Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 158

Tema: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Hej, nemojmo preterivati*
    Gde je ta Andjelina?!*

    Hvala Zarko na nazivu, nisam znao koji je to!

    Dakle, F lateralis minor

    www.helpanimals.org.rs

  2. #42

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    ti i ja cemo morati da porazgovaramo kad se vratis i kad ti se slegnu dozivljaji....
    hvala ti na slikama ..od svih nas

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Nema na cemu!
    Dan pre dolaska ovamo cuo sam se sa Nenadom i obecao da cu postaviti slike, kao sto sam radio i iz Kenije. Ja ustvari nisam bio svestan da se ovde sve ove zivuljke nalaze odmah tu. Cim izadjes iz grada mozes ih videti. Bar neke od njih. Juce sedim u restoranu usred grada kad mali geko odmah pored stola. Rekoh da nije negde tu i Boa? Doduse mogu misliti sta je kad dodje leto i jos toplije vreme.
    Postoje, naravno, i redje vrste za koje je najboje otici u neki od rezervata.

    Da nastavim ili je dosta? I da ipak mi izmestimo ovo u temu Madagaskar. Nekako mi se cini da se vise niko ne javlja sa svojim izletima. A i ja nisam na izletu. Vise zivim ovde, zasada.





    www.helpanimals.org.rs

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Citat Prvobitno napisao kiza
    Da nastavim ili je dosta? I da ipak mi izmestimo ovo u temu Madagaskar. Nekako mi se cini da se vise niko ne javlja sa svojim izletima. A i ja nisam na izletu. Vise zivim ovde, zasada.
    Ni a se nisam do sad javljao da ne bih gušio temu ali... Alo bre, naravno da nije dosta Samo nastavi... I da, mislim da tema Madagaskar nije loša ideja...
    Pozdrav i uživaj..
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    A sad nesto iz rubrike "verovali ili ne". Ovo, uz onog leptira, ostavlja bez daha.

    Stick Insect. Pogledajte. Cak je i glava kao secena grancica.



    www.helpanimals.org.rs

  6. #46
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ne slažem se da je dosta pisanja o Madagaskaru, samo ti piši, ovo mi je obavezno čitanje kad se probudim
    I slažem se da može u novu temu, ajde Nenade prebaci sve poruke o Madagaskaru u novu
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Citat Prvobitno napisao .:marko:.
    ajde Nenade prebaci sve poruke o Madagaskaru u novu
    Sta, gde, kako Ma idi bre marko ala si me #######.

    Nema prestanka izvestanja sa madagaskara, to mi je jedino oraspolozenje kad pomislim da cu za 3 dana ponovo u skolu
    Vidis da se nesto neckaju oko tog prebacivanja u novu temu .

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    U medjuvremenu dok se moderatori ne vrate sa godisnjih i jos dogovore evo jos neka slika.
    Nesto me net zeza jos od juce. Malo, malo pa radi

    Dancing Lemur:



    Cvet kaktusa:



    Ovo je neka vrsta pacova, ako sam dobro razumeo. Nisam bas siguran, zovu ga nesto pa Rats. Mozda neko od vas prepozna o cemu se radi. Lici malo i na jeza.



    Mantasoa jezero, vec spomenuto veliko jezero, a ovo je rukavac. Okolo njega je lepa cetinarsko/listopadna suma.

    www.helpanimals.org.rs

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Inace organizacija puta na Ille Sainta Maria, da kucnem u drvo, dobro ide. Zasto kazem te organizacija, te ovo te ono. Ovde nije nista jednostavno organizovati. I najjednostavnije stvari su komplikovane. Od jezika koji je Francuski, a koji ja ne znam, pa do interneta koji svaki cas ne radi i tome sl.
    Elem, ja sam zapeo da odem na to ostrvo. Do tamo se ide avionom. Kolima treba jako puno vremena, i opet mora se uzeti i brod. Trebalo bi da se ide 5.09. Videcemo.
    www.helpanimals.org.rs

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Kako je lepo videti pravi kaktusov cvet, a ne one vestacke sto zabadaju u njih oni prodavci.
    Srecno sa organizacijom puta

  11. #51
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Kizo, samo napred!
    Ako smatrate da treba, odvojite teme, sto da ne.

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Znate kako, mene je karta kostala ako se dobro secam 1950 evra, povratna! Doduse, srecom nisam ja platio vec firma 

    Za nas je najbolje ici preko Pariza. U Parizu se ceka 6 sati  i onda se sa Air Madagascar leti oko 11 do Antananariva. Inace, taj avion je krs. Nema mesta za noge i sl. A 11 sati svakako nije malo. Bolja opcija je ako se ide sa Air France.
    Na aerodromu se placa jos viza. Lako se dobija, samo vam lupe markicu i pecat, al za to treba izdvojiti jos 60 evra

    Sta je ovde problem ako bi neko dosao. Mozete ici preko agencija. Mislim da je Kontiki pravio neki aranzman, samostalno Madagaskar ili u kombinaciji sa Mauricijusom ili Sejselima. Ako ne idete preko agencija, vec samostalno veliki je problem naci smestaj, kako se prebacivati sa mesta na mesto. Ostrvo je veliko, puteva nema mnogo iako ovo sto ima nije toliko lose. Da idete stopom i slicne kombinacije ne dolazi u obzir. Imajte u vidu i da je ovde Francuski sve i svja.
    Ako se vec dodje najzanimljivija mesta su: Andasibe, Mantadia, Ranomafana, zatim ostrvo Sainta Maria, pa Nosy Be, dole na jugu ima neki grad, mislim da se zove Tulear. Na zapadu je i jedno mesto gde je suma baobaba. U okolini glavnog grada ima par mesta.
    Da obidjete sve to je prakticno nemoguce. Svaka tacka je daleko, s kraja na kraj ostrva. Zato se mora odrediti sta moze, pa opet se postavlja pitanje kako to sve orgnizovati. Ko da vas vozi, nema tu buseva, hoteli osim skupih su dosta losi.
    Ja sam u boljoj pozijici jer imam smestaj, kola i vozaca. Nesto idem sa njim, nesto preko ovdasnjih turistickih agencija njihovim kolima, a nesto i avionom. Agencija koju sam nasao je jako dobra. Ipak, sve to puno, puno kosta. Mozda je ipak najbolje prikljuciti se nekoj agenciji jos u BG. I ja se pitam kako bih dosao ovde samostalno i sve to video.

    Sto se tice donosenja lemura, kameleona, moze, sve moze.... samo tetki da dam lek...
    www.helpanimals.org.rs

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Samo nemoj nesto da zaboravis da poneses. Cekace te besna rulja, ako nesto zaboravis!!
    Ma sve je to lepo, ali sam sracunao da za put na madagaskar preko jedne beogradske agencije treba oko 3400evra, bez novca za suvenire, podmicivanje carinika...

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ne bih ti mogao reci tacnu cifru. Sve to zavisi od mnogo faktora. Rekao sam ti za avio kartu, ostalo je sve relativno. Inace, cena hrana je ovde niza nego kod nas. Recimo u restoranu se dobro jede za 6-7 evra. Takodje, moze se kupiti u supermarkteima skoro sve, osim sto u poslednje vreme nikako da najdem Nes kafu SA kofeinom. Mislim u cemu je poenta piti je bez?!

    Evo malo back to reality. Izvinjavam, se sto nije bas flora i fauna, al da imate uvid sta se sve treba proci da bi se ono sve videlo.
    Velika beda, prljavstina. Oni imaju manje od 1000 dolara godisnju platu. 2% stanovnika ima WC! Strava...

    Road Nationale No.2. Put ka istoku ostrva:



    Antananarivo, glavni grad:







    Pranje vesa u lokalnoj reci:







    www.helpanimals.org.rs

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Svaka čast na ovoj poslednjoj seriji fotografija, ova poslednja mi se posebno dopada. Inače, već sam razmišljao da predložim da šalješ malo i slike ljudi i civilizacije ali sam odustao jer je ipak teraristički forum... Ali kad si već krenuo nemoj da staješ...

    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Hm, i ja sam se razmisljao da li to da stavljam, da se ne pretvori u turizam. Iako ovo svakako nije cisto turisticka destinacija. Ovde, koliko sam primetio, dolaze uglavnom Francuzi, Italijani i mnogi drugi koje zanima specificna flora i fauna. Video sam i dosta biologa, istrazivaca... Nema klasicnih turista. Oni nece dati tolike pare da vide retpile, vodozemce, lemure... Za iste pare, pa i manje mogu otici na turisticki atraktivnija mesta.

    Prilaz aerodomu, predgradje koje se zove Ivory.
    Vidi se tzv. zebu. To se je neka vrsta krave. U restoranu se to moze naruciti i isto je kao i govedina. Mislim, to i jeste to.*
    Okolo su pirnicana polja.



    Narod Madagaskara je, uprkos siromastvu vrlo miroljubiv. Moze kretati gradom slobodno. OK, nocu nije preporucljivo. Za razliku od nekih africkih zemalja ovde ih siromastvo nije okrenulo kriminalu. Uglavnom!







    U centru grada je veliko jezero, sa spomenikom u sredini. Ne znam cemu ili kome je posvecen spomenik.






    Neke fotke su malo mutne, jer su slikane iz kola u pokretu. Ponekad je glupo izaci i slikati ih. Osecas se kao budala*
    www.helpanimals.org.rs

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    A Nemanja moraces da stanes u red,prvo meni kaktus,lemur i jezerce,a onda tebi sta ostane!Nemo da se guras
    Kizo tebi je bas lepo tamo,iskreno zavidim ti,mada nisam bas u toku,nemam pojma cime se ti bavis kada toliko putujes?Izvini ako sam preskocila deo gde to pise!Evo pocinjem da se stidim

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ne moras da se stidis, jer nigde nisi mogla da procitas. Mozda si i mogla u nekoj od starih tema, tipa Kenija i sl. ali u ovoj nisi.
    Ja sam ovde trenutno na ugovoru i radim u GSM-u, tj. za Ericsson.
    Ne, ne prodajem telefone (sto me obicno pitaju kad spomenem GSM) vec radim u centrali. Rec je novom projektu za njihovog mobilnog operatera.
    Zato sam ovde, ali po zemlji lutam iz sopstvenog zadovoljstva . Kao i obicno...
    www.helpanimals.org.rs

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Brookesia Chameleon, jedan od najmanjih.
    Ovakvog jednog sam pre neki dan video na parkingu, al nisam uspeo da ga slikam, mozda i zato sto nisam imao aparat kod sebe . Ovog sam pak uslikao u prasumi:



    Parsons Chameleon:



    Vanila! Madagaskar je vrlo poznat po ovoj biljci. Ima je svuda i puno je izvoze. A u prodavnicama se moze kupiti u svim oblicima, od susenog stapica, praha u vidu zacina... Pre neki dan smo nakon vecere u jednom restoranu narucili pice od vanile. Cini mi se da ga prave od cistog alkohola, uzasno je jako i bljak je ukusa. Sluzi se u casicama. Kazu da su to nekada pili pirati, kojih je u ovim krajevima bilo puno. Tj. ne ovde u brdima, vec dole na moru.



    E ovaj je bio daleko, al sam uspeo nekako da ga zumiram:



    I jedan mali zaseok:

    www.helpanimals.org.rs

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Sticice radza, nista ne brini.

    Bozicno drvo:





    Roda:





    www.helpanimals.org.rs

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •