Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 126

Tema: Uzgoj miseva

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Evo posto me soulfly pitao, da postujem i ovde. Ja sam kupio malu bocicu tecnog ekstrakta vanile za 40din u prodavnici zdrave hrane. Isprobao sam na svim glodarima u radnji ali posto ih cesto cistim nisam bas siguran za ostale (imam kunica, feretku, hrckove..) dok sam za miseve potpuno soguran da ima efekta. Posto su mi misevi u ter. a ima ih 10 vec za 1 dan mi cela radnja vonjala. Kada sam stavio vanilu, sutradan sam morao bas da onjusim izbliza ter i onda sam tek osetio miris miseva. Dakle miris nije potpuno nestao ali se znatno smanjio intenzitet.
    Mada, cini mi se i kod feretke da je miris slabiji.
    Provericu ko je proizvodjac pa cu pokusati da nabavim vecu bocu.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  2. #22
    Član aqua-zoo'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Apatin
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Verujem da nama miris vanile godi ali koliko je taj miris prihvatljiv zmijama? , možda bi im više odgovarao "AXE"
    More je sigurno napravila žena.Preslano je!

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva


    Pa da se zenske zmije nalepe na ter!

    Posle sam pomislio. Jel vanila ima nekog secera u sebi? Da li ce mozda smetati glodarima koji su skloni dijabetesu?
    Sto se miseva tice, verujem da im ne smeta. Ipak deluje da lik ima iskustva, mada.. nikad se ne zna sa netom, tako da ako isprobavate cinite to na svoju odgovornost. Moji misevi su vec 3-4 dana "na" vanili i nista im ne fali..

    Cak i feretka je napravila hrpu (ali stvarno hrpu!) govana u jednom cosku i ne smrdi ni blizu kao kad je stigla i iskenjala se jednom!

    Uostalom, evo linka, pa ko zna engleski nek izvoli..

    http://www.amazontreeboa.org/rodents.html
    Poslednji izmenio marko; 25.01.09. u 22:51. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Naisao sam na problem pri uzgoju miseva, naime desava se da citava legla budu podavljena sto sam u pocetku pripisao muzjaku koga sam izolovao ali je nastavilo da se ponavlja jos dva puta. Sve ostalo su zenke sigurno, a eto opet se desava, znaci da i zenke hoce da podave mlade.Sledece sto sam uradio je da sam izolovao gravidnu zenku koja bi trebala da se okoti za koji dan pa cemo videti sta ce biti.
    PS. Samo kad bi locirao zlotvora lepo bi ga samo omamio da ne povredi zmiju pa bi ga zivog ubacio kog nje da vidi kako je.....................

  5. #25
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    da da samo jednu zenku ostavi sa malima! najdominantnija zenka hoce da podavi malce ostalih zenki!

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Larry ne znam odakle ti to..?
    Koliko ja znam drzi se 1 muzjak sa 3-4 zenke i ne odvajaju se. Mozda gresim..

    I meni se desilo da mi ugine 6 od 8 miseva. Ne znam zasto, ginuli su 1 po 1. Prvo sam pomislio da je zbog vanile, ali evo preostala dva misa zive vec 2 nedelje na vanili i nista im ne fali. Jedan poznanik koji ih gaji vec duze vremena mi je rekao da je kod miseva metabolizam takav da moraju stalno nesto da jedu. Od onda gledam da stalno imaju hrane i sad je ok. Valjda...
    I jos nesto. Delovali su mi cudno...oci su im bile sklopljene kao da zmire i bili su malo letargicni. Mozda je neka bolest ?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    mogu da se drže 1-5 mužjak-ženke ali najbolji rezultati se postižu odvajanjem gravidnih ženki,a i tako se desi da poneka pojede sopstvene male,to su obično mlade ženke koji prvi put imaju male,oni kod mene obično završavaju brzo kao obrok,postoje razne bolesti koje napadaju miševe ali tu nisam dovoljno upućen tako da ne bih ni pametovao

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Ma meni nisu uginuli vec su podavljeni jednodnevni misevi i naceti a sto se tice bolesti bitno je da im se svremena na vreme promeni piljevina jer se zbog intenzivnog smrada desi trovanje amonijakom

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Kada smo kod smrada...
    Danas je 16 dan kako sam dobio 2 zenke i 1 muzjaka africkih miseva o kojima sam postovao ranije,sada su stari oko 1,5 mesec...
    15 dana su u akvarijumu dimenzija 30x40x30,jos nisam menjao podlogu a smrad je minimalan...
    Bez vanile ili drugih aroma..

  10. #30

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    molim te racunaj me medju prvima za jedan par!
    molim teeeeee

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    daj bre brate i meni jedan par, oci ti se pozlatile...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Koliko cesto zenke mogu biti gravidne? Imam dve zmijice pa me zanima koliko mi zenki treba da bih redovno imao mlade za obe?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Homere, sreco pobro.. Kakvi su ti misevi? Cuo sam da su ekstra agresivni.. da ne moz da ih uvatis ni za usi ni za rep...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    @krme:misevi su sivi i sivo-beli
    a inace uopste nisu agresivni..vise bih rekao radoznali..
    odakle ti ta dezinformacija?

  15. #35

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    ja sma procitao da su malo agresivniji od obicnog misa ali to nista ne smeta ako su bolji roditelji i imaju obicno veci okot

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Koliko cesto zenke mogu biti gravidne? Imam dve zmijice pa me zanima koliko mi zenki treba da bih redovno imao mlade za obe?
    miševi nakon 19-21 dan donesu male na svet ako je prisutan mužjak onda se ženka pari odmah nakon porodjaja,ako nema stalno prisutnog mužjaka ženke se pare na svakih 5-6 dana,ako imaš 2 zmije jedan par miševa će ti biti dosta u vrh glave,stim što ćeš ženku nakon 5-6 porodjaja da zameniš sa mladjom,jer kad su starije već im opada broj malih itd. bukvalno budu matori pa nema više ništa od njih sem hrane za zmije

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Odvojena zenka se okotila tako da sada imamo male misice, a uskoro ce ih biti jos .......

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Citat Prvobitno napisao homer Pogledaj post
    @krme:misevi su sivi i sivo-beli
    a inace uopste nisu agresivni..vise bih rekao radoznali..
    odakle ti ta dezinformacija?
    Od proverenog lika. Covek gaji miseve, pacove, hrckove (nekoliko varijanti), kornjace, jezeve... nema sta nije gajio..
    Ali, verovatno uvek postoje izuzeci.. A i ja nisam mogao da se setim latinskog imena, pa je mozda rec o nekoj drugoj vrsti..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  19. #39
    Član zemunzakon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    I ja sam nabavio tu africku vrstu i stvarno su OK i ne smrde- barem meni u dnevnoj sobi. Vec 7 dana nisam menjao piljevinu i OK je. Videcemo sta ce biti sa malima kad se okote.

  20. #40
    Član zemunzakon'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Pre dva dana mi se okotila zenka ali nisam uspeo da izbrojim male posto su u kucici.Ima ih oko 13-14.Nisam odvajao gravidnu zenku.Drzim ih 1-2 muzijak-zenka i svi se brinu o malima. Malo su agresivniji ako se to tako moze reci( tasti su raskrvarili prst ) ali inace su OK.Svima bih predlozio da predju na ovu vrstu ako nista onda zbog manje smrada.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •