Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 81 do 96 od 96

Tema: Loptasti piton

  1. #81

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    posle brumacije

  2. #82
    Član
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    28

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    jel brumacija isto sto i hibernacija?nisam cuo nikad za tu rec

  3. #83
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    jeste to je hibernacija iliti prezimljavanje,mada tu kod loptastih pitona više govorimo o zimskom mirovanju,reč brumacija se više koristi za bradate agame

  4. #84
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Reč brumacija se koristi i za ostale reptile, ne samo za bradate.

  5. #85
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Brumacija je prezimljavanje, umirenje pri nizim temperaturama, a hibernacija je pravi zimski san na jos nizim temperaturama! Zivotinje koje zive u toplijim krajevima, ne padaju bas u pravi zimski san, ne hiberniraju, nego brumiraju! Tako ja to podrazumevam!

  6. #86
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Koliko ja znam, brumacija je naziv za zimski san kod reptila, nevezano za to u kakvim krajevima žive. Brumacija je zimski san i kod reptila u toplijim, i kod reptila u hladnijim krajevima, i razlikuje se dosta od zimskog sna kod sisara, pa se zato ne naziva hibernacija, nego brumacija.

    A evo i citata sa Wikipedie:
    "Brumation should not be confused with hibernation; when mammals hibernate they are actually asleep, when reptiles brumate they are less active, their metabolism slows down so they just don't need to eat as often."

  7. #87
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Moguce je, ne kazem da nije, ali eto i na Wikipedia je sasvim konfuzno, jer i kod sisavaca se desava isto, metabolizam im je blizi bazalnog i ne jedu cesto.....cak kod nekih sisavaca srcevi otkucaju se svode na 4-5 u minuti. Mislim da je to kod jezeva, tako mi se nesto mota u glavi i oni ne jedu za vreme hibernacije.....

  8. #88
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    koliko cesto moze da se loptasti vadi iz terarijuma i koliko dugo moze da bude van njega a da ne bude stresno za njega?
    voleo bih da date odgovor koji je iz licnog iskustva, a ne ono sto ima da se procita po par puta nedeljno po 10 minuta i to je to.
    hvala

  9. #89
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    nis
    Postova
    56

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    sto se tice uzimanja u ruku ja iz mog licnog iskustva nisam provalio da mu je stvaralo neki stres uzimao sam ga non stop,osim pre i posle presvlacenja, i posle jela par dana. mene je jedino smorilo sto je bio non stop u steku,doduse ja sam mu stavio dva steka( toplom i u hladnom delu).

  10. #90
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    fino fino
    bas steta sto je stalno u steku, jer je bas lepa zmija

  11. #91
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao patak Pogledaj post
    koliko cesto moze da se loptasti vadi iz terarijuma i koliko dugo moze da bude van njega a da ne bude stresno za njega?
    voleo bih da date odgovor koji je iz licnog iskustva, a ne ono sto ima da se procita po par puta nedeljno po 10 minuta i to je to.
    hvala
    Trebas sam da osetis kakva je zivotinja, i one imaju svoje neke osobine neka se vise stresa od rukovanja a neka manje. Manje (mladje) zmije se vise stresaju i dosta su defanzivnije dok veci primerci su opusteniji i mirniji. Najbolje je rukovati sa njom postepeno od malo na vise i vise, posto se one ipak navikavaju na to polako. Moje licno iskustvo, poz!

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    pa dobro, i predpostavio sam da nisu sve skroz iste po osobinama.
    e sad, da li bi terarijum dimenzija 65 sirina x40 duzina x35 visina odgovarao za muzjaka. znaci taj terarijum dozivotno, da li bi mu odgovarao?

  13. #93
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao patak Pogledaj post
    pa dobro, i predpostavio sam da nisu sve skroz iste po osobinama.
    e sad, da li bi terarijum dimenzija 65 sirina x40 duzina x35 visina odgovarao za muzjaka. znaci taj terarijum dozivotno, da li bi mu odgovarao?
    To zavisi dosta od tebe, Ameri drze zmije po fijokama bez mesta za sakrivanje samo sa posudom za vodu, zmije naravno i tako mogu da zive. Kad imas manji broj zmija i veliki prostor zasto se ne drzati pravila, sirina, duzina terarija = ukupna duzina zmije

  14. #94
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    pa vidi, voleo bi ja imati veci terarijum, ali ogranicen sam sa prostorom na zalost.
    nemam gde da ga stavim, a ovo bi bilo idealno jer bi stajao na polici ispod tv-a. ovo bi bilo knap.
    da imam veci prostor, onda bi red tail bou voleo uzeti, ali ###
    a loptasti mi se isto svidja pored red tail boe, bas zato sto ne naraste puno, a i lepa je zmija, mirna i tako to.
    a one manje zmije mi se bas i ne svidjaju nesto posebno. eto, jedino africka kucna mi je lepa zato sto ima lepu glavu, tj malo vecu od ostalih malih vrsta, a ima i lepe oci, ali ono, sta znam.

  15. #95
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Loptasti je zakon ...
    malo je kilav što se hrane tiče, i baš sam ovde hteo da postavim pitanje ... ja mog hranim malim pacovima koji još uvek sisaju i interesuje me da li loptasti u prirodi jede bolesne i kilave jedinke glodara ili lovi zdrave životinje.
    Nekada mi deluje tako kilavo kada lovi i kada se sprema za stisak ...
    Baš me interesuje iskustvo u vezi ovoga.

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  16. #96
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Pa vecina pitona, kao i loptasti su lovci iz zasede... Ne jure oni svoj plen, nego cekaju da plen dodje do njih. I to obicno cekaju u rupama u kojima oni borave veliku vecinu svog zivota. Kada glodar naidje kraj ulaza oni napadaju, napad im je jako brz...

    A da li jedu kilave jedinke... Ja mislim da jedu. Oni su opurtunisti, jedu svaki put kad im se ukaze prilika, jer ko zna kada ce im naici naredni obrok.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •