Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 158

Tema: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

  1. #61

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    gde si slikao uropplatuse?
    da li je to neki rezerevat?

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Uroplatuse sam uglavnom slikao u rezervatu Mandraka.

    A ovog sam slikao u prirodi. Ako je to isto to, a trebalo bi:


    Poslednji izmenio marko; 12.02.09. u 12:30. Razlog: Ispravljen tag za sliku
    www.helpanimals.org.rs

  3. #63
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    prelepo ... shta reci .. ... samo ti kaci slike da uzivamo malo ...

  4. #64

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    da kakao ne to je to uroplatus
    prelepo ...kazi mi taj rezervat je blizu antanananananarive ili ...

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Pa jeste blizu. To sam vec opisao, cini mi se . U principu ove gekone, kameleone i sl. mozes maltene svuda da vidis. Neke vrste su naravno redje.

    Mandraku sam video kada sam isao u prasumu, u Andasibe. Zapravo, prosao sam pored kolima, ali tada nisam znao sta je to. Onda sam malo pogledao na netu, lupio se u celo i rekao: pa ja nisam ovo video?!!? Sledeci vikend otisao sam tamo.
    To je taj rezervat. Ima i suma pa se neke vrste mogu videti na drvecu u zbunju, na zemlji, a ove redje se nalaze u nekim kao kavezima. Ovde nema potrebe za terarijumima, jer je klima koja im odgovara. Mislim to i jesu ovdasnje vrste, zar ne?! U Mandraki ima i vodic koji otvara te kaveze, pa se oni mogu slikati. Naravno uvek je lepse kad ih sam zapazis u sumi, ali OK i ovo je super.

    Common Brown Lemur:



    Gljive:



    Kacuka river. Ovo je jedna od mnogobrojnih reka. Kao sto vidite izgleda prljavo iako nije. Crvenkasta je i mutna. Inace ovde je zemlja, slicna onoj u Africi - crvena.





    Recica kroz prasumu. U ovom delu ostrva pada cak 1500 mm kise godisnje. Preko 230 dana tokom godine su kisni. Normalno da je ovakva vegetacija.

    www.helpanimals.org.rs

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Prvo moram da kazem - svaka cast na slikama i na trudu koji ulazes za kacenje slika i pisanije!
    A da li si upoznat, kada se vec seckas po sumama, ima li nekih vrsta koje su opasne...da su te upozorili da se pazis, ne prilazis i sl?
    Pored krokodila,naravno

  7. #67
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Kako prelep potok - rečica. E sad ti stvarno zavidim. Može li do Madagaskara auto-stopom
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Probaj da se prosvercujes na krilu nekog aviona .
    Ajde kada se vratis, za tih nekih milion godina, da nam svima lepo das slike da gledamo tj. narezes na jedan ili koliko je vec potrebno dvd-ova (mozda cak i blu ray ) i mi to izmedju sebe razmenimo i pregledamo?? Plizzzzzzzz

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Citat Prvobitno napisao Bluie
    A da li si upoznat, kada se vec seckas po sumama, ima li nekih vrsta koje su opasne...da su te upozorili da se pazis, ne prilazis i sl?
    Pored krokodila,naravno
    Pa ovako, to je jos jedna od specificnosti Madagaskara. Ovde nema niceg opasnog!  Da, zaista je tako. Zvuci cudno, ali jeste. Nigde na svetu ne postoje takve dzungle, a da su 100% bezbedne. OK, ne bas 100%, moze da ti padne drvo na glavu, ili upadnes u recicu i udavis se...

    Recimo u Keniji i Tanzaniji kada smo isli kroz dzungle, a pogotovo savane morali smo da pazimo da ne naletimo na puff addera, green mambu ili mozda crnu, a o karnivarima da ne govorim.
    Ovde postoji, kao sto rekoh, oko 80 vrsta zmija, ali samo kolubride i boide. Nema uopste nijedne elapide ili mozda viperide. Moram priznati da mi je pomalo i zao zbog toga, jer u cemu je svrha ici kroz dzunglu a da ti nije frka, makar malo. Ovo dodje ko Kosutnjak, s tim sto u Kosutnjaku mozda naletis na nekog manijaka. 

    Dakle, sto se zmija tice nema nista opasno. Sto se ostalog tice postoji crna udovica, ali je veoma retka, pa mozemo reci da od nje ne preti nikakva opasnost. Postoje skorpije, ali samo uz obalu mora i toliko su retke da je jedna ekspedicija, koja je bila posvecenja trazenju skorpija, provela cak dva meseca na terenu dok nije nasla cak jednu!

    Sve ostalo je miroljubivo i nije otrovno. Mozes kroz dzunglu bos da ides, pazeci da se ne nabodes na nesto. Krokodili su toliko izlovljeni, da nema sanse da naletis na nekog tek tako, a da ti neko nije reko da ih tu ima i da obratis paznju. A i oni uglavnom beze od ljudi.

    Jedina zaista opasna stvar ovde je - komarac. Malaricno podrucije, narocito uz obalu. E tu je sad ona prica. Sta raditi? Za malariju ne postoji vakcina. Moze se uzimati samo prevetivno neki od lekova (npr. Larum, Malaron...). Ovi lekovi se uzimaju pre dolaska u malaricno podrucije (celo ostrvo je malaricno), tokom boravka i nakon odlaska jos oko 2 nedelje. Sta je problem? Svaki od ovih lekova je vrlo jak i utice na jetru i uopste na organizam. Poznate su pojave mucnine, glavobolja, nocnih mora, nekoordinacije pokreta i sl. Zato piloti, profi vozaci... ne smeju da ih piju. Ja sam razmisljao da li da uzimam ili ne. Odlucio sam se za ne. Ja cu ovde biti nekoliko meseci. Ako budem pio taj lek toliko dugo unisticu se. A inace lek ne sprecava da dobijes bolest, vec da je lakse prelezis.
    Koliko je zaista ta malarija opasna? Prvo postoje rzlicite vrste. Od onih koje izgledaju kao grip do smrtonosnih. Ovde ima oko 20 miliona stanovnika, a kako sam saznao tokom prosle godine od malarije je obolelo cak milion. Umrlo je, cini mi se, oko 30.000. Jeste gadno i treba se paziti. U svetu umre oko 2 miliona ljudi godisnje od ovoga. Komarac je daleko najopasnija zivuljka na Planeti. Mi se svako vece, cim zadje sunce, zatvaramo u apartmane, ukljucujemo one tabletice u struju, koristimo Autane. Sada nije toliko strasno, jer je "zima", ali ce uskoro verovatno biti gore. U pocetku smo bili potpuno paranoicni cim vidimo komarca. Sad smo se malo opustili, ali nema zezanja.
    To je ta prica oko malarije i to je ustvari najopasnija stvar ovde. Ima i drugih bolesti, tipa: sida, razne bolesti koje poticu od nehigijene (pominje se cak i pojava kuge!), ali to nema prevelikog uticaja na nas. Komarci ipak svuda lete...

    Zakljucak je da ako izuzmemo malariju, ovo je vrlo bezbedno podrucije.

    Citat Prvobitno napisao Nemanja
    Ajde kada se vratis, za tih nekih milion godina, da nam svima lepo das slike da gledamo tj. narezes na jedan ili koliko je vec potrebno dvd-ova (mozda cak i blu ray ) i mi to izmedju sebe razmenimo i pregledamo?? Plizzzzzzzz
    Nikakav problem. Ja cu sigurno srediti slike i narezati. Ko hoce moze da uzme.
    www.helpanimals.org.rs

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Pretpostavio sam da nema otrovnih i opasnih vrsta, ali reko' ajde da pitam...mozda se promenilo
    Hvala na opseznom odgovoru!

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Nema na cemu!

    Mangus lemur



    Termitnjak. Unutra je milione termita.



    Indri Indri lemur





    www.helpanimals.org.rs

  12. #72

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    kamelon je opet u nekoj vrsti terarijumaili je totalni divljak?

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Poslednji je u terarijumu. Zapravo to nije terarijum. To je kao veliki kavez. Udjes unutra i setas izmedju biljaka a na njima su kameleoni. Onaj gore je slobodnjak.
    www.helpanimals.org.rs

  14. #74
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    shta reci za ovog kameleona i njegove boje ... sem PERVERZNO ....

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ulaz u Tsimbazazu, Zoological and Botanical Park:







    Maki Lemur:

    www.helpanimals.org.rs

  16. #76
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Pa, da, dezinfikujes stomak vaniljamovkom. Seti se i drugara kad se budes vracao Nego, kako to da nisi slikao ni jednu zmiju? Znam da si
    rekao da je zima, ali, ako ima kameleona napolju, ima i zmija, trazi bolje, pa nas iznenadi.

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Eh, lemuri, samo sto iz ormana nisu poceli da mi izlaze...
    www.helpanimals.org.rs

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    NEMA ZMIJA! Covece nema nijedne, da izludis... Samo mi kazu bice od oktobra-novembra.
    U ovom ZOO parku bile neke, ali i one nesto bez veze. I jos, mozes misliti, ne daju da se slika?
    www.helpanimals.org.rs

  19. #79
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Da, verovatno, kao i Geni, veruju da fotografija krade dushu.

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ha, ha, ha crna magija!

    a u nastavku texta: ... sve je to posledica sankcija, ratova, bombardovanja, opsteg stanja u drustvu...




    Pauk neki:



    www.helpanimals.org.rs

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •