Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 31

Tema: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

  1. #1
    Član 007'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    97

    Uobičajeno Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Lep je ter,ja sam poceo da pravim skloniste za tarantule od gline,sta mislite o tome.
    I love exotics animals

  2. #2
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    toncek: super je ter., e a sto si je prebacio
    007: neznam sta da ti kazem, stavi slike jad bude godov

  3. #3
    Član 007'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    97

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    Rasso rekao sam ti vec da nisam u mogucnosti da slikam
    I love exotics animals

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    Tarantuli je potpuno svejedno od čega je sklonište(sve dok nije toksično ili tako nešto; pročitao sam negde da treba izbegavati četinare ali ima tarantula kojima je prirodno stanište četinarska šuma pa nisam siguran). Ono što je bitno je, ukoliko se odlučiš da sklonište bude neki teži predmet, da se pobrineš da to nasmestiš tako da tarantula ne može da se podkopa pod isti jer može doći do smrtnog ishoda ukoliko taj predmet padne na nju i zgnječi je...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  5. #5
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    ako radiš od gline nek to bude ukopano u zemlju bar 5-6 cm da bude dobro učvrščeno kako kaže grof...

  6. #6
    Član 007'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    97

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    Tako sam i zamislio to.Bice u obliku pecine
    I love exotics animals

  7. #7
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    onda nece pasti

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Ja uskoro pravi sam skloništa.
    Mislio sam sa gips masom i u nju umješat suhe trave kao neko vezivo, pa izlit i oblikovat preko nekog kalupa. Kasnije kada se osuši oblikovat sa nekom turpijom ili tako nešta.

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Nemoj cist gips. Stavi malo peska. Ne znam tacno odnos ali probaj par puta pa ces videti.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Mislio sam nešto stavit što bi povečalo gustoću dane dođ do nekog "raspadanja"

  11. #11
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    samo napravi gušči gips...a ako baš želiš dodaj u njega kvrac pijeska,to ti je onaj kao morski.imaš za kupit u trgovini sa tim materijalom u malim vrečicama...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Po mom misljenju obavezno dodaj malo peska, onako od oka, a sto se tice bilja moja preporuka je slama. Ona je jaka a mozes je iseci na komadice koliki ti trebaju. Na zapadu cak grade kuce od slame, kao mi nekad samo malo bolje..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Kvarc pjesak mogu nabavit, jel radim u tvornici dise on koristi.

    Budem još sve javio kada napravim, al probat ću od više mješavina...

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    hoću da obložim hranilicu i posudu za vodu u ter za agamu mwanzae nečim da izgleda prirodnije. Uzeo upravo glinamol, piše neotrovno. Boja cigle.

    Znači, uzeo bih već postojeću plastičnu posudicu, i oko nje napravio od gline da bude kul, dodao malo peska i slično. Jel to ok? kakvi su rizici u smislu da mi nešto pođe naopako?

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Nikakvi, to je bezbedno, znam da je drugarica pravila sklonište.

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    hvala! postujem sličke posle.

    zanima me, pošto se glinamol suši na vazduhu, da li to znači da ga ponovni kontakt sa vodom može omekšati? pitam, jer mi pada na pamet da celu posudu za vodu možda obložim njime, lepše bi bilo. to jest, tanak sloj glinamola i unutra, gde je voda, a ne samo spolja... da li smem to da radim, u smislu, zna li neko da li se glinamol otapa, pa da mi ne skvikne Gliša od nekog trovanja? mada je neotrovno...
    Poslednji izmenio Shooree; 18.01.09. u 19:29.

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Mislim da nema problema, ali ne mogu da ti garantujem nisam nikada koristio. Mislim da se neće otapati,ali ti svakako probaj to na nečem manjem, pre nego što ubaciš kod guštera.

  18. #18
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Skroz će ti se rasturiti u kontaktu sa vodom, sve dok ga ne ispečeš na potrebnoj temperaturi za pečenje gline, a to ti može uraditi samo neko ko ima peć za to.
    Čak i da ubaciš u običnu rernu nećeš ništa dobiti.

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Evo ti ideja ako hoces da napravis skloniste kao pecinu.Samo spljostis glinu i iskrivis je u polukrug.Pustis glinu da ti se osusi 2-3dana.Ne moras nista da peces.Pospes treset ili zemlju oko nje i preko i eto pecina.Moja t voli da se uspenje na nju i tu da bleji


  20. #20
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Sklonište od gline - Split iz : Pitanja vezana za A. Geniculata

    Citat Prvobitno napisao Bogica1985 Pogledaj post
    Skroz će ti se rasturiti u kontaktu sa vodom, sve dok ga ne ispečeš na potrebnoj temperaturi za pečenje gline, a to ti može uraditi samo neko ko ima peć za to.
    Čak i da ubaciš u običnu rernu nećeš ništa dobiti.
    nije sasvim tachno... relativno davno sam se u slobodno vreme bavio vajarstvom...
    pechenje gline nije obavezno i ne mora da se rasturi kad dodje u kontakt sa vodom(zavisi od gline), to moze da se desi ukoliko je stalno pod uticajem vode i velikim pritiskom tezine zivotinje(shto je kod pauka ne moguce)... ja planiram da pravim sklonishte za biducu moju zmiju, terarijum je vec poceo da se pravi... glinu mozesh da i da uzmesh u ciglani , meka kad je mokra a kad se skroz osushi nema razlike sa kamenom, a ako je posle pokvasish moze samo malo da se "nagrize"... bar u mom iskustvu...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •