Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 158

Tema: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Uh, dobro je, vec sam krenuo da jurim zene po ulici...*

    Kao sto vec rekoh stanovnistvo je vrlo, vrlo siromasno. Nisu agresivni, sto ne znaci da se ne moze naleteti na nekog takvog. U pocetku kada idete gradom zanimljivo je, ali kasnije postane vrlo smorno. Sva ta prljavstina, beda, izgubljeni pogledi, deca koja prose... morate paziti da sve vredno sto imate kod sebe. Pricanje mobilnim na ulici ne dolazi u obzir.
    Juce jednom klincu, od oko 3 godine dam kockicu cokolade i za sekund pojavilo se njih 5. Nisam imao vise, i zapanjio sam se kad sam video onoga kako tu malu kockicu deli na 5 delica... mislim uzas! To je ta druga strana Afrike, kao i Madagaskara. Zivotinje su fenomenalne, narocito herpetofauna, ali ovi prizori ubijaju. Covek se stvarno zapita cemu onoliko para za naoruzanje, i slicne gluposti kada ovako nesto vidi. Puca ekonomija USA, pucaju berze... aloooooo bre!
    Inace, gde god vidite vodu to je ujedno i kanalizacija. Tzv. mesare su najobicniji kiosci na kojima visi gomila mesa punih muva i to na suncu. Ima gomile malih prodavnica gde se prodaje sve i svasta. Cak i kolaci na otvorenom, bez frizidera...





    Ako to ne rade u reci, ovako se pere ves. Na mnogim mestima u gradu su ovakvi veseraji. Tu je uvek gomile zena koje peru ves.







    A ovo je mesara:







    Lepsi prizor:

    http://img33.picoodle.com/img/img33/...Am_cf262e5.jpg

    http://img33.picoodle.com/img/img33/...jm_010df3d.jpg
    Poslednji izmenio marko; 12.02.09. u 12:52. Razlog: Ispravljeni tagovi
    www.helpanimals.org.rs

  2. #122
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Uh... Jako dobre slike i još jednom hvala za sve što radiš u ovoj temi!
    Nego, kad će više ovo da se odvoji u posebnu temu... Svaki dan otvaram izlete 2008 zbog Madagaskara...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  3. #123
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Pa neće... Složili smo se da ne treba izdvajati. Meni nije nikakav problem da izdvojim...
    Potpis u pripremi!

  4. #124
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    i posle ljudi se kod nas zale kako je najteze ... ccc
    stvarno tuzna strana tako lepe drzave .

  5. #125
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Auuuu druze.... Ko me tuko po usima da pitam za kulturu... Nisam znao da je tako lose... Svaka cast za slike bas si dobro pretstavio losu stranu nihove kulture.... Imaju li oni ne neku svetliju stranu ono turizam...? Ja sam izgleda imao bas potpuno drugacije misljenje ono mislio sam da je to ekonomski stabilnija zemlja...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #126
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    ... I mnogo lepsa,Kizo mogao si to da slikas i u karton city-ju ili u nekim ciganskim rupama ovde kod nas,nije firma morala da placa toliko put!A i njima bi odgovarala neka eksperimentalna centrala!
    Stvarno kada se kaze Madagaskar asocijacija sem na crtani je i egzotika,nesto lepo,kad ono KRŠ

  7. #127
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Stvarno tužna slika jedne zemlje pune prirodnih bogatstava, ali ipak ona devojka pored nisana malkice popravlja sliku. Jesi li u tražio broj
    Čini mi se da su skoro sve Afričke zemlje prepune ovakvih slika siromaštva

    Onog Microsebus Murinus-a bi moga staviti u džep, kad budeš dolazio. Ionako ga niko ne bi primetio, a meni bi dobro došao.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #128
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Bas tako! Hteli ste surovu realnost, pa eto kakva je. 
    Pre nego sto sam potpisao ugovor i dosao ovde bio sam odusevljen. Hej, Madagaskar Neke od kolega koje samnom rade u BG bile su strasno ljubomorne. Bilo je komentara u stilu: "Jao kakva destinacija, ja bih tamo isao i da me nista ne plate!" Takodje ljudi misle da je glavni grad na moru, sto mu u startu daje romatnican predznak. To nije tako. Mi smo u centru velikog ostrva. Do mora ima cak 8 sati teske voznje. Pre bih do mora stigao iz Beograda nego odavde, cini mi se. 
    Kada sam dosao stekao sam potpuno drugaciji utisak.

    Ova zemlja je strasno zaostala. 90% prizora koje vidite su kao poslednje slike. To sto sam ja i dalje odusevljen je samo zato sto su flora i fauna bas jedinstveni. Sve ostalo je manje vise totalni, kako Jeca rece - KRS i gore od toga. Meni nije bas jasno zbog cega je to tako. Zemlja im je dosta plodna, klima je ok, okruzeni su okeanom odakle bi mogli da vade mnogo toga i da trguju. Verovatno je razlog u tome sto su bili Francuska kolonija sve do, ako se dobro secam, 60-tih godina proslog veka. Koliko sam primetio sve zemlje koje su bile pod Francuzima su mnogo zaostalije nego one pod Englezima. Mozda se varam, al mi je takav utisak.
    Sada se polako primecuju pokusaji stvaranja pristojne zemlje. Ovaj novi Predsednik je cak uveo da i Engleski jezik bude zvanicni u cilju privlacenja turista, sto bi i trebala da bude glavna privredna grana. Grade neke puteve, pa evo i ovo za sta sam ja ovde je projekat sirenja telekomunikacione mreze. Ali sve to jos uvek ide vrlo traljavo i ko zna kad ce i da li ce na nesto liciti.

    Da, oni imaju par mesta koja su turisticki zanimljiva. Pre svega je to ono ostrvo Sainta Maria koje ste imali prilike da vidite. Jos bolje je Nose Be, takodje ostrvo na severozapadu do koga nisam stigao. Tu ima hotela, dosta turista, uglavnom Francuza i Italijana. Medjutim, cak i na  Sainta Mariji gde ima hotela sve je okruzeno opet nemastinom, kolibama domorodaca, zapustenom decom, prostitutkama i sl. Madagaskar, zasada, nije za "obicne" turiste. Ovde dolaze samo entuzijasti koji hoce da vide reptile, vodozemce, ptice i kitove, kao i bujnu vegetaciju. Nema tu turista u stilu Sejsela i Mauricijusa koji nisu tako daleko.

    A, da, mala pored Nisana, je bombonica. Ima takvih dosta, pa i mnogo boljih. Nazalost, nista od telefona, prosli smo kolima.
    www.helpanimals.org.rs

  9. #129
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ma jok bre ljudi, sta vam je. Sto bih se uvredio. Treba videti sta sve moras istrpeti da bi video i ono lepo.
    Nego ponestalo mi dobrih slika zivotinja. Imam ovih sa ulica, al to nije za ovaj forum.
    Ima posla, pa sad slabo nesto idem van grada. A i cini mi se da lagano pocinje kisna sezona. Mada nesto poranilo. Prosle nedelje je tri dana tokom pre podneva bilo suncano bez oblacka, a onda tacno oko 5 po ponde krecu pljuskovi, grmljavina i vetar. Mozes sat podesiti po tome. Da li to tako izgleda ne znam. Uglavnom kise bi trebalo da pocnu tek od novembra.
    www.helpanimals.org.rs

  10. #130
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Treći put neću spremati opremu u orman Već sam naučio 'US Army survival' napamet.

    Dakle Kizo da ne bude zabrinutih faca ti onda barem svaki drugi dan napiši reč-dve ili stavi koju sličicu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  11. #131
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    @viridis. Super fotke.

    Ko je organizator? Idemo u spasilacku misiju na madagaskar.
    Ja ostajem tamo bez ikakve opreme.
    U sledecih godinu dana me ocekujte na Animal planet-u kako skakucem golisav sa lemurima.
    Ako budem imao srece mozda me proglase za novu vrstu.
    sve u svemu nista pametno

  12. #132
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Viridis, ono je belouska? Gde si je slikao?

    Sacekajte malo sa spasilackom misijom. Ovde je nekome doslo iz d... u glavu da me placaju bez veze, pa su se dosetili da me sad placaju sa vezom. Pritisli me na poslu samo tako. Nama da mrdnem.

    Inace nesto pokusavam da izmoljakam nedelju dana free da skocim do kuce. Doduse to ce biti malo veci skok, samo 7500 km. Moguce je da cu doci u BG, pa se opet vratiti ovamo.
    Evo jedne vrlo lose slike "slepog" misa ili sismisa. Bio je daleko i u mraku pa nije moglo bolje:




    Sisimisi su veoma zanimljiva bica. Spadaju u sisare i to red Chiroptera. Krila su im ustvari modfikovani udovi. Sam naziv Chiroptera potice iz grckog jezika i znaci: cheir - ruka, pteron - krilo. Ovo su jedini sisari koji su sposobni da duze lete. Svi su nokturalni, a vidjamo ih najcesce u sumrak ili rano jutro. Tokom dana borave na tavanima, u starim kucama, pecinama i tamo gde nema puno svetla. Mozete ih videti kako vise zakaceni za neku gredu ili sl. Velicine su od 3 cm pa cak do 41 cm, kao sto je Malajska leteća lisica (Pteropus). Raspon krila ove lisice je 1,7 m
    Podeljeni su u dva podreda: Megachiroptera, krupni i hrane se uglavnom vocem i Microchiroptera koji se hrane insektima. Mada neki od njih jedu i ribu, manje sisare. Osim sto su veoma korisni jer unistavaju ogroman broj insekata neki od njih su i dobri biljni oprasivaci.

    Naseljavaju sve kontinente osim Antarktika. Ima ih oko 950 vrsta. Svima je vec poznato da sismisi koriste eholokaciju da bi se snasli u prostoru i lovili. Emituju zvucne talase koje ljudi ne cuju i na osnovu refleksije istih od okolne predmete znaju gde se nalaze, kuda lete i gde je plen. Madavecina dobro vidi, a neki od njih imaju izuzetan vid opet se kod nas zovu "slepi".

    Ono sto je, bar meni, izuzetno zanimljivo je da su slepi misevi toplokrvni, ali da toplotu odrzavaju samo dok su aktivni. Kad nisu, tj. kada odmaraju njihova temperatura pada na temperaturu sredine. Tokom zime padaju u hibernaciju. Najniza zabelezena temperatura tela sisimisa tokom hibernacije je cak -5C. Ima o tome jos dosta, al eto bar nekih informacija.
    www.helpanimals.org.rs

  13. #133
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    E sto ti je zivot. Morao sam da posaljem 150 slika, napisem 20 textova da bi mi se izdvojila tema . Bas se namucih

    www.helpanimals.org.rs

  14. #134
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Nepravda, kažem ti ja . Neki napišu par neodgovarajućih postova i odmah dobiju novu temu a ti pišeš 20 korisnih i dobrih postova i još uvek ništa
    Potpis u pripremi!

  15. #135
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    sad pohovani krokodil..sledeci put ce biti pohovani gekon..pa pohovana tarantula...aaaaaaaaaa!!

  16. #136
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Moze to sve i na rostilju, nije zdravo pohovati, zbog holesterola, triglicerida...

    Evo mene malo...

    Baobab:



    Ovo bi trebalo da bude Fosa, ali nisam siguran. Sigurno je neka vrsta mugnosa, a u srodstvu sa Fosom:







    Geko:



    A ovo meni lici na neku Ranidu. Mozda Rana dalmatina ili graeca:

    www.helpanimals.org.rs

  17. #137
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    ako negreshim Baobab ima malo veliki plod tamne boje .. nalik velikom bademu .

  18. #138
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Eh, moja greska, tek sad videh sta stavih, evo ga napokon taj Baobab





    Za ovog tvrde da je najstariji u tom delu. Procenjuje se da je star oko 550 god.

    www.helpanimals.org.rs

  19. #139
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    shta reci sem prelpo ...lepo je shto ti posao neoduzima toliko vremena pa mozesh da posetish sva ta lepa mesta

  20. #140
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Citat Prvobitno napisao kiza
    A ovo meni lici na neku Ranidu. Mozda Rana dalmatina ili graeca:



    Pa tesko da ima dalmatina i graeca na Madagaskaru Ovo je neka slicna vrsta, porodica ranidae sigurno.
    Poslednji izmenio marko; 12.02.09. u 12:54.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •