Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 172

Tema: novi user, novi gušter - oduševljenje

  1. #41
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Taj profesor se zove Nikola Popovic i mislim da radi u ambulanti vet. fakulteta utorkom i cetvrtkom posle 16h, ako se nesto nije promenilo. Zna
    dosta o reptilima, ali nema neko iskustvo. Mada, ja bih svakako odneo gustera i kod njega, bar da ga pogleda.

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Evo ti broj klinike pa pitaj kada radi prof. Nikola Popovic i kada mozes doneti gustera na pregled
    011/3615-436 lok. 247 radno vreme je 09.00-14.00 i 16.00-20.00 pa ako on proceni da je potrebno radices koproloske analize ali opet prati ga kako se ponasa par dana
    naravno da je Zarko hteo da pomogne- svaka cast Zare

  3. #43

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    ljudi stvarno ste divni.

    hvala najlepše za sve informacije. stvarno, po količini i kvalitetu, prevazilaze sva očekivanja. Hvala svima beskrajno, još samo da se lepo završi priča.

    razmišljam, kad se završi ovaj topic (nadam se hepi endom), bilo bi super da neki mod uzme, malo pročisti i postavi je kao panic tutorijal za agame. stvarno se nakupilo izuzetno mnogo informacija. Pogotovo ako bi se sistematski odgovorilo na sva pitanja iz mojih prvih par postova.

    enivej, najjači ste, stvarno. Čast je biti deo ovako super komjunitija.

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Tacno tako kao sto nenad kaze kimo, ko zna koliko su vec zajedno u ter a muzjak i zenka su. vidim da se ne tuku nego se zavale jedno pored drugog na basking spot

    :Aerodactyl:

  5. #45

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    uh, kakvo veče... odakle da počnem....
    najpre našao sam se sa Nenadom, koji je, pored toga što mi je odgovorio na 101 pitanje, i doneo 100 fobasa, opušteno na sve to nabacio i nekoliko dubia... izuzetno fin gest, i čovek me zadužio debelo.

    kako sam došao kući, avantura je počela. Po nenadovom savetu, dubiju treba okrenuti naopačke, i/ili poželjno je metnuti u nekakvu posudicu, da se ne zavlači kojekude. Ja sam testirao zatvarač za teglu, i proračunao da mi je tih 10ak sekundi dovoljno da Glišu uhvatim i natempiram da je mazne... prvo sam probao samo da je stavim, i on je pokazao interesovanje ali se nije odvajao od svog stiropor zida na kojem visi po ceo dan. Počinjem da verujem da mu podloga ne odgovara (u pitanju je substrat za temperate klimu, a on izgleda voli kamenitije).
    enivej, budući da mi je terarijum jako mali, prilikom pokušaja da ga uhvatim, i njegovog mogoljenja, ne uspevamo prvih par puta. Vadim poklopac da dubiji skratim nogice. Dubija beži. Ispod terarijuma. Ja pizdim dobroih 30 min, trudeći se da je isteram, a da ne ometam izbezumljenog Glišu.
    U isto vreme vadim novu dubiju i klipujem joj nogice, tako da ne može da se okrene na stomak... uzimam Glišu, koji se u jednom trenutku zabatrga i razvali sve po terarijumu - isčupa biljke, prevrne poklopac, sve... sad imam jednu dubiju na slobodi, i jednu ćopavu negde u substratu.

    45 minuta kasnije, terarijum je sređen, ćopava nađena (đubre se sakrilo, sve sam moro 4 puta da prevrnem) a ona pobegulja vraćena u teglu, na jedvite jade. Stavljam ćopavu na grejni kamen, koji je od sada moj žrtveni totem. lagano uzimam Glišu, koji ovaj put malo manje pizdi. On otvara usta, a ja ga primičem dubiji.

    MLJAC!

    u tom trenutku sam ga pustio, i on je nastavio da žvaće. Ipak, imao je malo problema, nije mučenik znao šta će s njom, da li zato što je izgladneo ili što je bila malo povelika za njega. Uglavnom, glaveni deo nikako da prođe. 5 minuta je tako blejao, pa malo žvakne, proba i ništa. Počeo sam da se brinem. Najzad, pošto je sve vreme bio na podu, popeo se opet na svoj zid. Ne znam da li svesno ili slučajno, nabio se u ćošak glavom, tako da mu je staklo pomoglo, gurajući dubiu u usta. Posle par pokušaja nabijanja, uspeo je!

    dubija je prošla, on se obliznuo, namestio lepše i počeo da kulira.

    Dakle, hepi end prvog dela priče! Gliša je vrlo aktivan kada treba (u jednom trenutku je mučenik visio sa gornje žičane prekrivke, okačen na po jednu nožnu i ručnu kandžu!) i jede.

    Drugi deo, vezan za proveru zdravstvenog stanja i opreme ostaje za sledećih par dana. Baš sam srećan. Presrećan. Imam i slike, al su groznog kvaliteta. Hvala svima koji su učestvovali na bilo koji način, ne smem da nabrajam da ne zaboravim nekog - stvarno vam svima mnogo mnogo hvala.

    Proverio sam kamen i lampu. Kamen ima termoregulaciju, i to je ok. Lampa je 50W Sun Glo Halogen Neodymium. Piše da ima UVA zrake. Treba mi i UVB, zar ne? Koliko je to hitno da se nabavi?

  6. #46
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Citat Prvobitno napisao Shooree
    uh, kakvo veče... odakle da počnem....
    najpre našao sam se sa Nenadom, koji je, pored toga što mi je odgovorio na 101 pitanje, i doneo 100 fobasa, opušteno na sve to nabacio i nekoliko dubia... izuzetno fin gest, i čovek me zadužio debelo.
    Super je on lik. Ja sam to uvek pricao, ali je retko ko verovao. Ne zezaj, bre.

    Ovo se bas zove izvestaj Nego, zaboravih da ti kazem da je za te i njima slicne agame, uobicajeno da dubiu ne pojedu odjednom, nego da je
    prvo zagrizu, pa neko vreme drze u ustima, cekajuci da ugine. Tek onda je gutaju. To je skroz normalno, tako jedu. Bradate, posto su velike, i
    imaju jacu vilicu, pregrizu dubiju bez problema, i odmah je gutaju.

    Treba ti i UVB lampa, neonka. 5% ima u pet-centru.

  7. #47

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    muči me malo ta lampa. evo sad gledam pet centar sajt, i imaju "sun glo" - tu imam, "night glo" (ta mi ne treba za agamu) i "heat glo". Bem li ga, sad...
    ti kažeš neonka, 5%. šta znači 5%? ako je neonka, jel to onda onako cevastog oblika? To bi možda i mogao nekako da skarabudžim na ovaj moj jad od terarijuma. Ako je u formi obične sijalice, onda stvarno ne znam šta ću... moram da kupujem još jednu lampu na štipaljku, ili da izmislim neki držač... smor.

    btw, rekao si mi da je agama mwanza praktično pustinjska vrsta... to bi onda trebalo da znači da njoj vlaga od 40-50% i nije najsrećnije rešenje, zar ne? U kontekstu je i činjenica da praktično ne silazi sa stiroposke pozadine-zida... možda mu se ne sviđa podloga?

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    ja imam kvarcni pesak kod mojih i silaze dole ponekad ali vise vole da se izlezavaju na grancugi
    Moj muzjak je kul lik jede iz ruke ne boji se ali zato zenka se boji za oboje

    :Aerodactyl:

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Ma, spustice se, polako. Plasi se jos uvek. Ne znam kolika joj je tacno vlaga potrebna. Ne prevelika, naravno. Treba ti lampa sa 5% UVBa, ima
    u pet centru, i ne sijalica, nego cev.

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Ma ako je vec takav terarijum, moze da uzme i spiralnu neonku...ima totalno ista svojstva kao i cev. Cak je i cena ista.

  11. #51

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    treba ti lampa i suplementi
    http://www.gekkogecko.co.yu/Kalcijum...ivitamini.html
    pogledaj ovo...
    s obzirom da nije imao lampu od kad je doso prilicno ti je hitno

    da li si ga rehidrirao
    ovkao uhvatis mu malo koze i stipnes ako se ne vrati na svoje mesto u roku od 1s potrebno je da ga rehidriras....a to se radi klasicnim kupanjem u vodi od 35C

  12. #52

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    @Bluie: a kakava je razlika između spiralne i obične? mogu li ja da nađem jednu lampu, koja radi sav posao, uopšte? brine me malo što ako skarabudžim dve lampe na tako mali terarijum, neće ni na šta da liči - a trebalo je da mi bude ukras dnevne sobe...

    @žarko: hvala za link, već sam bio i pročitao. danas ću da ga rehidriram... dakle, lavor vode, i ja ga uzmem i probrčkamo se malo, jal da? Par minuta, kapiram?
    Što se tiče Ca, šta mi preporučuješ, u smislu nabavke? Iskreno, nikad nisam kupovao tako nešto, pa ne znam ni gde bih tražio. Zaboravio sam nenada i o tome da ispitam sinoć .

    dalje, moram se informisati o gutloadingu. započeo sam sinoć 12-članu koloniju fobasa, koji su u izolaciji i sve je kako treba. Imam 100nak jedinki koje će služiti kao primarna hrana u narednom periodu (uz par dubija, kojima nameravam da ga hranim ove prve nedelje, da se što pre oporavi). Pogledaću naravno šta ima od materijala na forumu, ali nije na odmet i neki savet ovde, u smislu šta im treba dodati u ishranu fobasa (pored mekinja i parčeta šargarepe koje trenutno imaju) odmah od početka.

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    evo Shooree za Ca i ostale potrebne stvari...
    http://www.gekkogecko.co.yu/ProdajaH.html



  14. #54

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    nema UVB ovde kod mene na NBG, u fisherman's partner... grozno sam se smorio. nisam stigao do pet centra danas, šaljem sestru sutra...

    enivej, okupao sam ga. sija se i nije loše podneo, čak je malo i plivao. heh.

    opet cela frka i panika oko hranjenja malopre... pošto je vrlo mali terarijum, a on ne naviknut, onda se uspaniči kad mu ja gurnem dubiju, i neće da je jede, čak i beži od nje. Ne znam, verovatno treba još malo vremena da prođe. Opet sam morao da ga uzmem u ruku, i da mu je prinesem, pa je on tek onda zagrize, i pojede.

    najveći mi je problem to što se dubija, koju stavim osakaćenu na leđa u čep od tegle, okrene i ipak izađe, a onda se uglavnom zavuče u supstrat i onda do k.... moram da zavlačim ruku, da ga plašim, i sve to... ne znam, šta mislite, smem li da uzmem tipa malo trake samolepive, pa da dubiju lepnem malo na poklopac, da mlatara nožicama, pa on kad se smisli, nek je pojede? Jer ovako se očigledno stidi. Plus, i dalje preferira da bleji okačen gore, daleko od hranilice... ipak, mislim da nije u redu da mu je svaki obrok stres - u tome treba da uživa, a ne da odlepi.

    baš sam sav u strahu, zbog UVB i svega toga... zagledao sam mu i ovo na leđima - u pitanju su nekakvi čirevi, kolko vidim... to je neko mrtvo tkivo, kao minijaturni vulkančić oblika, i tu nema krljušti, na vrhu... otpala je. Srećna vest je da na korenu repa, gde sam mislio da potencijalno izlazi još jedno to sranje, nije, nego se valjda ljušti. sve je čisto, sad kad je okupan.

  15. #55
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    UVB imas u Petcentru. Preporucujem ti da uzmes neonku od 45 cm. Veca ti ne treba. Ostavi mu hranu u posudu iz koje hrana nece moci da
    izadje. To mu stavi na neko vidno mesto. Ako ga ne uznemiravas, verujem da ce doci i pojesti to. Samo se skloni da te ne vidi, posto je mnogo
    plasljiv. Nemoj da lepis dubiu nicim, samo mu je ostavu u necemu iz cega nece moci da izadje.

  16. #56

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    45 je gej jer mora da kratis armaturu ili da sklapas sma onu sa ..uf onim ispravljacem kako li se zvoe potenciometar ###....
    ja volim 60cm + kineska armatura i divota...

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Naravno da ce mu klopa predstavljati zadovoljstvo ali i ti moras biti strpljiv dok se ne navikne na novu sredinu i dok se ne oslobodi a onda ces biti u fazonu "vec pojeo, moram opet po hranu" sto je bilo i kod mene pa sad sam uzgajam i tenebriju i lateralise a bogami pocecu i miseve jer sam nabavio kukuruznog smuka koji ce uskoro dobiti pojacanje, ovaj hobi je takva zaraza da od nje nema leka pa ti zato savetujem da se naoruzas strpljenjem i daj mu malo mira sad u pocetku i videces da ce sam jurcati za hranom po terarijumu. A te izrasline ako su cirici ili ako su u formi tvrdog zadebljanja to moze da bude od neke povredice koja se inficirala pa tu mozes primenjivati povremeno brckanje u toploj vodi tako da ce apscesi ako su oni u pitanju sazreti i provaliti se nakon cega ce zasusiti ili pak ako su samo keratinska zadebljanja omeknuce i otpasti, samo pazi da ti guster ne nazebe. Kupka samo u toku dana,tako da se dobro osusi , nikako pred gasenje ili nakon gasenja svetla jer pada temperatura pa moze da se prehladi i sa kupkom nemoj preterivati jednom u par dana pa ces videti kako se te promene ponasaju

  18. #58
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Citat Prvobitno napisao zarko
    45 je gej jer mora da kratis armaturu ili da sklapas sma onu sa ..uf onim ispravljacem kako li se zvoe potenciometar ###....
    ja volim 60cm + kineska armatura i divota...
    Sto bi morao da kratis armaturu? Imas najnormalnije da kupis nosace za lampu od 45 cm, ja takve koristim. 60 mi je preveliko.

  19. #59

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    nenade ti si beogradjani vi imate armature i od 16mm....i 20m
    pa eto mrzim vas sto imate ,ja nemam ima samo od 60cm

  20. #60
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: novi user, novi gušter - oduševljenje

    Ahahahaha, pa pukni od muke, sta da ti radim.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •