Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Vocne musice kod tarantule

  1. #1
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Vocne musice kod tarantule

    Pojavile mi se vocne musice kod tarantule,(one male crne koji se pojavljaju kod trulog voca, valda su to vocne, tako?) ali neznam zasto. dali je od vlage? nisam povecao vlagu, a ranije ih nisam imao. drzim tarantule na zemlju za cvece (humus), ali uskoro ocekujem kokosov treset, pa cu promeniti. sta da radim?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  2. #2
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    hmmm....neznam,mozda su ti usle nekako u nutra?meni je znala uc samo jedna isto ta vinska ili vočna kako ti kažeš,i sama je izasla.neki dan mi je ušla u ter.kod cambidgeia,ali nije uspjla izač van hehe

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    dešavalo se to i meni... ja sam samo otvorio poklopac terariuma i odmah su izletele.
    probaj tako...
    ja ih nisam imao puno...mozda 4-5kom
    Jedan je El Djapo

  4. #4
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    ma otvarao sam, neke su izletele, ali ima jos puno koji hodaju na zemlju(oko 15-20 kom sigurno) pre dva dana sam otvorio poklopac i izasle su puno, ali je ostalo oko 5-6 i sad se valjda razmnozili i ima mnogo. u cep za vodu u kriket kiperu je imalo oko 20-tak potopljenih u vodu. stavio sam malo sijalicu iznad i neke su izasle, ali ima jos uvek unutra.
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  5. #5
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    isprazni cep i skini taj mokar deo zamlje na kom se nalaze tako nece imati mokro mesto koje vole

  6. #6
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    ali ja pa bi morao da navlazim zemlju jer tarantule treba da se uskoro presvuku. ispraznio sam cep i stavio cistu vodu, tamo ih vise nema, ali kod druge tarantule ima jos. poslusacu te-izbacicu gornji deo zemlje na kom se nalaze, pa videcemo
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  7. #7
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    ano neces da izbacis gornji sloj zemlje prekri ga suvim slojem koji ce upiti malo pa ce biti bolje rasporedjena vlaznost u tom delu - ako me razumes

  8. #8
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    ma izbacicu ga, nema veze, razumem sta mi kazes
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  9. #9
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    Ja bi voleo da imam problem sličan tvom, ja se ovde borim sa hiljadama takvih mušica, Geni zna o čemu pričam, i otkako sam kupio tft ne mogu da ih šljepkam po monitoru noću već samo da se nerviram, imam ih najviše u kolonijama lateralisa ali se nekako borim protiv njih a ima ih i po terarijumima gde je vlaga povišena ,ukoliko ima ostataka hrane negde tu će ih obavezno biti.
    Tvoj se problem može rešiti lako ,samo da isušiš terarijum i rešiš se ne čistoća.

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    Samo ubacite onaj lepljivi visuljak,što se kupi na pijaci i sve te muđice će se napleiti na njega, ja sam jednom prilikom imao letos oko par hiljada i sve su se polepile na to za 2 dana i nemam više.

  11. #11
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    ne vredi traka ako se ne isuši, jer uvek ostaju crvići, tako sam ja 20 traka do sada stavio ali dok sve ne očistiš i isušiš dzaba, a za par komada u terarijumu ne treba brinuti.

  12. #12
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    Pa neka skine onda sloj zemlje u debljini od 1cm (max 2cm, valjda ne idu crvići dublje), promeni vodu u posudici (i opere ju) i izbaci sve nesvarene delove insekata i onda bi trebale nestati. Bilo bi dobro kad bi te preostale nekako isterao iz kriket-kipera kako ne bi ponovo polagale crviće u tu novu zemlju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    smanji vlagu i to ej to ...izluftiraj i otici ce ...

  14. #14
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    a dali smeta tarantulama ako smanjim vlaznost, zato sto trebaju uskoro da se presvuku?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Vocne musice kod tarantule

    Nemoj kvasiti treset/zemlju, vodu sipaj samo u posudu. Biće sasvim dovoljno da presvlačenje prođe bez problema.
    There's no place like 127.0.0.1

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •