Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Elaphe dione

  1. #1
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Elaphe dione

    Jedna od tri nove zmijice. Stigla je u ponedeljak. Sto je vise gledam sve mi se vise dopada . Ovo bi trebalo da je "kina" varijanta, ali videcemo kada odraste.


  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Ako joj se rep odlepljuje, onda je sigurno kineska. Pa, znaš kakva je njihova roba Dosta su slične i kineske i sibirske. Sibirska ima dosta šire šare na glavi, pa po tome mogu da se razlikuju.

    Inače, Elaphe dione nastanjuje Ukrajinu, Rusiju (do Pacifika), Severnu Kinu i Koreju.
    Poraste do 100cm, ženke su veće od mužjaka. Što se tiče boje, dovoljno se vidi na slikama, pa ne treba puno pisati o tome.
    Nastanjuje stepe, posebno sa kamenjarem, terestrijalna je vrsta. Ne naseljava visine veće od 500m.
    Vrlo retko grize, a primerci iz odgoja uopšte ne grizu, osim ako vas ne zamene za miša Hrani se sitnim glodarima i pticama (posebno mladuncima i i jajima), kao i gušterima.
    U zarobljeništvu se hrani mladuncima miševa i miševima. Ne treba joj veliki terarijum, obzirom da nije velika zmija.
    Poslednji izmenio marko; 10.12.08. u 16:35. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Jedna od tri nove zmijice. Stigla je u ponedeljak. Sto je vise gledam sve mi se vise dopada . Ovo bi trebalo da je "kina" varijanta, ali videcemo kada odraste.
    Super zmijica, prelepa šara, ne raste velika ...

    Zanimljivi morfovi se mogu videti na

    http://edione.narod.ru/index.htm

    mali care sheet skinuti sa

    http://www.paulsagereptiles.com/PDFs...sCareSheet.pdf

    a jedno lično iskustvo odgajivača pročitati na

    http://www.snakesociety.nl/x6-jaarga...BeltClosed.pdf

    Naravno, čekamo još slika i tvoje iskustvo!

  4. #4
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Nenade, hvala za za info, ja nisam stigao da napisem i hvala naravno za zmiju. Rep se jos nije odlepio tako da iako prodajes kinesku robu kvalitet nije los.

    Inace zmija je juce jela prvi put kod mene. ZIvu bebu pinkija, ali se nadam da ce uskoro preci na odmrznute.

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Pinki im je mali, mogu da jedu skakače. Inače, šta da radiš, kineska roba, sve za 65, itd. Info sam prepričao iz Kolinsa.

  6. #6
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Da, moze sigurno i one manje skakace, ali moja npr niije htela juce da pojede jos jednog pinkija, pa je zavrsio kod trianguluma...

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno

    hehe,to je prednost kad imaš više zmija,kad neće jedna daš drugoj,da ništa ne propadne...

    inače E.dione mi se svidja,super su šare,kakvi su naravi,jesu zahtevni za držanje?

  8. #8
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Elaphe dione

    Da, to je u svakom slucaju prednost. Sto se naravi tice ova moja je dosta brza u pocetku kada se uzme u ruku ali vec posle nekog vremena se primiri. Koliko sam ja citao o njima nisu uopste zahtevne. Procitao sam da im ne treba ni period hibernacije da bi se uspesno parile, a mladi kada se rode mogu da jedu tek rodjene pinkije. Nisu neki penjaci tako da je povrsina dna bitnija od visine terarijuma. I meni su sare super, pogotovu na glavi.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •