Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: "Tarantulas of Belize" - Steven B. Reichling

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Thumbs up "Tarantulas of Belize" - Steven B. Reichling

    Dobih ovu knjigu nedavno kao poklon od drugara koji ju je kupio u SAD. Već odavno pokušavam da navijam ovu knjigu i eto želja mi se ispunila.
    Iskreno rečeno isprva sam mislio da ću iz ove knjige dosta naučiti o Aviculariama(to je i bio osnovni razlog što sam vijao ovu knjigu) ali se ispostavilo da ovaj rod uopšte ne nastanjuje Belize. Međutim da sam znao za ovo verovatno ne bih ni tražio knjigu i - pogrešio bih. Ovoj knjizi dajem 9/10. Naravno zavisi šta očekuješ od knjige ali knjiga je prosto odlična.
    Nije istog tipa kao druge dve knjige koje imam ("Tarantula Keepers Guide" - Schulz i Schulz, "Tarantulas and Other Arachnids" - Marshall). Dakle, ne predstavlja nikakvu vrstu uputstva kako čuvati tarantule u zatočeništvu iako su i ove dve knjige posebno "TKG" mnogo više od toga.
    "Tarantulas of Belize" je pre svega odlična studija svih vrsta tarantula i njihovih kako pojedinačnih tako i opštih karakteristika vezanih za određeno geografsko područje.
    Posebno bih izdvojio nekoliko poglavlja:
    "Tarantula Habitats" - gde je autor odvojio i prilično detaljno opisao osam vrsta staništa u kojima se tarantule mogu naći u ovoj zemlji Srednje Amerike.
    "The Hidden Life Of Belizean Tarantulas" - gde su opisana neka meni dosad znana a i neznana ponašanja tarantula...
    "How to Identify Belizean Tarantulas" - odlično poglavlje o anatomiji, morfologiji, nečinima za utvrđivanje vrsta tarantula...
    Na kraju Reichling posvećuje posebnu pažnju svakoj vrsti(a ima ih 9)na koju je naišao u Belizeu...

    Eto toliko. Knjiga ima samo 120 strana. Po meni vredi svaku paru čak i ako ćete čitati samo ova poglavlja koja sam nabrojao.
    Jedini minus koji sam zabeležio je taj što su slike uglavnom crno-bele i loše. Doduše, ima i par dobrih slika u boji ali one ne uspevaju da poprave generalno loš utisak koji se nameće kad su slike u pitanju.

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: "Tarantulas of Belize" - Steven B. Reichling

    Knjigu sam i ja nameravao da kupim. Veoma je hvaljena po netu i verujem da je odlična.

    Čestitam na kupovini.
    Potpis u pripremi!

  3. #3

    Uobičajeno Odg: "Tarantulas of Belize" - Steven B. Reichling

    SVAKA CAST!
    knjiga je odlicna cuh...
    i drago mi je da si je nabavio...
    napokon tema kojoj sam se obradovao pre nego sto stam clicknuo da je otvorim
    strava....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •