Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Kivi I Tenebrije?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Kivi I Tenebrije?

    Ubacio sam pre jedno nedelju dana parce kivija medju tenebrije, nisam imao u tom trenutku jabuku, pa reko i ovo je neko voce, moze da posluzi...
    posle nedelju dana, kolko ja vidim one su pocrkale, mozda ima neka da jos malo mrda, ubacio sam juce parce jabuke a izbacio onaj kivi, pa se nadam da ce zivnuti, a ako ne, onda sam ostao bez hrane za tarantulu i moracu da jurim drugu hranu....
    jel ima neko slicna iskustva, jel smem ove tenebrije, ovako polu zive i mrtve da dajem uopste tarantuli, da nisu postali crvici toksicni ili otkud znam, cisto dok ne uzmem drugu hranu posle nove godine...
    da li neko ima slicna iskustva ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    meni se deslio slicno ali kada sam dao proju fobasima na zalost ja sam bacio celu koloniju jer nisam hteo da nrko ima problema sa svojom zivotinjom zbog moje hrane
    tenebrijama nisam ni znao da smeta kivi mada u kiviju ima jako puno C vitamina
    nekontam od cega su skiknule

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    Ako malo pogledate po netu, ne sme se davati kiselo nikakvim životinjama pa ni insektima. Ne znam da li su od kivija mogli da pocrkaju, ali bolje nemoj to davati, ima dosta drugih stvari.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    ima 100 drugi stvari ali kao im das 1-2 nedlejno nista im nece biti...
    vit C ima puno u kiviju a on pomaze da se ca bolje resporbuje ...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    da to sam i ja pomislio, da ih je ta kiselost ubila. nego da li sad kao takve smem da ih dam tarantuli, par komada je ostalo zivo, ali su strasno usporeni... sad su na jabuci, na rehabilitaciji

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    hehe tema je starija, ali evo mog iskustva
    ja sam imao 10ak crvica u manjoj kutiji, malo brashna na dnu, stavio sam manju Jagodu bez razmishljanja, lepo su one to jele, ali sutra dan se brashno natopilo jagodom, i sve se to poprilicno stvrdnulo i postalo lepljivo, a crvici se ulepili u to i vecina pocrkala
    preziveli su neki, ja sam ih posle i prao (nisam imao pametnija posla, a trebalo mi je malo hrane)

    Dont try This at Home...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    pa da, prema nekom mom dosadasnjem iskustvu sargarepa je jos i najbolja, kao izvor vlage...
    najmanje truli, najduze ostaje sveza.... promenim je posle nekih 7-10dana cak.... nema mnogo budji, povremeno se pojave grinje, ali se to isusi za dan, i posle je opet sve uredu....
    najlakse mi je za odrzavanje, a ne primecujem da im nesto fali... mislim na insekte i crvice...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Kivi I Tenebrije?

    Kupus je zakon.Jedu ga kao lude i dugo traje.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •