Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Sajt u izgradnji?

Hybrid View

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Sajt u izgradnji?

    e ovako posto vec 2 godine a mozda i vise pise sajt u izgradnji kada ce on da se napravi??
    zar ima tolko posla

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Ne budi nestrpljiv. Ne mozes da ocekujes od Genija koji radi, i ima mnogo vise obaveza nego vi omladinci, da svo slobodno vreme trosi na pravljenje sajta. Pustite coveka malo da dise

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Neće sajt skoro.

    Sad se bakćemo sa forumom, sajt je na nekom desetom mestu. Još što novi forum ima neke stvari koje su trebale na sajtu da budu, kao najčešće postavljana pitanja...
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    To moze i SMF...

    Forum je bolji od sajta... Sajt u principu i ne treba.. , A a niste razmisljali o onakom forumu kakav ima akvaristika.org to je sajt i forum u jednom...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Pa gledali smo i takve resenje, ali na kraju smo se ipak resili za najbolji 'forumski' software koji postoji a to je vbulletin.... Sajt ce kao i po nasim ranijim najavama biti uradjen u joomli najverovatnije. E sad, sto smo spori... tako je.

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Citat Prvobitno napisao miljance
    na kraju smo se ipak resili za najbolji 'forumski' software koji postoji a to je vbulletin
    Odmah posle SMF-a
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Probaj ih Mirko... Uz svo poštovanje prema SMF-u, one je samo najbolji besplatan forum softver.

    Ako mu se zanemare nedostatci u funkcijama, koji moguu i da budu nepotrebni a i mogu da se nadomeste modovima, najveća mana su mu zavisnost od template-a (doduše, to je malo sređeno u 2.0).

    Plaćeni forumi poput vBulletina i Inovation power board-a imaju mnogo ozbiljnije programiranje. Ne zavise od template-a uopšte. Lako se modifikuju i imaju ozbiljnu podršku koja je plaćena za to što radi. Svi problemi se reše u jako kratkom roku. Sigurnost je takođe na mnogo višem nivou. Naročito ako se uzme u obzir koliko najvećih (i samim time naviše na meti napada) foruma ima jedan od ova 2 softvera. Sve rupe se jako brzo krpe. Pogledaj im samo forume podrške.

    Najbitnije je što su i IPB i vBulletin jako brzi, što si i sam video.

    A da ne pominjemo da SVE može da im se namesti bez ikakvih modova .
    Potpis u pripremi!

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Ne bih da se mesam u odluku uprave sajta, niti imam neku korist od reklamiranja SMFa, ali ja sam prezadovoljan istim. Koristim tinyportal kao dodatak i mislim sam na taj nacin postigao ono sto sam zeleo. Najveci poroblem meni je bio da povezem baze usera za smf i gallery 2 jer je meni galerija veoma bitna. To je odradio moj ortak i sve super funkcionise.
    naravno da je ideja ono sto vodi ka izboru CMSa. Ja sam imao i joomlu ali sam malo zakenjao povezivanje baza za usere pa sam zadrzao samo SMF
    www.musicarenje.org

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Znam razvoj tvog sajta , čak smo i pričali o tome. Bridge između SMF-a i joomle nikada nije bbio neko rešenje. Navodno će na 2.0 biti ozbiljniji. Tiniportal smo probali i nije to to za nas.

    vBulettin je jednostavno mnogo ozbiljniji softver i oduševio sam se prilikom testiranja. Ima i galeriju u sebi
    Potpis u pripremi!

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Momci samo napred, udrite po Vbullitinu. Ja sam ga izbegao samo zbog love. Nisam zeleo da platim
    www.musicarenje.org

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Sajt u izgradnji?

    Čisto da se opet javim... i ja sam prezadovoljan SMF-om. U odnosu na direktne konkurente je ubedljivo najboji. Kada smo prelazili sa phpBB-a, odluka da se pređe na SMF je bila jednoglasna kada smo ih sve probali, jer je pružao ubedljivo najviše.


    Najbitnije kod SMF-a je što se on najozbiljnije razvija. Stalno izlaze nove verzije u kojima su ispravljeni svi bagovi i zatvorene sve rupe. To nam je jako bitno. Džabe ti i najbolji forum softver ako da ne krpiš redovno. Evo ti primer životinjskog carstva kome su posle upada nastradale poruke u zadnja 3 meseca. Koriste IPB od 2003 i naravno da mu se sve rupe znaju. Dovoljno da vidiš jedan forum koji nastrada od nekog idiota pa da shvatiš da ne smeš da dozvoliš da ti se to ikada desi, a ja sam ih u zadnjih par meseci video 2! Ovo nije razlog za prelazak jer je SMF naravno jako siguran, samo je nezgodan za update.

    E sad, mane SMF-a... Prvo ta zavisnost od template-a. Svaka naredna verzija nije kompatibilna i to nam stvara velike probleme. Svaki put kada izađe nova verzija imamo problema da je namestimo jer su nam template i jezički fajlovi zastareli. Ti si na primer napravio odličan skin i vidi se da ste se trudili i da je to radio neko ko dobro zna šta radi ali pošto mi takvih nemamo , postoji mogućnost da upropastimo neku funkcionalnost foruma. Kod vBulletina toga nema, može samo da bude ružan .

    Onda funkcionalnost... Ima dosta stvari koje smo poželeli tokom ovih par godina korišćenja. Većina može da se namesti modovima ali to stvara problem. Neki modovi ne mogu da se nameste jer su nam neki fajlovi stari (jezik i template). Većina modova je za neke stare verzije i ne mogu da se nameste na 1.1.6. A nekih jednostavno nema. Evo par malih primera: Mod koji ispravlja sva velika slova u poruci. To mi treba ko lebac a u vBulletinu da ima u startu. Onda galerija... vBulletin ima galeriju u sebi i ima onu mogućnost koja je po meni idealna za naš forum a to je da se svakom korisniku da određen prostor na disku za svoju galeriju i te slike se i koriste u postovima. Em je integrisano rešenje em ima sva moguća podešavanja. Ove varijante sa ukupnim prostorom za priloge nisu fer je ne raspoređuju prostor pravedno među korisnicima. Moderacija je takođe na mnogo višem nivou i mnoge stvari mogu da se automatizuju.

    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •