Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 96

Tema: Loptasti piton

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Loptasti piton

    Ima li neko sa ovog foruma loptastog pitona??
    A i ako takvih nema,mozemo da ramenimo misljenja o ovoj veoma popularnoj zmiji u teraristici

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Samo da pitam pa kaj nije loptasti piton isto što i python regius ili kraljevski piton?
    Ako je meni dolazi drugi mjesec .

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    loptasi piton - Python regius
    ja sam jedno vreme hteo da ga nabavim, jer ne raste velik, ali sam odustao dok ne resim
    hranu - miseve
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao dragon
    Samo da pitam pa kaj nije loptasti piton isto što i python regius ili kraljevski piton?
    Ako je meni dolazi drugi mjesec .
    Jeste to je isto,kakva su ti iskustva sa njim?? Odakle ih nabavljas??Iz uzgoja?? pozz

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao freepartyman
    Jeste to je isto,kakva su ti iskustva sa njim?? Odakle ih nabavljas??Iz uzgoja?? pozz
    Sa njima nemam nikakva iskustva osim natezanja kod prijatelja. Nabavit ču ga od uzgajivača iz Zagreba. Još ga nisam videl, ali sam ga rezerviral. Čim mi stigne odma stavljam slike.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Dobro je da su iz uzgoja..Znas da nekad zimi odbijaju hranu cak mesec,dva..?? Doduse manje ti iz uzgoja,alli i oni ynaju biti problematicni..Verovatno ti je drugar rekao sta treba Kolika je cena ako nije tajna? pozz

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Citat Prvobitno napisao ToPa 12.02.
    loptasi piton - Python regius
    ja sam jedno vreme hteo da ga nabavim, jer ne raste velik, ali sam odustao dok ne resim
    hranu - miseve
    Meni je prelepa zmija,samo sto sam cuo da je dosta plasljiv,zna da odbija hranu po par meseci..Sto se tice miseva mozes ti da ih razmnozavas,mada je to cim varijanta..

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Damn'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton


    da to je to i jako su slatki
    veliki ljubimci jedu one manjehttp

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Ja ga isto nemam,al sam vec pokupovo mnogo stvari zanjega, isto ga planiram kupit za nekih mjesec ili dva ,a ako hocete mogu napisat malo o kraljevskom pitonu.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton


  11. #11

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Kraljevski piton ili python regius

    OPČENITO:
    Prirodno stanište kraljevskog pitona su šumovita predjela srednje i zapadne Afrike.Konačna dužina tjela im je od 100cm do 150cm , zenke znaju bit i malo vece do 180cm.Ako se pravilno hrane tjela im postanu lijepo oblikovana i obla.To je zivotinja koju uzimaju svi ljudi i početnici, nije opasna (agresivna) niti je nesto previse zahtjevna.To je vise noćna životinja tako da cete je glavnom viđat nocu al naravno ima i nekih koje se i po danu kreču i penju po drvecu.

    TERARIJ:
    Za jednu jedinku dovoljan je terarij 100dx40šx60v moze biti koji cm manje, a da paće i više.Poznati su po dobrom penjanju i zato im treba omogučit par grana na koje će se penjati i odmarati.U terariju moraju it dvije kučice (ili neka skloništa) u toplijem i hladnijem dijelu terarija i posuda sa vodom u koju moze stati cijela zmija i potrebna joj je za vrijeme presvlačenja.Terarij mora biti dosta prozračan i treba dosta paziti da nebi zmija mogla negje pobječ,trba što bolje osigurat vrata jer znaju otvorit klizna vrata i jako su pametne životinje.

    TEMPERATURA:
    Treba varirat (dnevna) između 27-31 stupnjeva, a na sunčalištu do 32 stupnja,po noci temperatura moze pasti i do 24 ili 22 stupnja.

    VLAGA I HRANA:
    Vlaga treba bit do 50% a za vrijeme presvlacenja do 60-75 %,povremeno treba špricat i naravni uvijek posudica sa vodom.Vodu treba mjenjati svaki drugi dan.
    Hrane se malim glodavcima, kolko ja znam najbolji su labaratorijski štakori imaju najvise hranjivih tvari i vitamina koje trebaju zmiji.Za jednu zmiju neisplati se uzgajat.Ti štakori jako smrdetako ako se neko odluci na uzgajanje da zna.

    Evo to je što ja zna ako sam nesto krivo napiso molio bi da me se ispravi.
    Pozdrav

  12. #12
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    dali neko zna gde bih ovu zmiju mogao da nabavim u srbiji i po kojoj ceni?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Cena ove zmije u Srbiji kad ih ima je oko 120E. Da bude iz kucnog odgoja? Pa, realnije je da se stara Jugoslavija ponovo spoji nego da vas piton bude bas taj. Dovoljan je malo jaci prdez pa da se zmija istraumira i prestane da jede. I to tako moze da traje dok ne izludite. Najcesce se desi da je piton iz prirode i da nece preziveti duze od 2 meseca u zarobljenistvu. Ja bih vam preporucio da zaboravite na ovu jako lepu ali jako komplikovanu vrstu. Ako su teraristi zbog necega gubili razum to je upravo ova zmija

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Slazem se sa Gavom,zmija je nocna mora za terariste...Cak i primerci iz uzgoja su skloni stresu i odbijanju hrane..Bas steta,bas je lepa zmija

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Odzaci
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Pre 5 dana mi je stigao loptasti piton i sinoc je tako lepo jeo da mi je bilo zao pa sam mu dao jos jednog pacova.Dugacak je 60 cm i lepo se slazemo.Pitoma zmija za drzanje ne sisti i nije preteci kad ga uzimam u ruku.Neznam nov je kod mene ali mi se zasad svidja.Videcemo kako se ponasa u buduce.Kade budem skontao kako da stavim sliku postavicu je da ga vivite.

  16. #16
    Član SERPENT'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Meni jedna od lepshih zmija.jedina mana mu je sto zna da nejede i sklon je stresu..Procitao sam da je najveca zabluda sto ga ljudi cesto vade i hendlaju,najbolje je oko 2 ili 3 puta nedeljno po 10 minuta

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    @ gava i freepartyman.. neznam od kud vam te informacije... ali su daleko od točnoga... kraljevski/loptasti piton je uz kukuruzne zmije vjerojatno najčešća zmija u zatočeništvu... i da ovi problemi stresa i nehranjena jesu u ovoj mjeri u kojoj ih navodite to sigurno nebi bilo tako...

    osobno sam bio vlasnik 4 kraljevska pitona, sve sam ih vadio na ruke, nije bilo nikakvog stresa... i nehranjenja osim kod mužjaka tokom zime... jedan od uzgajivača u Zagrebu, kojeg je i Dragon naveo, ima ih mislim preko 40 primjeraka... i nikad od njega nisam čuo za bilo kakve probleme tipa što ste naveli...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    Sto se tice stresa i odbijanja hrane to su cinjenice..Mislim na stres bez hide-a..Ako ima hide ok ali aj stavi loptastog bez mesta za sakrivanje?? Bou,burmanca mozes da lisis mesta za sakrivanje a loptastom je neophodan To u vezi hendlanja sam i ja procitao,to je napisao Philip de Vosjoli ,pa sad ja sam to uzeo za ozbiljno zbog njegove reputacije..Svako moze da radi sta mu je volja Sto se tice toga da su najprostranjeniji slazem se ,ali zato sto nerastu puno i nisu agresivni..A ne zato sto su nepokvarljive zmije,po meni je muzijak boe puno bolji izbor od loptastog,doduse naraste malo vise,ali jede i zivo i mrtvo
    Poslednji izmenio freepartyman; 22.05.09. u 20:16.

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton

    To što ne jedu i stresirani su to su klasične osobine WC loptastih pitona...

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Loptasti piton





Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •