Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 126

Tema: Uzgoj miseva

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Uzgoj miseva

    Zanima me koja je donja temperarura na kojoj se mogu razmnozavati misevi ostalo vezano za uzgoj mi je poznato ali me zanimaju neka vasa iskustva zbog planiranja njihovog smestaja. Desavalo mi se da usred zime pronadjem leglo poljskih miseva u garazi pa me cisto zanima kakvi su beli misevi po tom pitanju.
    Unapred hvala.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    od 22 do 30 ...24-25 se preferira

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Neznam bas da je tako, negdje sam citao, da se najbolje mnoze kad im se mrzne voda u posudicama... A ja mislim da ti je najbolje da im pravis male kucice (od saksija ili od drveta), u kojima ce oni napraviti gnijezdo, i onda ti vanjska temperatura nije bitna.. Mislim da donja granica nije bitna, bitnija je gornja, meni su uginule dvije skotne zenke pacova ljetos, radi visoke temperature...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    evo ovako,kad se mrzne voda neće od svega biti ništa jer će polako da pocrkavaju smrznu se džaba i kućica ne mogu da ugreju kad su vanjske temperature niske,oni su daleko osetljiviji nego ovi naši divlji.na 15-16 stepeni ima još razmnožavanja ali već se tu primeti da je broj malih znatno manji a kad je još hladnije jednostavno ukinu parenje i nema pinkija.kod mene su trenutno na 18-20 i tu sad ima sexa u neograničenim količinama.ko misli da to nije tako nek proba da ih drži hladnome i sam će se uveriti,naravno to za letnje temperature važi i kod miševa,ne vole ono preko 30 i onda obavezno stalno da imaju vode,u protivnom nastradaće najslabije jedinke samo ih nadješ rasporenog trbuha i glave,valjda ostali odande nadoknadjuju potrebe za vodom ako je nemaju,mogu da garantujem da nije lep prizor

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Nije to jedino godno kod miseva..zato jedva cekam da ove manje zmije predju na pacove pa da ih totalno ukinem - stvarno su odvratne zivotinje...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    kako se uzme ako se ne obazirem na smrad meni su sasvim ok,ako nisu odgovarajuće veličine to je druga stvar...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Ja sam planirao da ih smestim u podrum u kome je temperatura uvek u plusu, s tim sto bi bili smesteni u iverici koja je sa unutrasnje strane oblozena staklom da je nebi progrizli a grejanje bi resio sijalicom ako je to ok tako da im onda obezbedim tih 18-20 C pa cemo videti kako ce biti.
    Sada bih imao jos jedno pitanje: Da li odvajati zenke od muzjaka nakon parenja i ako ne koji je optimalan odnos polova M:Z (npr. jedan muzjak na dve do tri zenke) tj dali se mogu drzati sve jedinke skupa stim sto bi mozda postavio saksijice - kucice

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    18-20 stepeni su dosta,možeš ih držati 1:5

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Hvala na savetima ako bude jos pitanja nastavicemo sa temom, ali molim sve koji imaju neka pitanja vezana za ovu temu da ih ovde postave posto vidim da nema vise tema vezanih za tehnologiju uzgoja miseva tako da bi mogli da obradimo sve za miseve na jednom mestu

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Na cemu ih je najbolje drzati zbog smrada?
    By-the-way, jedna misica mi se okotila pre oko 7 dana.
    Zanima me koliko dugo malci ostaju u gnezdu,tj kada pocinju a izlaze i hrane se sami? Tada bi ih odvojio od majke

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Kad se okoti, tada ti je najbitnije da je ne uznemiravas previse, tj. da me cackas nista po gnijezdu, jer ce mlade odbaciti ili cak pojesti...
    Mladima treba oko 15-20 dana da postanu samostalni.
    Nenad tvrdi da ih je najbolje cuvati na posipu za macke, jer tako najmanje smrde. Ja nisam probao sa posipom, al sto se mene tice, ako imas zasebnu prostoriju za glodare, npr. podrum, gdje ti miris nije toliko bitan, onda ih je najbolje cuvati na poljevini..

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    ako ti smeta smrad onda bez posebne prostorije za njih nemoj ni pokušavati,bez obzira na kojoj su podlozi,naravno tu ne pričam o 1-2 miševa

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Kakvu vrstu miseva uzgajate? Planiram da pocnem uzgoj ali ne znam sa kojom vrstom?

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Najobičniji beli miš, nema tu bog zna kakve filozofije, ako imaš prostora možep gajiti i pacove za veće zmije,jer su oni manje smrdljivi i brže se kote.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    pokusacu ipak sa nekom africkom vrstom sto su mi predlozili madjari..kazu da me smrde ni blizu kao beli misevi,nesto su veci,i da znaju okotiti i preko 15 kom...

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    koja je ta africka vrsta?

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Nije znao latinski naziv samo mi je rekao da su sivo-bele boje..i da ga svi znaju kao "africki mis sa puno sisa" -bukvalan prevod..

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    evo nasao sam i latinski naziv.. Praomys mastomys natalensis
    http://www.batwrangler.net/multimammate/

    a uskoro stizu i prvi primerci..

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    hehehe,i ja sam ih naručio da zapatim matičnu grupu,jedva čekam da mi stignu pa dalje ćemo da vidimo

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Pa evo da i ja kazem nesto pametno..
    Nasao sam na netu info kako se resiti mirisa miseva,, bar kolko tolko...i neverovatno je jednostavno. U pijacu vodu im se stavi 2-3 kapi extrakta vanile i miris im se smanji do 50% a nije stetno ni za zmije!
    I, sto je najbolje, isprobao sam na desetak miseva koje drzim u terarijumu sa slabijom ventilacijom.. i stvarno deluje! Sad, dal je bas 50% ne znam ali znatno im se smanji i miris izmeta i urina.
    Info potice od lika koji ima kolekciju zmija koje nedeljno jedu oko 100 miseva.. navodno..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •