Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

  1. #1
    Član survivor'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Panchevo
    Postova
    20

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    pozdrav svima, pre par dana sam nabavio lasiodoru parachibana-u, s obzirom da ne provodim puno vremena kod kuce, nazalost je josh nisam video kako lovi-jede... trenutno je hranim tenebrijama koje se ukopaju u supstrat posle nekog vremena.. zanima me da li treba da ih izvadim, kada ih ne pojede ili ce, mislim reshice ona to sama , chini mi se da je jednom raskopala supstrat i smazala crva...
    pozdrav iz pancheva

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Bolje ih izvadi. Tarantule generalno nemaju problema da iskopaju hranu iz treseta, pa bi po tom osnovu mogao da je ostaviš ali ovde je u pitanju parahybana - jaaaaako proždrljiva vrsta. Ako mala parahybana neće da jede (pretpostavljam da je mala) onda će najverovatnije skoro da se presvlači. Tako da bi bilo bolje da izbaciš tenebrije. Postoji ta mala 1:1.000.000 šansa da crv nekako povredi tarantulu prilikom presvlačenja. Ako ih je jednostavno promašila kada si ih prvi put ubacio u terarijum onda ih ostavi, naćiće ih ona .

    I pošto si je tek nabavio možda je pod stresom. Sačekaj par dana sa hranjenjem.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Ne moraš da ih vadiš, ali ako je nije pojela kada si joj dao, onda je izvadi i daj joj ponovo za koji dan, ali ako imaš veći terarijum za nju onda ne moraš da vadiš uvek...možeš probati da je hraniš žoharima ili cvrčcima, koji neće da se zakopaju nikako...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    pa da ali ipak trebalo bi da ih vadis ako ih ne pojede pogotovo ako su zrikavci ili tako neki insekti.

  5. #5

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    nema potrebe da ih vadis ...nacice ih ona

  6. #6
    Član survivor'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Panchevo
    Postova
    20

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    hvala ljudi...

  7. #7
    Član survivor'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Panchevo
    Postova
    20

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    ej, kapiram da kod tarantula morash da budesh strpljiv k'o indijanac, ali je to verovatno kvalitet koji se postize isqstvom tako da josh nisam dostigao taj level... elem...
    mislim da je ova moja parachibana rodjena marta, tako da sada ima nekih 6 meseci (ispravi me zarko, ako greshim..), kada realno mogu da ocheqjem presvlachenje, samim tim i pravi terarijum, koji sam zamislio?

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Zavisi kada je bilo poslednje presvlačenje, nema veze sa datumom rođenja...ali s'obzirom da brzo rastu verovatno se i na toj veličini presvlači svakih mesec ipo do dva...terarijum, ne znam kakav si zamislio, ali njoj bi bio super sada 20x20x20cm, a veći bi bio prevelik...inače kada odrasta treba joj neki 40x30x20cm jer je to velik pauk...

  9. #9

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    pa pravo da ti kazem neam pojma ali u sledecih mesec dana mozes da ocekujes presvlacenj. obrati paznju na vlagu...nemoj da zapostavis.
    inace ako zelis prebaci je de oces ...ali 20x20 bi bilo cool. poznajem lika koji je malu genikulatu od 3cm drzao u 40x30 ...i polako raste ,njemu se svidja tako, njoj ne smeta sigurno ....

  10. #10
    Član survivor'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Panchevo
    Postova
    20

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    konachno sam video T. kako lovi-jede, bog da zivi lateralise...
    elem...ubacih joj bubu, malo se istripovala , onda je pochela da plete....to sam takodje video prvi put... , po zemlji i dijagonalno, svuda po terarijumu... poshto je lateralis bio prilichno veliki, sachekala je da se dobro umori i uplete...i onda... cap, u delicu seqnde se spustila od gore, sa poklopca i maznula ga za glavu...
    mozda ovo nije bash za ovaj topic, ali ja sam srecan sad..pa eto...
    drugi put cu i pitati nashto...

  11. #11
    Član survivor'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Panchevo
    Postova
    20

    Uobičajeno Pitanja u vezi L. parahybane Split iz: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula



    @survivor
    A koji to pauk plete mrezu po zemlji i dijgonalno, svuda po terarijumu...? Ja znam nekoliko koji to rade
    [/quote]
    lasiodora parachibana...nisam znao...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •