Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 28

Tema: Ja bih...

  1. #1

    Uobičajeno Ja bih...

    haj svima

    ja bih uskoro da nabavim jednog malog gekona (leoparda ili fet tejla), ali mi treba savet i info od koga mogu da ga kupim, koliko koshta i shta mi sve (bar onako taksativno) treba za pochetak i gde to mogu da nabavim...
    pretresala sam vashe teme i linkove na sajtove koje ste prilagali, pa pomalo vec i imam sliku o tome shta i kako, ali daleko od toga da znam odakle treba da pochnem :]]

    i da, imam i jedno konkretno pitanje: moram li hranu da gajim? ili mogu samo da je kupujem?





  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    Ma hrana uvek moze da se kupuje, bar to nije problem

    Za zivotinje vidi sa Zarkom ili Pedjom.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    za hranu ti se vise isplati da je gajis,ja gajim tenebrije fobase i dubije,ali ih ne prodajem,
    za tenebrije uzmes jednu posudu ja sam uzeo d20s20v15 unutra ubacis psenicne klice imas da ih kupis u zdravoj hrani,ubacis mekinje i ja sam ubacio suve sljive i vidim jedu    i ta smesa da ti bude od prilike 5-6 cm u visinu i stavis jednu krpu na to da pokriva 90% povrsine posude ispod krpe svaki dan stavljas jabuke,sargarepe,krompir... ako ne pojedu voce za 4 dana izbacis voce i povrce i ubacis kasnije,najbolje ti je da pocnes sa 200crva tenebrija ili sa 60-70 buba...za fobase je malo koplikovano a za dubije ubacis ih u posudu veliku npr 40x50x20 stavis kartonske kutije od jaja da se kriju i hranis ih one su veooooooma prozdrljive   ali za dubije treba temperatura 35-45 to ces najbolje postignuti sa kabl grejacom-to ti je za hranu

    meni je mnogo lepsi leopard gekon i laksi je za cuvanje
    sta sve treba za lg-a
    1.-terarijum otprilike 50x40x40-toliki je moj
    2.-podloga najbolja je zemlja sa mesavinom peska 3-1 nemoj da stavljas kvarcni!!1
    3.-SKROVISTE jer su nocne zivotinje ako nema skroviste istraumirace se!! ja sam koristio kokos isecena na 2 dela
    4.-posudu sa vodom
    5-vlaznost 50%
    6.-temperatura treba da bude od 25 nocu do 30-35 danju
    7.-pitaj jos ako sam nesto zaboravio

    laki su  za parenje
    moze da se navikne na povremeno uzimanje u ruke

    procitaj ovu temu tu sam ja dosta naucio o lg-u

    http://www.teraristika.org/forum/ind...ic,2272.0.html

    toliko od mene za sad

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    ok, pitanje:

    koji pesak? i gde da ga nadjem, ima li da se kupi?
    kako regulishem vlazhnost i chime regulishem temperaturu? znam da postoje te lampe i grejachi , ali da li se one nekako podeshavaju ili kako?

    ..i shto hrana treba da se prekriva krpom?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    obican pesak onaj sto sto ima na sljunkarama,bas sitan znas na sta mislim vlaznost svaki 10 dan isprskas malo ter fajtalicom a posuda koja je u terarijumu daje dovoljno vlaznosti,a za temperaturu koristis kabl grejac napravis onaj kako je rekao milance nisam siguran ni koja je tema ja mislim nesto kabl grejac tako nesto pogledaj u delu uradi sam.on odprilike daje tu temperaturu za lg-a

    a zasto se stavlja krpa iznad tenebrija to ne znam,zato sto tako teba


    jel treba jos nesto?

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    ...da ne pobegnu? :]

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    krpa se stavlja vlazna da bube mogu da piju vode, mada nije neophodno! dovoljno je da se redovno daje voce i povrce!
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    Zguzvana krpa na vrhu kolonije sluzi, izmedju ostalog, i da bi se crvi zavlacili u slojeve tkanine i pretvarali u bube, onda za odrzavanje vlage kolonije tako sto sprecava povrsinsko isusivanje supstrata itd.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    ...bila sam uverena da je sve to prostije... mislim na ovaj deo sa hranom... ono, dash mu crva, on ga pojede i to je to...
    hajde pls, samo da mi neko objasni, ja kad kupim npr 100 komada neke zhive hrane... u kom pakovanju to dobijem i kako treba da je chuvam? i shta sad te kolonije, odjednom? :]


  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    narucis npr od zarka,kima,nenada,bluia.... (izvinjavam se ako nekoga nisam spomenuo ) i onda on ti insekte(koje si vec narucila) strpa u neku kutiju,i onda ti iz te kutije ubacus u tvoju posudu gde si pripremila odredjene uslove za tu vrstu insekta...
    gore sam ti napisao kako da cuvas tenebrije i dubie.Nemoj da te mrzi da citas!
    a kolonija ti je sve to kapitras znaci kada se te tvoje tenebrije preobrazuju u lutke pa onda u bube one polazu jaj tenebrije se izlezu one rastu prelaze u lluke itd to ti je kolonija! kao kolonija mrava oni napreduju uvecavaju svoj broj jaci su ima ih vise........kapiras


    Sta je tu komplikovano samo stavljas voce i oni jedu ? 

    nemoj da mislis da se ljutim

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    ma ne...
    hvala ti svakako...

    ...imacu ja josh pitanja... verovatno glupih, poshto josh uvek verovatno ni ne znam shta ustvari josh treba da pitam...
    al polako... uskoro cu tek pocheti da pravim terarijum...


    a ako neko ima gekona na prodaju... na pm, pls... da ne bih sve gorepomenute krenula redom da smaram :]

    i hvala :]


  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    nemoj da ga kupujes sve dok ne napravis terarijum i koloniju neke zive hrane...
    pozz

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    nisam ni mislila...

  14. #14
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    ja sam vec napisao kako sam napravio koloniju a nisam se brinuo o njoj - nije mi bila potrebna
    drzao sam crve u posudi i jednom mesecno im davao kriske jabuke kao radi reda (inace za to vreme jeli su mekinje) i veoma brzo su se pojavili malci (i to veoma brzo) i sada imam punu posudu crva
    drzis ih u kutiju (plasticnoj) , ubacujes im hranu , i hranis zivotinju...
    sigurno ce ti se 'formirati' kolonija, to ne treba da te brine
    i oni ce se pariti i pariti i pariti, ti ces njih hraniti vocem a njima zivitinju . . .

  15. #15

    Uobičajeno Ja bih...

    zna li neko još neku radnju sa opremom za terarijume, a da nije pet centar?

  16. #16
    Član 007'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    97

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    Ja mislim da je kod nas mala ponuda teraristicke opreme.Izvinite ako sam pogresio
    I love exotics animals

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    nemoj da kupujes u tim prodavnicama narucis od nekog sa foruma i proverenog je kvaliteta i jeftinije je ti pet centri i #####ancije su bacanje para

  18. #18
    Član 007'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    97

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    A,u kojim to prodavnicama ,navedi neke
    I love exotics animals

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    znachi niko ne zna

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Ja bih...

    fishermen parnters nesto tako nikad ne napisem dobro....ja znam za tu i za pet centar...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •