Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 56 od 56

Tema: Terarijum za devojchicu :]

  1. #41

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    chek chek...

    pa ja sam nova. Doshla na forum i prochitala polovinu tema sa foruma, shto bez, shto sa sve offtopicima... i uopshte mi nisu smetali... zapravo, zakljuchila sam da je prisutna ekipa ok...

    ok, besmisleno bi bilo da neko u delu 'vashi terarijumi' otvori temu: 'Bokte, shto pamela ima velike sise!' ili "Naprsla mi osovina ja kolima'... ali zaboga, sve shto pishemo i dalje ima veze sa teraristikom

    uostalom, ja ne bih imala nikakav poriv da dolazim na mesto gde je grobljanski ozbiljna atmosfera... chak ne bih imala ni motiv da otvorim temu sa pitanjem, jednostavno bih iscimala nekoga od struchnijih na pp... i shta ce mi onda i tema i forum...

    o tome koliko je moderatorski posao nezahvalan, znam... jer sam i sama bila mod na nekim forumima... ali ako sterilishesh mesto, vremenom niko vishe nece ni da dolazi na njega... jer budimo realni, u vecini sluchajeva bi to izgledalo tako shto bi neko otvorio temu sa pitanjem, neko bi dao odgovor, i to je to... ni jedna tema ne bi imala vishe od 1 ili 2 strane...

    ...a to: 'imate mesto za off topic', ne radi... jer onda to ne bi bio off topic :] nikom nije uspelo da nagura ljude u jednu praznu prostoriju i natera ih da sponatano naprave zhurku :]

    prosto, kad tema prestane da bude aktuelna, dodje i obrishe sve shto je vishak i to je to... najbezbolnije :]

    ne bih da ovo bilo kome zvuchi pogreshno, ali ja radije ne bih da budem deo mesta gde cu pred svaku rechenicu da razmishljam da li smem ili ne smem, da li ce posle neko da me opominje, itd... takvo mesto prestane jednostavno da bude prijatno...
    uostalom, kako novi chlan mozhe da uchestvuje u temi ako nije upucen u materiju dovoljno da mozhe da diskutuje? mozhe samo da gleda... ili da baci neki off topic :]



    signed by
    jedan novi-egzaltiran chinjenicom da poseduje gushtera-drug chlan :]

    :]

    PS.
    @ACO
    josh nisam skupila hrabrost da otvorim kutijicu sa lateralisima, a jutros je chak pojela 4 fobasa

  2. #42
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Citat Prvobitno napisao Dheva Pogledaj post
    prosto, kad tema prestane da bude aktuelna, dodje i obrishe sve shto je vishak i to je to... najbezbolnije :]
    E, baš tako Dok traje prepiska i zezanje, ukoliko nije nešto što po pravilima foruma mora odmah da se ukloni, onda je ok. Kad se završi, brišu se suvišni postovi koji samo opterećuju forum, kao i članove koje oftopik ne zanima, nego samo nove informacije vezane za teraristiku.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Znaci resismo i ovo?

    @DHEVA

    A zamisli kako je meni sa ovim dubiama?...

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    zna li neko, mozhe li gushter da se pregoji?
    imam utisak da bi ova moja stvarno jela koliko god da joj dam...

  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Može da se pregoji, i to kod nekih vrsta baš predstavlja problem. Neki gušteri jedu koliko im je potrebno (kao moj leopard gekon), a neki jedu preterano. Treba voditi računa o tome. Oni slabo troše hranu koju unesu u sebe, jer se ne kreću puno i ne jure za plenom. Zato im i ne treba puno hrane.

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Ne brini se Dhevo ona ce jesti dok mu ne bude dosta...onda ce samo okrenuti glavu....

  7. #47

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    danashnji score:

    4 fobasa, i dva lateralisa (veca)...
    treci josh uvek trchi po teru :]

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    ma samo nek jede...da poraste velika i da ima sve petice u skoli...

  9. #49

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    do godinu ipo dana jedu mnogo vise..posle i sami smanje ali ne treba sepregojiti guster..mogucnost GOUT -na engleskom , mislim da je giht kod nas na srpskom (znate ja nisma odavde ) je mnogo veca kod debeljana !!
    a giht boli i bolje da udaris gustera od patos nego da ga cuvas sa gihtovanim zglobovima

  10. #50

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    a shta bi ustvari bili gihovani zglobovi?

  11. #51
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Ja ne znam šta je, ali ćeš ti jako teško, čitaj nikako, pregojiti guštera koji je u razvoju...tako da samo ti njemu davaj koliko god hoće da jede, dok još uvek raste. Kada ti bude delovao da predebelo, konkretno kod leo. gekona, da mu je telo debelo, a rep deblji od tela, tada mu samo smanji hranu i proredi i neće mu ništa faliti.

  12. #52

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    to je zadebljanje zglobova lici kao da se hrskavica nahvata ,kad se skine koza naravno...
    zglobovi zadebljani ......aaaaaaa sad sam se setio bre...uritna kiselina zbog preopterecenih bubrega se gomila na zglobovima ..eto setih se

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    To se inače zove giht. Ta bolest je prisutna i kod ljudi.

  14. #54
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    Jel je neko od vas video to na gušteru? Ili možda neki link? Ili neke simptome,tj. jel ona otežano hoda ili ni ne može da hoda?

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    da nemislite mozda na reumatizam to je isto otkazivanje zglobova osoba ili zivotinja gubi osecaj,ne moze da ih koristi na kraju potpuna paraliza... to se javlja i kod zivotinja i nepoznat je uzrocnik...

  16. #56

    Uobičajeno Odg: Terarijum za devojchicu :]

    ne giht je talozenje uritne kiseline....reumatizma je okostavanje zglobova ako se ne varam i propadanje hrskavice ....ne znma tacno!!
    ja mislim da moj matori kameleon ima to trenutno ...jako je star i onemocao nisam 100% siguran i ne vidim da ima problem ali na izgled mi je sumljiv ...mada i dalje ima odlican hvat,sto bi bio jedan og glavnih simptoma-los i slab hvat kameleona nateceni zglobovi
    u glavnom giht je indikatom mnogo ozbiljnijeg problema...
    oce cesto da se javi kod biljojeda koji se hrane neadekvatno ,koji unose previse zivotinjskih proteina

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •