Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Crvenouha-problem???

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Pisem u ime druga koji ima 3 crvenouhe kornjace koje drzi zajedno u jednom terarijumu.
    Jedna njegova kornjaca ima naduven deo kod usiju,koliko mi je objasnio kod crvene "fleke". Ima vec to 2 meseca,ali normalno jede i sve je ok. Da li moze da bude nesto opasno i da li da je izdvoji od ostalih,ako je neka bolest,da ne predje i na ostale. Hvala u napred!
    ! High Voltage !

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Jel ima neko neku ideju sta bi moglo da bude i sta da radi?
    ! High Voltage !

  3. #23

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Kaliptratuse, jedna od mojih (dobro, sada ne više mojih ) kornjača ima izbočinu (apsces) nešto ispod crvene "fleke" već par godina i nema nikakvih smetnji. Nosila sam je kod veterinarke, koja proverila da li je oteklina puna tečnosti, što nije slučaj. Ovim je ustanovljeno da nije u pitanju neka vrsta parazita, što je u suštini bila najkritičnija stavka. Za dalje analize je preporučila rendgenski snimak, da se vidi šta je, ali nije mi se nešto išlo da je zračim bez potrebe - aktivna je, jede normalno, jednom rečju - potpuno je ok. Izbočina se u nekom trenutku bila smanjila, ali se onda opet povratila i već sigurno oko 2 godine je konstantne veličine. Jedini potencijalni problem je što glavu ne može da uvuče do kraja, ali druga kornjača nikada nije bila agresivna prema njoj, tako da nema od čega da se krije

    Zaključak je da i dan danas ne znam šta je, ali mogu da ti kažem da cenim da nije zarazno. Druga kornjača nikada nije pokazala bilo kakve znake razvijanja nečega sličnog.

    Ipak, treba da pomno pratiš situaciju. Možda ne bi bilo loše da je odneseš kod (za reptile pouzdanog) veterinara, da se za svaki slučaj proveri... jer iako su simptomi isti, bolest može da bude druga... Bez pregleda ne možeš da budeš siguran.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Hvala Kali,znaci mi svaka informacija.Prenecu mu,pa cemo da vidimo sta cemo.
    ! High Voltage !

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    To može da bude upala uha.
    Ali nije da baš mora biti upala.

    Povedi je kod veterinara ako smatraš da treba.

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Ne bih rekla da je po sredi nešto što uključuje upalni proces, jer mislim da bi se u tom slučaju kornjača ponašala drugačije - sigurno bi bila apatičnija, gubila apetit i sl.

    Pronjuškah sad malo po netu, očigledno da je problem zvani "ear abscess" jedan od češćih zdravstvenih problema crvenouhih. Pa kaže:

    Ear abscess: Swelling on the side of the head

    Causes: poor water quality

    Treatment: Veterinary attention, possible surgery
    Ear Abscess: Usually, this is nothing more than a simple trip to the vet, though some have done it at home. The typical reason for this is water quality in aquatics and humidity and temperature conditions in terrestrial species. Most times, the vet will place the turtle under anesthesia and make a simple incision along the lump. Then he/she will remove the hard clump-like material and then flush with a Nolvasan solution. Follow up should be kept separate from other turtles and housed in a tank with clean water for a few days. After that, all should be back to normal.
    Dakle, reakcija na preveliku količinu bakterija u vodi... očigledno zavisi od individualnog imuniteta svake jedinke, s obzirom da ostale kornjače nemaju sličnih problema.

    Šta znam... Možda grešim, ali meni operacija kornjače pod totalnom anestezijom zvuči prilično rizično, pogotovo ako uzmemo u obzir verovatno omaleno iskustvo naših veterinara po pitanju operacija kornjača/reptila, čast izuzetcima... U svakom slučaju, ne bi bilo loše da ga pouzdan vet bar pogleda.

    P.S. Čudno, razmišljam zašto ranije nisam pronašla rešenje zagonetke na www, a onda sam se setila da u doba kada je problem nastao (pre sigurno jače od 4 godine) net kod kuće nisam ni imala

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    Da li je neko nekad nalazio male crve na filteru? Juce kad sam cistio akvaterarijum, na filter vati sam nasao gomilu malih crva. Kornjace mi se normalno ponasaju, jedu, zivahne su... Bojim se samo da nisu u pitanju neki crevni paraziti. Ako jesu, nije mi jasno odakle su se pojavili posto ih ranije nisam nalazio a dajem im kupovnu hranu.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    vrsac
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Crvenouha-problem???

    I sipaj joj AD kapi na bazi vode u akvarijum to joj je i za oklop i za oci,po jedno 5-6 kapi pri svakom menjanju vode ako ti je akvarijum . Mozes da im stavis po kap u oko i pustis ih u vodu To imas da kupis u svakoj apoteci i jako malo kosta. Zapamti na bazi vode ,a ne na bazi ulja.
    A ovo ce ti verovatno biti od koristi:
    http://www.pet-centar.rs/content/view/3768/70/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •