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Kimo jel bilo još pokušaja cyaneo parenja? Geni jesi li ti probao nešto? Ajde neke novosti, neki prenos događaja
    Imam i ja sveže presvučenu ženku ~12ak cm, presvučena 7.jula već je ćopala pa bi možda probao nešto, ako je Zokijev mužijak još uvek u funkciji?
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #22
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Možeš je doneti u bubarnik na seansu jer je baja pravio pre 2 dana sperm web, a stiže još jedna ženka. Probali smo pre par dana opet cyaneo i ženka je bežala od njega, što može da znači samo jedno Tako da su se verovatno sparili, a treba probati i dalje naravno.

  3. #23
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Muhahahaha znači mužijak je živ! Ajd natovim je malo pa ću je doneti.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #24
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Moji su ziveli zajedno par dana i parili se, pa sam ih malo razdvojio da se odmore. Stavicu ih ponovo za koji dan.
    Potpis u pripremi!

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Moji su ziveli zajedno par dana i parili se, pa sam ih malo razdvojio da se odmore. Stavicu ih ponovo za koji dan.
    Jesam ja tebe dobro razumeo? Par C cyaneopubescens je živeo zajedno u terarijumu par dana i mužjak je živ?? Koliki je to terarijum? Ja sam zapanjen
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Čudne su ove reakcije kod oba parenja...izgleda da smo im pogodili momenat pa nisu toliko agresivni...

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Ali seti se samo kako se tvoja ženka nakrivila kod parenja(a rekao si da se isto tako ponašala geniculata pre nego što je smazala mužjaka), pa zatim kako je mužjak pobegao iz terarijuma nakon što ju je upario... Mislim da nikom ko je bio prisutan tamo nije palo na pamet da predloži da ostavimo mužjaka kod ženke zar ne? Nije baš izgledala toliko pitomo...
    Ali čekamo da Geni kaže koliki je terarijum jer ako je baš velik(tako da ženka ima svoju teritoriju ali da je deo terarijuma da tako kažem "neiskorišćen") ne vidim zašto ne bi mogli biti zajedno dva dana. Tvoj terarijum je ženka u potpunosti iskoristila i isplela tako da tamo ništa ne može da prođe nezapaženo... Svaki pokret po mreži dolazi do nje pa je isključivo pitanje njenog raspoloženja kako će reagovati na mužjaka koji pi ponovo i ponovo da se pari...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  8. #28
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Terarijum je 60x30x30. Međutim, ženka je bila veoma tolerantna i raspoložena pa sam ih ostavio zajedno. Napisaću neki tekstić pošto imam i nešpto malo slika. Čekam prvo da vidim da li će i sledeći pokušaj biti ovako uspešan. Najveće mi je pitanje da li je mužjak uspeo da oplodi ženku. Pokušavao je stotinama puta u periodu od 2 dana pa se nadam da je bar jednom uspeo ali nije pravio novi spearmweb od kada sam ga izvadio pa možda i nije. Videćemo dalje kako će se razvijati situacija.
    Potpis u pripremi!

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    U svakom slučaju svaka čast i tebi... Verujem da je uspelo, posle toliko pokušaja - moralo je!
    Očekujemo tekstić
    Pozdrav
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  10. #30
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    To sa pravljenjem sperm weba je posebna priča. Neki naprave novi ako se isprazne, a neki prave i ako se ne isprazne, pa čak i ako ne pokušaju da se pare, nego samo budu sa ženkom, tj. osete je. Ovaj kod mene je pravio i posle parenja, koje je nadamo se uspešno, a i posle je pravio kada je nije ni dodirnuo, samo je bio u njenom terarijumu.


  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Evo moj muzjak Aureostriate vec drugi put je pravio sperm web a nije ni primirisao zenki. Mnogo je aktivan. Samo pici po terarijumu i trazi nacin da zbrise do neke zenke ali cvrc...
    sve u svemu nista pametno

  12. #32
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Ma mene brine što ovaj nije pravio novi spearmweb. Moguće da ništa nije uradio pa nema ni potrebe jer je pun. U svakom slučaju daću mu šansu da se isprazni.

    Moguće je da opasnost po mužjaka nastaje momentom uparenja. Moguće da tog trenutka ženki prestaje instinkt za parenjem i kreće da juri mužjaka. I on se tako ponaša, bukvalno pokušava da joj na brzaka dodirne spermateke i da zbriše. Kao da se igra crvene rukavice.

    A da ne uzurpiram Momčilovu temu, napisaću nešto malo o mom parenju u posebnoj.
    Potpis u pripremi!

  13. #33
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Ma nema problema treba da se komentariše, to je ono ponašanje što sam naveo i ja ranije, isto kao i kod mužjaka geniculate, obojica su instinktivno oprezni jako i plaše se za svoj život U našoj varijanti mužjak zamalo nije stradao, a isto kao i kod geniculate, htela je da ga mazne tek kada su se sparili, ali je ovaj bio srećniji od geniculate...

  14. #34
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Pa to je i moj zaklučak, da ženkina tolerantnost prestaje momentom oplodnje i da od tada mužjaku kucaju milisekunde. Zato je on u niskom startu da pobegne čim joj dodirne spermateke.
    Potpis u pripremi!

  15. #35
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Samo da javim da me je danas H.incei gospođa obradovala jednim povećim kokonom

    Čim sam video da je uplela toliko i da se zakopala znao sam koliko je sati. Izgleda da je ona i ranije bila sparena, jer ne verujem da bi za samo 3 nedelje postavila kokon...no sada nije ni bitno više Kokon je dosta velik, s'obzirom da je to patuljasta vrsta i da je ženka odrasla sa samo 6-7cm. Kokon je u prečniku sigurno 3cm, tako da će biti puno malih ako sve bude kako treba, a onda slede konačno i komunalni terarijumi

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    holothele incei su jako simpaticni, ne budu veliki a jako su zanimljivi, ja sam davno imao muzjako koji je nazalost uginuo (od starosti)
    dosta su zanimljivi, hoce i da se zakopavaju, i pletu mreze, a nekad se i penju...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Superiska. Nek je krenulo. Ajd sad i ostale da vidimo na delu.
    sve u svemu nista pametno

  18. #38
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Odlično . Nadamo se brzom otvaranju kokona .
    Potpis u pripremi!

  19. #39
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Samo da javim da su danas, posle nekih 3 nedelje, izašli malci i da su sada u stadiumu L2, znači da su mobilni ali još uvek beli skroz, šećkaju se po paučini oko mame. Ne znam koliko ih ima, ali nisu uopšte jako sitni, kao što smo mislili, mnogo su krupni za tako malog pauka, imaju oko 0.8-1cm već u L2 fazi, tako da će biti verovatno oko 1.2-1.5cm kada se presvuku i počnu da klopaju.

  20. #40
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Pune ruke posla...(nekoliko parenja kod nas u NS exotcsu) :)

    Uh, to znači da ću uskoro u mojoj kolekciji imati jednog.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •