Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 44 od 44

Tema: galleria melonela -nova hrana

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: galleria melonela -nova hrana

    Nema potrebe da ih prebacujes u vece, njima ne treba prostor veliki, kutija je sasvim ok.
    Sto se tice crnjenja, to sam primetio da se desava kada je kolebanje temperature preveliko, pa pocnu da odumiru. Ne verujem da ima veze sto si ih prignjecila pincetom. Gledaj da ih stavis negde gde je temperatura konstantna, ali po mogucnosti da bude hladnije. Njima toplota treba samo u pocetku, dok rastu, posle toga kolonija sama sebe greje i moguce je dodatnim zagrevanjem da ih pregrejes, pa i zbog toga mogu da uginu.
    Vecina njih je skoro odrasla, tako da dodatna hrana nije neophodna, mada ako bas zelis nesto da dodas, mozes da kupis kesicu polena na nekoj pijaci i to da im ubacis. Pravljenje smese je malo komplikovanije.
    Ako bi da ti se izlezu moljci, ubaci unutra traku viseslojnog kartona (kao od velikih kutija za namestaj itd), samo je iseci skalpelom na sirinu od 2 cm i duzinu dovoljnu da moze da stane u kutiju. Traka treba da se isece tako da se sa strane vide talasi u sredini kartona (/\/\/\/\/\/\/\/\/). Crvi ce se pozavlaciti unutra i ucauriti, pa ces posle 7-10 dana imati moljce (zavisno od t).
    Probiranje crva je fizikalija u svakom slucaju, tako da ti savetujem da rukama krenes deo po deo i usitnjavas lagano grumencice prstima, dok ne krenu crvici da beze. Takodje mozes i da ih skupljas par puta dnevno, kada izadju novi na povrsinu, ja tako radim.

    Nadam se da je ovo bilo bar malo od pomoci, ako jos nesto nije jasno, tu sam

  2. #42
    Član refineddemon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Temisvar, Pancevo, Delib.Pescara...
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: galleria melonela -nova hrana

    ok, hvala puno

    ma ima puno malih crva, oni su bas minijaturni, 2mm dugi i tanki kao koncic, a ima i onih velikih, od1,5-2cm. Ne bih da ti mali propadnu, zato cu da im dodam hrane

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: galleria melonela -nova hrana

    samo pazi da ti ne pobegne koji ..
    meni se i dalje pojavljuju letači po sobi
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: galleria melonela -nova hrana

    Nece ti pobeci iz one kutije, ona dobro dihtuje, a rupice su dovoljno sitne da ne mogu da izadju.
    Ako ima jos malih koji nisu odrasli,dodaj im samo polen (skoro do vrha kutije), samo mogu da budu hranljiviji, nista ne moze da im se desi

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •