Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 47 od 47

Tema: Čet

  1. #41
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Re: Čet

    Pa presli smo . Nazalost dok nisi na VPS-u, koji vec ozbiljno kosta... dzaba. Usput budireceno, problem je bio u samom chatu koji je odabran a korisnicima je omogucio 'bezbrizno' chatovanje. Nakon iskljucivanja chat-a opterecenje je oko 20-ak puta manje. Na prethodnom hostu se chat nije bas toliko koristio a i ocigledno nije bio toliko 'alav'. Ukoliko odaberemo neki 'mirniji' chat moze da se desi da ga vratimo ali zasad cemo ostati bez tog sadrzaja.

  2. #42
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Čet

    Čim se malo opterećenje stabilizuje, probaću neki java ili ajax čet. ukoliko on nebude imao tih problema sa opterećenjem procesora, zadržaćemo ga.

    I samo da napomenem da je ovo prilično jak paket i na veoma jakom serveru. Da smo na VPS-u, ono opterećenje od preko 6 koje je čet izazivao bi se odražilo na performanse foruma i svakako bi nešto moralo da se uradi sa tim.
    Potpis u pripremi!

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Čet

    ne znam na kojem ste siteu, al pogledajte www.hrhosting.net

    Samo mi nije jasno kakav to mora bit chat da optereti 20 puta više od vBullet foruma.
    Stvarno nije, al ako tako je ok.

    Pa zar vbullet nema neku svoju chat skriptu. Mislim ako ima smf i phpBB bilo bi smijepno da ovaj nema nešto jednostavno

  4. #44
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Čet

    Samo da te prvo pitam da li si ti ikada koristio ovaj hosting za neki ozbiljniji sajt ili forum? I koliko si uopšte u tim vodama? Pitam jer mi je nejasno da u situaciji kada se priča o upozorenju od strane hosta da je opterećenje procesora za naš forum preveliko, ti predlažeš oversellera?!?

    Svi shared hostovi imaju fair usage kluzulu za procesore i memoriju. Oni ozbiljniji imaju garantovan prostor na disku i mesečni protok a VPS ili dedicated imaju i garantovne prve 2 stavke.

    I SMF nema čet skriptu a mislim da nema ni phpbb. Odakle ti to?
    Potpis u pripremi!

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Čet

    Da koristim taj hosting i jesam u tim vodama. ne previše da bi znao sve u detalje...

    SMF ima chat skriptu koja se moje kao add on skinuti sa njihove stranice, tj barem su starije verzije imale. Moro bi pogledati za 1.1.8 verziju. U phpBB nisam siguran jer nisam u njemu niakd previše radio.

    u jednoj verziji cPanela sam naišo na phpChat room i koristio sam ali nikad nije mi se javilo niti dobio obavjest da mi chat opterećuje hosting.

    Trenutni cpanel mi je cPanel Pro - 1.0 (RC1) i u fantasticu imaju neke chat skripte al su kljakave =\

    SMF ima Ajax i još nekih skripti kao modification. Kad izađu za 1.1.8. budem isprobo

  6. #46
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Čet

    Onda se pazi kada ti poraste mesečni bandwith . To je veliki problem sa overselerima. Mi imamo skoro 30GB protoka mesečno sa stalnom tendencijom rasta a imamo garantovanih 75.

    SMF nema čet skriptu, to je mod kao i svaki drugi. koristili smo i mi neki java chat na starom SMF forumu. Problem je imati integrisan čet sa forumom. Ovaj je lepo izgledao na prvi pogled ali ga je onaj refresh na 5 sekundi ubijao je rje svaki put zauzimao po jedan thread kada bi izlistavao smajlije na primer. I sada, ako imamo 5 ljudi na četu eto 5 thread-ova. Ili je imao neki problem ili je loše napisan.

    Ostaje sada da se proba neki java ili ajax čet.
    Potpis u pripremi!

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Čet

    Ja trenutno koristim 480000 mb Bandwidtha, tj to mi je u raspolaganju.
    Site mi nije još gotov jer mi je teško uskladiti moje radno vrijem i prijatelja sa kojima je plan sve raditi.

    Al sad kad izađe ovaj ajax chat za smf baš ću isprobat da vidim kako radi i dal guta puno.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •