Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Terarijum za Heteroscodra maculatu

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Terarijum za Heteroscodra maculatu

    Evo kao što sam već obećao(ako se toga još iko seća ) predstavljam vam terarijum koji sam uradio uz veliku Markovu pomoć. Tačnije Marko je kumovao kod izrade pozadine pa mu se i ovim putem zahvaljujem. Kao što u naslovu piše ponosni domaćin je Heteroscodra maculata koja se na žalost trenutno ne pojavljuje često(nadam se zbog uspešnog parenja koje se desilo nedavno).
    Za izradu pozadine korišćena je pur pena, crni silikon i potpuno suv kokosov treset i grana pronađena pored kontejnera potpuno (cenzurisano) koju je nekad, verujem, koristila neka ptica pevačica. Podloga je 99% kokosov treset, malo mahovine, i kora platana... mislio sam da stavim i suvo lišće (pošto sam bio ubeđen da će T sve to koristiti u pravljenju skloništa), ali kako se razvija situacija sa bršljenom biće i toga...
    Eto to je ukratko ako ima nekih pitanja - raspalite...
    Umalo da zaboravim, dimenzije su 30x30x40



    I jedna iz ptičje perspektive.



    PS: nemoj da me neko smara za posudu za vodu jer je privremena.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Heteroscodra maculatu

    jako lepo izgleda, da li si razmisljao kako izgleda staniste h maculata?
    da li lici na to?
    pitam zanima me

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Terarijum za Heteroscodra maculatu

    Citat Prvobitno napisao zarko
    jako lepo izgleda, da li si razmisljao kako izgleda staniste h maculata?
    da li lici na to?
    Naravno da sam razmišljao o tome. Ali nisam siguran da li ovako izgleda.Nikad nisam bio u jugo-zapadnoj Africi i ne znam da li tamo uopšte ima bršljena i siguran sam da oni tamo nemaju platan, ali isto mislim da to i nije presudno.
    T je u ovom terarijumu već odavno samo je izgledao potpuno drugačije. Nije bilo pozadine i ova grana koju vidiš nije bila naslonjena na ivice terarijuma. Dobrog je oblika pa sam mislio da će svakako maculata napraviti interesantno sklonište ali to se nije desilo. Dok je bilo tako maculata je bila klasičan kopač, čak ne ni terestrialni pauk. Krtica! Zato sam rešio da napravim nešto malo prirodnije okruženje i desilo se baš ono što sam želeo. T se naselila iznad zemlje(doduše ne jako visoko kako bi najverovatnije uradila neka avicularia) i navukla sve što je mogla iz okruženja kako bi što bolje maskirala svoje sklonište. Većina ljudi koja dođe do mene ga ni ne primećuje... Ja sam jako zadovoljan...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •