Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 158

Tema: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    To bi trebalo da je Leaf-tailed Gecko...
    www.helpanimals.org.rs

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    I meni lici na gekona, ali se ne razumem, pa necu da nagadjam.
    Ako saznas da li je ono istina, javi. Bas bih voleo to da mu natrljam na nos, ako nije istina, naravno .
    Fosu sam video u nekoj emisiji, stvarno mnogo podsecaju na macke, a u srodstvu su sa mungosom . Stvarno mi se svidjaju i cini mi se da su poprilicno brze. Nekako se cudno krecu?? Naraste do 2m, ali mi se cini da je pola toga rep .

  3. #23
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Kameleon nije sigurno. Rekao bi da je Uroplatus fimbriatus ali neka neko stručniji to potvrdi.

    A što se tiče prebacivanja u posebnu temu, to je stvar učesnika teme. Nenad je to odlučivao kao glavni učesnik i moderator. Pitanje je samo da li kiza želi da ima posebnu temu i da li ostali učesnici ove teme žele da se kizine poruke prebace u posebnu temu. Do sada su obe strane bile neodlučne. Može da bude posebna tema a i ne mora jer ipak spada pod izlete.
    Potpis u pripremi!

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Vazi onda nenade
    @kiza Kako je tamo klima na odredjenim delovima ostrva razlicita, jel su razlicite vrste nastanjene u odredjenim zonama? Jesi li bio u Tsingy-u ili kako se vec zove ono mesto sto lici na Djavolju varos ?? To mi je jako zanimljivo, mislim da je to neka vrsta rezervata??

    Jel neko ustanovio koja je ono vrsta za koju je kiza pitao??

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Kao sto vec rekoh, s obzirom na velicinu ostrva, reljef i dejstvo vetrova sa okeana, logicno je da postoje potpuno razlicite klimatske zone. Moze se reci da postoji tri zone, iako mnogi tvrde da ih je cak sest. U istocnom delu je gusta prasuma, sa manje vise tropskom klimom i velikom kolicinom padavina (1700mm godisnje), za sta ste videli slike. To je taj Andasibe, izmedju ostalog.



    (preuzeto sa nekog sajta, al sad ne znam kog )

    Sredisnji deo je planinska visoravan, visine preko 1000 m., a ide i do 2000. Najvisi vrh je Maromokotro (2.876 mnv.). U ovom delu je znatno hladnije i pre svega suvlje. Mada to hladnije znaci da temperatura pada do 10 C, vrlo retko nize, i to tokom noci. Medjutim, sada je vrlo prijatno. Kazu da ce tako biti sve do novembra. Onda pocinje toplije vreme (do 25-30C max) ali i kisni period, kao i pojava ciklona. Ne znam sta to tacno znaci, al' ne zvuci mi bas lepo.

    Visoravan:






    Zapadni i jugozapadni deo je oblast tzv. suvih suma. To je manje vise nize i redje rastinje. Padavina ima jako malo. E bas u tom delu se nalazi suma baobaba. Na severu isto ima jedan deo koji je suvlji.

    Zbog svega ovoga, pre svega vegetacija se razlikuje. Sto se tice zivotinjskog sveta moze se reci da je on slican. Svuda gde ima sume ima i lemura, kameleona, gekona, gustera, kornjaca, zmija. Jedino sto se ove poslednje ne mogu videti tokom zime. Vrste lemura se razlikuju tako da u pojedinim sumama zive jedni, drugde drugi. Tako da ako idete da posetite neki od Nacionalnih parkova ili rezervata odmah mozete znati koje vrste mozete videti. Moram priznati da malo smaraju sa tim lemurima. Verovatno i ja. Mislim super su oni al kad god pitate sta se tamo i tamo moze videti odgovor je isti - lemuri! Imate li bre nesto drugo Fucking lemur's. Nikad nisam bio ljubitelj majmuna, a ovo mi nekako slicno.

    Inace ovde ima jako puno vode. Na svakom koraku su jezera, reke, potoci. Oko Antananriva je veliki broj pirincanih polja. To bas i nije lepo, jer ima komaraca, a sa njima i malarije. O tome i o nekoj tamnijoj strani Madagaskara drugom prilikom





    PS. @Nemanja, nisam bio u Tsingy. Cuo sam za to, ali nemam bas vremena da sve vidim, iako se trudim. Naravno, nadam se da cu videti.
    www.helpanimals.org.rs

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Tsingy, za to sam te pitao, jer je jako zanimljivo sa slika koje je napravio neki nas drzavljanin koji se seckao po Madagaskaru pola godine . Pored toga sto je jako zanimljiv izgled, nasao sam neke tekstove koji kazu da je tamo najveci broj zivotinja

    @ kiza: nemoj da bunis ljude time sto pises sa Madagaskara, a za prebivaliste ti pise Beograd, ispravi to...

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Dakle, idemo dalje,

    Mandraka, mesto cudnog naziva i jos cudnijeg izgleda, nalazi se na oko 75 km. od Antananariva putem RN2 (Road Nationale No. 2) ka istoku.

    Mi smo ga zapazili jos prosle nedelje prolazeci na putu za Andasibe. Tada sam, na GPS-u napravio waypoint kako bismo ovog vikenda videli o cemu se radi. U subotu je prvobitni plan bio da uzmemo auto i sami idemo, ali smo od toga odustali, uprkos tome sto smo imali rutu umemorisanu na GPS-u. Ipak smo pozvali vozaca, pre svega zbog izlaza iz grada. Ulice su jako uske sa milion ljudi i nije zgodno voziti.
    Medjutim, odluka da uzmemo vozaca se pokazala kao ispravna, jer nas je on, osim mesta na koje smo hteli da idemo, odveo na jos dva. Zapravo, ono sto smo mi videli predhodnog vikenda i nije nesto posebno, vise je kao uredjeni park. Prava Mandraka se nalazi 15 km. dalje niz put. E tu je nesto kao rezervat ili kako bih ga vec nazvao. U svakom slucaju ima gomila vrsta kameleona, gekona, leptira, zaba, nilskih krokodila, lemura i sl. Jedan deo toga je u sumi slobodan, a drugi se nalazi u kavezima.
    Za one koji slucajno dodju da znaju, ulaz kosta 10.000 ariarija (4,1 evra) i jos se doda oko 1-2 evra za vodica.

    Nakon toga otisli smo do velikog jezera Mantasoa. Od Mandrake ide se nazad ka Antananarivu (RN2) i nakon desetak kilometara skrece se sa glavnog puta ka jugu. Vozi se oko 15-tak km. putem koji ne lici ni na sta. Jezero je ogromno i veoma, veoma lepo, i svakako vredi ga videti. Okolo je prelepa cetinarska suma. Postoji i jedan hotel i to sasvim dobar, gde smo i rucali. Jedino mi nije jasno kako nema asfalta do njega. Put je nesto izmedju makadama i zemlje (crvene, kao i svuda ovde). Od hotela smo se vozili drugim putem koji je istog kvaliteta kao i predhodni u duzini od oko 20 km. dok nismo izasli na RN2 i napokon se probili do Antanariva u kasnim vecernjim satima. Eto to je ukratko.

    Slike? Pa naravno.... Obratite paznju na Bifidis leptira. Nesto neverovatno!! Ja sam mislio da je to neki suvenir:

    Bifidis leptir





    Four Spotted Geco:





    Nilski krokodil



    Waypoint:

    www.helpanimals.org.rs

  8. #28

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    phelsuma madagascarinensis grandis uffff

    prelep je

  9. #29
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Leptir je prelep!
    Da li je to nočni ili dnevni leptir? Po obliku glave i tela bi rekao da je noćni, a po boji da je dnevni.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Leptir je potpuno nestvaran. Ne znam da li je nocni ili dnevni. Prvo sam pomislio da je to neki ukras, nesto od papira. Tek kad sam prisao i video glavu, shvatio sam da je to ustvari leptir. Nikad u zivotu nisam nesto tako video. Ocigledno cu ovde mnogo toga videti sto nisam nikad u zivotu.*

    Btw, ovde ima preko 200 vrsta zaba:

    Golden Mantella Frog



    Tomato Frog:





    www.helpanimals.org.rs

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    koji pogled
    obratite paznju na oci...prelepe sare!
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Inace ova Tomato zaba ima odbrambeni mehanizam, slicno belouskama.
    Kad je uhvatis ispusti neku tecnost. Doduse ovo ne smrdi, za razliku od belouski.

    Evo malo, a cega bi drugog, ako nisu lemuri, onda su kameleoni.

    Orange Panther Chameleon:





    Horned Chameleon:



    Parsons Chameleon:



    www.helpanimals.org.rs

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Vrlo zanimljiv cvet. Ne znam kako se zove, a lokalci pricaju da se od soka iz cveta pravi neka droga.



    Leaf-tailed Gecko:



    Ovo bi trebalo da je Uroplatus phantasticus. Izgleda fenomenalno. Kada se umiri na grani potpuno je kao list.



    www.helpanimals.org.rs

  14. #34
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ajoj čoveče koja kamuflaža, genijalno! Do sada sam se suzdržavao od komentara ali ovo sam morao!
    Svaka ti čast na izveštajima, samo tako nastavi! A da, ljubomoram sam kao i svi koji ovo čitaju
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    A je l' ima ovde neko od terarista koji mozda drze ovakve kameleone ili gekone kod kuce?
    Mozda Golden mantella Frog?
    www.helpanimals.org.rs

  16. #36
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Nažalost nema, ali biće vremenom Svi leaf-tail gekoni su jako lepi i zanimljivi, samo što se moraju držati na nižim temperaturama i skuplji su. Često ih ima WC i to je problem. Ja se nadam da ću u toku sledeće godine napraviti neke grupe za razmnožavanje neke vrste Uroplatusa, jer sređujem prostoriju za to.

    Od kameleona ovde trenutno ima samo Jemenskih, znači C.calyptratus i C.dilepis jedan. Sve ostalo je ovde samo mašta za sada.

    Slike i životinje su predivne i sve pohvale sa moje strane!

  17. #37

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    druze da li si ti to bio na Nose bi mangabi
    znam da to ostrvce funkcionise ko rezervat i da ima puno phantasticusa...
    prelepe zivotinje i bas je dobro sto se ostrvo zatvorilo za izvoz egzota. !
    cinimi se da tvoj panter je zenka i to trudna..
    prelepe ziovtinje..prelepe...
    pozdrav i nemoj da spavas ,spavaces kad se vratis....

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ne, nisam bio na Nosy Be. To je ostrvo na severozapadu Madagaskara i poznato je letovaliste. Kazu da su prelepe plaze.
    Ovo sto sam slikao do sada je sa lokacija koje se nalaze na samom "velikom" ostrvu. Jedan manji deo je u Tsimbazazi, sto je ustvari kao botanicka basta i ZOO. To se nalazi u samom gradu Antananrivu.
    Dalje je zapadno od grada gde je nekoliko jezera i vodopad Cuti Tily Ampefy. To je kod malog mesta Analavory.
    Vecina slika je iz Andasibe-a, a rezervat se zove Anlamazaotra (bivsi naziv je Perinet). To je oko 150 km. na istok putem RN2. Na istom tom putu, ali bize gradu je Mantadia odakle su ove, uglavnom, poslednje slike. Blizu Mantadi-e je i jezero Mantasao.

    Btw, planiram, AKO uspem da izorganizujem put na nesto za sta me vec trese adrenalin. Rec je o Ile Sainte Maria. Ostrvo koje je sa severoistocne strane Madagaskara.
    www.helpanimals.org.rs

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Nastavak. Slike su mesane. Malo iz Andasibe-a, malo iz Mantadie. Neke su slikane u prirodi, a neke u rezervatu.

    Ovo bi trebalo da je Brookesia Chameleon, najmanji kameleon.



    Panther Chameleon, Furcifer pardalis



    Oustalets Chameleon



    Horned Chameleon



    Setnja



    www.helpanimals.org.rs

  20. #40

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    F lateralis minor !! zadnja slika !
    to je najlepsi kameleon
    samo ih pogledaj ...zavidim ti znas kolko. manje bi ti zavideo da si snimio homvideo sa pamelom i andjelinom zajendo. ti si u raju

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •