Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 31

Tema: Ziva hrana U BG???

  1. #1

    Uobičajeno Ziva hrana U BG???

    Gde u Beogradu moze da se kupi ziva hrana cvrci, tenebrije...?
    Unapred hvala na odgovoru

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    probaj na sajtu www.reptilia.cc naci ces kontakt broj pa pozovi! mozes poslati i pp Zeljku on je iz Nisa ali ti moze poslati sve sto ti treba...
    pozzz

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    ak osi mislio na mene (hvala) ja sma Zarko iz nisa
    ima i nenad hranu pa pitaj njega i blui. koliko mi se cini ...

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Zeljko ( ), Nenad trenutno nema hranu za prodaju, obratite se Blujiju.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    ma obratite se zeljku iz nisa

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Haha, Zeljko... Mozete da se obratite "Blujiju"...zar ovo ne ide u potraznja? Samo nema cvrcaka

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    E ja sad stvarno nemam pojma kome da se obratim
    Trebalo je u da ide u potraznju ali ### greska

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Vi koji ste pisali u ovoj temi, niste to trebali da radite, jer se admini i modovi bore da nema ovakvih tema. Nece uvek imati isti hranu, pa kada neko novi dodje na forum, dzabe ce neke zvati, jer je to video u ovoj temi. Trebali ste da saljete svoju ponudu privatnom porukom. Poslao sam ti u privatnoj poruci sve sto treba da znas, pa to iskoristi.

  9. #9
    Član refineddemon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Temisvar, Pancevo, Delib.Pescara...
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Sad sam u nedoumici gde da pisem..... ali posto se ovde vec pisalo, onda reko' da ne zapocinjem novu temu...

    Molim one koji znaju da mi pomognu da nekako nabavim:
    MEALWORM (Tenebrio molitor)
    WAXMOTH (Galleria mellonella)
    CRICKET (Acheta domestica)

    Zanimaju me cene i nacin placanja kao i minimalne kolicine koje se mogu naruciti i naravno, nacin slanja. Ako je moguce nabaviti u Beogradu, onda bih radije dosla da licno preuzmem.

    Ne trebaju mi velike kolicine, posto imam samo jednog malog slepog misa, ali mi hrana treba redovno, uglavnom crvi i leptirici.... Pitam se da li je sigurnije da za ubuduce nabavim nekoliko buba pa da sama proizvodim ove brasnene crve.... molim za savet one koji imaju iskustva.
    Poslednji izmenio refineddemon; 16.12.08. u 18:17.

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    imas fobase kod nenada !

    postekspres slanje tenebrija. na pm ako zleis pogledaj na sajtu mom pise u potpisu

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Tenebrije nije teško uzgajati. Mislim da ti je to pametnije nago da svaki čas kupuješ od nekoga. Mislim da bi ti bilo ko sa ovog foruma dao par crva ili odraslih buba da napraviš svoju koliniju. Jedino što ćeš morati da sačekaš barem nekih dva meseca, kako bi dobila velike crve.
    Ne znam u kom si delu grada, ali bi ti i ja mogao dati nekoliko buba, pa da formiraš svoju koloniju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Član refineddemon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Temisvar, Pancevo, Delib.Pescara...
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    ....... Jedino što ćeš morati da sačekaš barem nekih dva meseca, kako bi dobila velike crve.
    Ne znam u kom si delu grada, ali bi ti i ja mogao dati nekoliko buba, pa da formiraš svoju koloniju.
    Super
    Ja sam i mislila da zapatim svoju koloniju crva za ubuduce, ali sad mi je hrana bila hotno potrebna i vec sam se dogovorila da kupim 100-tinak crva da imam cime da prehranim "mezimce" dok moja kolonija ne pocne sa "proizvodnjom"... a verovatno cu morati i da ponovim nabavku....

    Hvala ti za ponudjenu pomoc (odrasle bube), to ce mi mnogo znaciti. Ja ne zivim u Beogradu (tacnije, vise sam kao neki nomad), ali cu narednih dana svakodnevno dolaziti u Beograd, pa bih mogla nekako da dodjem i do Bezanijske kose. Posalji mi, molim te, broj telefona kao "privatnu poruku" pa cu te pozvati da se dogovorimo. Pozdrav

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    poslato da znas !

  14. #14
    Član refineddemon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Temisvar, Pancevo, Delib.Pescara...
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Citat Prvobitno napisao zarko Pogledaj post
    poslato da znas !
    Znam , dobila sam vec poruku od drugara da ce moj ljubimac sutra uvece imati gozbu. Bas se radujem, puno ti hvala.


    Sad jos ostaje da nabavim te bube pa da zapatim koloniju.


    Ali i dalje ostaje problem sa cvrccima (ne mogu sismisa hraniti samo brasnenim crvima).... zna li neko gde se mogu nabaviti cvrcci (Acheta domestica) kao i waxmoth (Galleria mellonella)?
    Poslednji izmenio refineddemon; 17.12.08. u 21:07.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    galeriu sma gajio i poklanjao ovde na forumu ali nisma siguran da je neko nesto napraivo..lako se razmnozavaju ali u pmaterinu je puno posla !!tkao da sma preksocio

    to vazi i za cvrcke imao sam 6godina cvrcke i ne mogu vise ...### .stvanro ne mogu zametni su u djavola !

    nema na cemu
    pozdrav

  16. #16
    Član refineddemon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Temisvar, Pancevo, Delib.Pescara...
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    stigla hrana za moje mezimce i.... malo je trebalo da se ubedjujemo, ali samo malo, vrlo brzo je pojeo svih 5 crvica

    Zarko hvala mnogo jos jednom.


    Takodje neizmerno hvala Miroslavu za moju prvu koloniju buba i za ono "gnezdasce" sa buducim cvrccima... valjda cu se snaci.

    Odoh sad na teme o crvima, kolonijama, cvrccima... da se malo bolje informisem o uzgoju, pa ako mi nesto ne bude jasno, postavicu pitanje u odgovarajucoj temi... valjda je tako u redu.

    Umalo da zaboravim.... mogu li ove crve da cuvam u frizideru (ili gde je bolje?) kako bi duze bili takvi, tj. da ne pocnu da mi se pretvaraju u bube? Koliko dugo ostaju ovakvi, kao crvi (pre nego sto se ucaure)?

    I jos jedno pitanje... medju crvicima koje sam dobila od Zarka ima i 2-3 bube. Mogu li da ih spojim sa ovima iz kolonije ili se to ne preporucuje?
    Poslednji izmenio marko; 19.12.08. u 02:36. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    ne bih ti preporucio frizider

    a bube mozes da stavis sve zajendo koliko god hoces
    Poslednji izmenio marko; 19.12.08. u 02:37. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  18. #18
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    S obzirom da Žarko ume pisati nepovezano, da prevedem. Crve nemoj stavljati u frižider Drži ih na sobnoj temperaturi. I njih i koloniju buba, ne treba im dodatno grejanje. Te 2-3 bube što si dobila sa crvima slobodno prebaci kod ostalih buba. Ako nemaš dovoljno mesta ili kutija, onda možeš drzati zajedno i bube i crve. Barem meni stoje sve generacije (osim lutki) u jednoj kutiji.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    hvala sto si objansio

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Ziva hrana U BG???

    Ja se ne bih složio sa ovim. Tenebrije stavi u frižider ako nećeš da se pretvore u bube. Slično kao sa crvima za pecanje. Kad treba da hraniš životinju, izvadiš ih, pustiš da se malo ugreju i nahraniš ih, pre nego što ih ponudiš ljubimcu. To ne važi za supercrve (Z. morio), jer oni na niskim temp. crkavaju.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •