Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

  1. #1

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Gotovo je zaljubio sam se! Upotpunjujem svoju kolekciju pa bi mi dobro došao koji savjet o ovim paucima (temperament, veličina terarija, vlaga i sl.)
    Trenutno mogu nabavit ove a uzeo bi 1-2 kom pa mi treba mala pomoč u odluci:

    Lasiodora parahybana,12cm cca
    Nhandu chromatus, 1 cm
    Psalmopoeus cambridgei, cca 7 cm
    lasiodorides striatus, cca 4 cm,
    cyclosternum fasciatum, 6 cm
    ephebopus cyanognathus, 8 cm

  2. #2

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    cylosterium faciatum je semi kopac kazu kad odraste da se ponasa kao terastrijalna t.
    nisam imao iskustva ali me ne privlacitrenutno tiger rupm(mislim da je tako zovu ako gresim ispravite me )
    cyanognatus je fin pauk ali preterano kopa uporedjuju ga sa lividumom .. jednom u 3 meseca imate sastanak i ako malo zakasnite sledeci je opet za 3 meseca.....
    parahibana je fin pauk..
    stratus mislim da znam sta je ali nisam siguran da znam nesto vise osim generalno za lasiodore i mozda se pise Lasiodores nasosma najednom mestu... terastrijalna T
    n cormatus jako lep pogotovo su zenke imresivne ... jako brzo raste za godinu ipo moze da sedesi da muzijak sazri tako da dodje da ga imas oko 2 godine nesto jace... imam zenku jako agresivna i odbranbeni stav zauzima u delicu sekunde
    inace lepo lepo lepo

    i cambridge uf prelepo samo se mieni vise svidjaju sa odraslim bojama nego kad su male

    moje misljenje uzmi cambridge istrijata zobg velicne koej si naveo
    a fasciatum i cianognatus ako si malo iskusniji i ako imas vecu kolekciju pa zelis bisercice da dodas iance prelepo je sve

  3. #3

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Kakve veličine bi trebao bit terarij za Psalmopoeus cambridgei i lasiodorides striatus, da si ga napravim, ako ima ko kakve slike da vidim kamo i koliko ventilacije, kakva vrata i sl.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Lasiodorides striatus je terestrijalni pauk, što znači da živi na/u zemlji, i ovakvim paukovima visina terarijuma ne igra veliku ulogu. To je velika tarantula +18cm raspon nogu. 30x30x30cm ili 40x30x30cm terarijumi su ok za ovu vrstu. Vrata kod terestrijalnih terarijuma su obično na plafonu. čuvaju se slično kao A. geniculata, znači veliki terarijum, sa vlažnim tresetom. Temperatura, standardnih 25 stepeni (+,- 2-3 stepena)

    Psalmopoeus cambridgei je arborealni pauk, a to znači da voli da se pentra. E ovde je visina bitna, te stoga preporučujem 30x30cm bazu i visinu 40cm. Ja ne posedujem ni jednog arborealnog pauka, ali ono sto sam video u kakvim terarijumima ih drže mogu ti reći sledeće: Staviš vlažan treset i granu mangrova ili vinove loze tako da je nagneš da ide po dijagonali terarijuma. Tarantula će skoro sigurno isplesti mrežu između grane i zida terarijuma, u samom ćošku uz plafon. Iz tog razloga sa druge strane na zidu terarijuma su vratanca i ventilacija da im pri otvaranju ne bi uništavali mrežu. Naravno posuda sa vodom je obavezna u oba slučaja.

    Sa spiska preporučujem L. parahybanu i N. chromatus zbog brzine rasta, veličine i ješni su (tj. jedu kao nenormalni) i pri prehranjivanju neces imati problema sa njima. Isto tako prilično slične uslove za držanje zahtevaju. Eto.... javi šta si izabrao

  5. #5

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Jučer sam bio po Nhandu chromatusa (1 cm) i
    Psalmopoeus cambridgeia (7 cm). Slike ću stavit čim mi sestra vrati aparat. Cambridgei mi se jako svidja, još je malo zbunjen, a chromatusi su još jako mladi pa me zanima čime vi hranite tako male T. (ponestaje mi malih brašnara)

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Nabavi brasnare, za preko zime bi trebalo da bude sasvim dovoljno. I davaj slike Kembridzera sto pre, i ja imam jednog malisu, al' tvoj je vec "veliki".
    P.S. jel' sad imas tri u kolekciji, kako je Emili?

  7. #7

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Da sad imam 3 vrste a sveukupno imam 7 T doma, imam 5 chromatusa, dobio sam ih jeftino. Slike će kad mi seka vrati aparat. Emili se presvukla pred neki dan ali se zakopala pa sam joj uspio vidjet samo noge ( ljepa, samo previše se zakopava, barem ova), kako tvoj? Da li imaš još kojeg doma?
    Najviše me sad zanima čime mogu hranit malce a da ne nastradaju

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Moji su superiska, tri malisana se spremaju za presvlacenje, emili, vagans i kembridzer. Genikulata klopa ko pomahnitala a i andersoni jede sta god da ubacim, mada su sada na zimskom rezimu zvanom tenebrije. Za malise obicno ubacim malu tenebriju ili presecem vecu na dva-tri dela i nije bilo problema, kad su gladni brzo nadju i namontiraju se iznad. Neko mi je spominjao da mogu i crvici za pecanje ili mlade gliste, humusne, ali nisam probao. Moja emili se ne ukopava, doduse malo sam jace nabio treset, pa sad mozda je to otezavajuca okolnost, ali mi se bar ne zavlace zive tenebrije... Pozdrav, i ja cu od nedelje napraviti par novih fotki. Kembridzer mora da je odvaljen, a? Pazi samo kad rukujes, extra brz - munjevit zna biti pa da se ne ganjate po kuci...

  9. #9

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Kambridzi je jako ljepa T. danas sam ga ubacio u novi terarij pa je još malo prestrašen, nadam se da će se brzo priviknut. Baš bi volio vidjet tvoje manekene

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Bice uskoro koja sveza fotka, a imas na forumu pod P. Cambridgei i Ac. Geniculata pa baci pogled ako nisi. Sve najbolje sa malisanima, javljaj kako napreduju.
    Ako nije tajna, koje su cene kod vas u Istri, makar odokativno ili npr. za te vrste koje si kupio? Poz!

  11. #11

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Na toj stranici su ti neke moje slike, pošto ne mogu skužit kako da stavim tu:
    http://picasaweb.google.com/ddavid60/

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Sledeća tarantula Split iz:Brachypelma emilia- pomoc pocetniku

    Uputstvo za kacenje fotki na forumu je ovde:
    http://www.armleg.com/gekoni/viewtop...&mforum=gekoni
    Imas simpa fotki, ako uspes okaci koju ovde. Poz.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •