pozdrav za sve vas na forumu(ljubitelja egzoticnih zivotinja).ja sam ovde nov i tek sada provaljujem kako ovo radi.ako pogresim,nadam se da mi necete zameriti.poceo sam da se bavim teraristikom relativno skoro(prosle godine u oktobru).prva zivotinjica koju sam nabavio je leopard gekon,zvani Gedza(ali uopste nije tako,to mu je umetnicko ime)haha,mala sala.nabavio sam ga od ZARETA,koga ovom prilikom pozdravljam.pre 20-ak dana sam uzeo jos jednog malog gekona(zenkicu) i tarantulu CHROMATOPELMA CYANOPUBESCENS(sa kojom sam odmah imao peh.izasla je nekako iz terarijuma i nestala.15 dana nisam znao gde je,i posle 2 nedelje odsustva se pojavila na sred sobe skoro duplo veca.odlicno zivela je u kuci sa nama bez problema).ali to sad nije bitno,jer to nije ovde tema.resio sam veceras da se registrujem,gledajuci ovaj forum jer sam veceras doveo mog leoparda sa parenja.moj drugar ima 2 zenke.stavili smo ga u terarijum sa njima.reakcija je bila extra.odmah su poceli da se gurkaju i upoznaju.da ste videli samo GEDZU.kad sam ga odneo tamo bio je pred presvlacenje(sav beo i nikakav).posle 10 min. provedenih sa devojkama krenuo je da se presvlaci.da ste samo to videli.bilo je to presvlacenje na silu,samo da im se dopadne.pomogao sam mu u tome(imam i snimak).bilo je to predivno gledati,da ne poverujes.ostavio sam ga tamo 10-ak dana i veceras ga doneo jer su ga moji u kuci trazili(nedostajao im je).moj drugar ZLAJA nije uspeo da vidi sam cin parenja,ali se nadamo iskreno da je bilo nesto nocu kad se ugasi svetlo.zenka se mnogo raskrupnjala za 10 dana.ogromna je.da li je od toga ili ne ne znam.videcemo,cekamo,postavili smo im kutiju,pa sta bude.molio bih vas i za neki savet.ovo je bio uvod,zato je i ovoliki,jer sam imao potrebu da vam ovo ispisem.nece biti vise ovoliko teksta,obecavam.nadam se da vam ne smeta.VELIKI POZDRAV ZA SVE LJUBITELJE