Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 141 do 158 od 158

Tema: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

  1. #141
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Evo dobrih vesti, Kiza se pojavio danas na forumu

    Kizo, zabrinuo si neke ljude ovde ali sada svi mogu da se opuste, vratio se čovek
    Poslednji izmenio marko; 15.12.08. u 19:50.
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #142
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Citat Prvobitno napisao Proka Pogledaj post
    shta reci sem prelpo ...lepo je shto ti posao neoduzima toliko vremena pa mozesh da posetish sva ta lepa mesta
    Svojevremeno rece Proka, al nazalost postade netacno. Sada mi posao oduzima toliko vremena da ne mogu nista posetiti. Ono sto sam za ovo vreme uspeo videti nije nimalo romanticno. U pitanju je obilazak grada, svih onih uskih i jos uzih ulicica prepunih svakojakog sveta. Isao sam sa jednim od timova koji instaliraju bazne stanice (ako se neko seca ovde sam radi podizanja nove GSM mreze) na tzv. "drive testove". Ide sa jednim od terenskih vozila, jer se samo sa njime moze izaci u nekim delovima, na krovu je antena, a unutra citava skalamerija racunara, telefona, GPSova... Meri se nivo signala, handoveri i bla, bla, truc... Sve u svemu gubljenje vremena zarad uzimanja para. Mozete misliti koju je to zbrku izazvalo medju lokalnim stanovnistvom... "stigli vaznemaljci".
    Elem, kao sto se da predpostaviti ovde je sad uveliko leto, za razliku od zime tamo. Sada su uobicajene kise i to provale oblaka sa grmljavinom kakve, do sada, u zivotu nisam ni video ni cuo. Srecom, to je kratkotrajno i odmah iza toga grane sunce. Temperatura je od 25-30C. U svakom slucaju prijatnije nego u Srbiji

    PS. Da, ja bas htedo da pitam moderatore, da li je do mene ili se zaista slike ne vide?
    Poslednji izmenio kiza; 15.12.08. u 20:26.

  3. #143
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Posle duzeg vremena evo jednog gekona, mog komsije, koji cesto navraca u vecernjim satima...






  4. #144
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    I tako, ovaj vikend zavrsismo na istoku ostrva, u Adnasibeu. Da, tamo sam vec bio, nisam izlapeo, ali mogu ja opet (?!), pogotovo jer je sada sve drugacije. Da ne bih ostao na onome sto sam vec video, to nije bilo jedino mesto tog dana. Bili smo jos i u Mantadii, Nacionalnom parku koji je od Andasibea udaljen oko 20 km, doduse veoma losim putem.
    Krenuli smo rano izjutra. Za razliku do proslog puta sada je vreme bilo fenomenalno. Sunce je sijalo ceo dan, Indri lemuri su bili jako blizu, i komunicirali medjusobno. Oni inace imaju tri zova: pozdrav, ljubavni i uzbunu. To vam je zvuk dovoljan da ogluvite. Takodje su se lepo videli i zlatni. Bilo je tu kameleona, raznih buba i bubica, vodozemaca, vilinih konjica, termitnjaka i sve sto vole mladi, a inace se moze videti po dzunglama.
    Ono sto je svakako obelezilio dan je Madagaskarska Tree Boa (Sanzinia madagascariensis) koju smo nasli na jednom drvetu. Mladunce duzine oko 1 m. Nazalost kao nocturalna (nocna) zivotinja nije bila bas aktivna iako sam je ja nevaspitano probudio. Ja prevalio toliki put, a ona da spava?! Vodic nije dao da se uzima, kako je ne bi uznemiravali previse. Ona je ugrozena vrsta. Postujem, mada nevoljno. Grrrrrr…
    Nakon Andasibea usledio je rucak u restoranu, a zatim truckanje do Mantadie. Tamo smo tumarali prelepom prasumom prateci recicu, koja je na svakom cosku formirala manje vodopade. Izgleda bozanstveno.

    U povratku vozac nam je predlozio da svratimo do hotela – Vakona lodge. Prvo nas to nije interesovalo, ali na kraju pristadosmo. Nismo pogresili. Zapravo ostali smo bez reci, kada se iza jedne krivine inace loseg puta ukazao hotel. Zamislite usred prasume nevidjeno sredjeno mesto. Potpunu perverziju u divljini. Okruzen jezerom i prasumskim rastinjem, sa bazenom i razbacanim bungalovima po sumi. Nesto gde bi vredelo doci na duze (a mozda i ostati ceo zivot ). Tu smo popili kafu uzivajuci u pesmi ptica i pogledu na jezero. U jednom trenutku nam je tik iznad glave preleteo misar, odlazeci nekim svojim poslom. Skroz suludo! Koliko je samo neotkrivenih bisera ovde?

    Povratak je obelezio dobra muzika, zalazak sunca i penjanje krivudavim putem uz planinu kako bi dosli do Tane. Kod kuce shvatismo da niko nema nista za jelo, pa odosmo do Sanka mange. Odlican restoran (piletina sa vanilom, zvuci bljak, al za divno cudo nije bilo lose i crno africko vino, koje udara u glavu).

    Madagaskarska Tree Boa je srednje velicine i naraste do 2m. Kao sto rekoh, ugrozena je vrsta, i arborealna. Medjutim, za razliku od drugih boa ona cesto silazi na zemlju u potrazi za vodozemcima. Hrani se pticama, glodarima, vodozemcima i svime sto moze da nadje i savlada. Javlja se u dve varijante. U istocnom delu Madagaskara je zelene boje, do sivo-zelene, dok za primerke koji zive na zapadu preovladava zuta, narandzasta i braon. Ima je svuda na ostrvu osim na krajnjem jugozapadu. Na prvoj slici vide se "senzori" toplote, rasporedjeni na usni. Kao nocna zivotinja koristi ovo culo da bi lovila. Radja zive mlade duzine do 25cm, crvene boje.


    Znaci Sanzinia madagascariensis:






  5. #145
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ehej, Kizo. Nije te bilo odavno. Vidim našao si Sanziniu, super! Samo nastavi!

  6. #146
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Ma nema me, ubih se trazeci onu tvoju vanilovacu. Moram svaku da probam da ne donesem skart.... nije lako.
    Jos malo pa se vracam.

    Evo Boe kako spava:







    Nacionalni park Mantadia, ulaznica je 25.000 arijarija (12 eur).





    Kameleon snimljen na samom ulazu u park Andasibe:





  7. #147
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Bolje ti je da ne spominješ vanilovaču, inače ćeš kad krenu narudžbine morati celu cisternu da povezeš. Biću skroman, pa ću se dobrovoljno javiti za jednu čašicu

    Stvarno te dugo nije bilo, ali vidi, vratio si se u velikom stilu, sa predivnim slikama. Boa ostavlja bez daha.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #148
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Indri, najveci lemur. Vec se pojavljivao na ovoj temi, pre nekoliko meseci, ali sada se mnogo bolje vidi.







  9. #149
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Evo nastavka:



    Brown Lemur:






    Golden Lemur:


  10. #150
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Junlge:






    Termitnjak:




    Pauk:


  11. #151
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Sad kad mi trebaste najvise nigde vas nema? Gde su te spasilacke ekipe toliko puta spominjane...
    Elem, kako to obicno biva u Africi cak i u najmirnijim zemljama, a Madagaskar je do skora vazio za takvu, dodje do sranja. Nisam bas ocekivao da ce ovde biti tako, ali eto. Pre desetak dana u Tani je opozicija pravila neki skup protiv aktuelnog Predsednika. On je doduse pobedio na izborima, ali kako to obicno biva ovi ga optuzuju da vec godinama sve lazira, da je diktatura i sl. Inace opozicija drzi glavni grad, a ovaj lik okolinu. Zvuci poznato, a?!
    E posto je ova zemlja medju 30-tak najsiromasnijih na svetu i milioni ljudi nemaju sta da izgube sve se pretvorilo u pljacku, sukobe i nasilje. Mi smo zapalili u nas compaund koji je bio pod obezbedjenjem. Nismo smeli da ga napustamo, na posao nismo isli, a problem je bio nabavka hrane, vode i sl.
    U gradu je nastao haos i anarhija, sve prodavnice su opljackane i popaljene i ubrzo je vojska izasla na ulice. Doslo je i do pucnjave i zasada ima stotinak mrtvih. Uveden je i policijski cas... itd...
    Meni se ovde ugovor zavrsio i uspeo sam da se probijem pre policijskog casa do aerodroma i zapalim za Pariz, a odatle u Bgd, odakle i pisem . Eto tako se zavrsila sestomesecna storija zvana - Madagaskar.

    Kako to izgleda u glavnom gradu:



    Mirko pazi metak! Hvala Slavko:



    Ovo je megamarket gde smo se 6 meseci snabdevali:



    Nosiiiiii:





    Fotke su od mog kolege, jer ja nisam imao aparat pri sebi. Eto, ako neko planira put tamo da ga ipak odlozi za neko vreme
    Pozdrav svima iz BEOGRADA!

  12. #152
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Dobrodosao nazad Samo sto si se vratio sa posla, a evo dobijas novi . Sve napravljene fotografije na DVD ili nekoliko komada, pa prosledi da se divimo !

    Puno pozdrava i jos jednom dobrodosao!!

  13. #153
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Dobrodošao kući Kizo. Još jednom hvala na ovom sjajnom putopisu!
    Priča je kompletna. Uvod, razrada, zaključak sa sve zapletom i preokretom na kraju koji nadmašuje i onaj vezan za banovanje od pre par dana...
    Još jednom dobrodošao kući!
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  14. #154
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Dobrodošao kući

    Prvo da ti zahvalim za sve slike što si nam slao. Učinio si ovaj deo foruma lepšim. Kao što Nemanja, bilo bi dobro, kad budeš stigao, da sve slike narežeš na DVD i onda se nađemo negde i menjamo 'prazan za pun'
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #155
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Hvala na dobrodoslici. Cudan je osecaj kad se vratis iz dalekih zemalja. Nazalost dosao sam u zimu, pa mi Beograd deluje nekako sumorno. Jedva cekam prolece.
    Sto se tice DVD-ja, mogu da narezem. Nikakav problem. Cujemo se, ko je zainteresovan. Ne znam sta vas zanima. Samo herpetofana ili sve .
    Ako su samo zivuljke onda nema toga bas preterano, ali opet i ima... Treba to malo srediti, dajte mi malo vremena...

  16. #156
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Imaš vremena koliko hoćeš. Zagolicao si nas još letos tako da nije problem sačekati još neko vreme. Meni možeš narezati sve. Pored životinja me zanimaju i krajolici, gradovi, baš sve. Deluje mi zanimljiva zemlja, mada su meni sve Afrička zemlje zanimljive
    Kad središ sve to, javi na pp pa se dogovaramo oko preuzimanja.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #157

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    dobro doso nazad kizo
    alal vera na svim fotografijama i drago mi je sto si u jednom komadu pa cemo moci da se vidimo !

  18. #158
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Madagaskar, Split iz: izleti 2008

    Javjam se kad sredim i narezem...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •