Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 118

Tema: Presvlačenje zmija

  1. #21
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    lakse mi je da prskam ter. dok se presvlaci nego da je posle potapam u vodu i ja joj skidam kosuljicu tjs ostatak!a verujem da ne moze da im skodi to sto se cesce kvasi ter. za vreme presvlacenja.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Evo, boa mi se drugi put presvukla danas. Mislim, prvi put je pre nepunih 2 meseca. Prvog puta nije bilo nikakvih problema, a prskao sam samo jednom, vece pred presvlacenje. Ali danas.... c c c..
    Nasao sam joj nekompletnu kozu u terarijumu, i nju sklupcanu ispod panja gde i boravi 99% vremena. Falilo je parce repa, nekih 10 cm. A prskao sam 3 veceri unazad.
    Stavio sam je u mlaku vodu, na 5 min jedva, jer je mrzi samo tako, i pocelo je da spada polako. Ujedno sam je i masirao(blago pretiskao) prstima duz 2.polovine tela dok je bila u vodi, u nadi da ce da se iskenja konacno. Nije kenjala mesec dana, to me jos vise brine...
    Kada sam je vratio u ter i nahranio, motajuci se po grani skinula je koliko vidim skoro sve sto je preostalo na repu. Mozda je ostalo na samom kraju repa. Sutra planiram ciscenje ter i zamenu treseta pa sam mislio da je brckam ponovo tada ili dan kasnije,zbog klope...
    Da li ce to drugo, odlozeno kupanje da pomogne oko skidanja to malo koze? I sta da radim povodom njenog ne-vrsenja nuzde??

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Naravno samo je kupaj.. Procitaj ima u jos jednoj temi pisali smo da je cuvas malo duze u, plicoj vodi..i trebalo bi sve biti ok
    Poslednji izmenio dule87; 10.02.09. u 22:02.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija


  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Opet problemi.
    Proslo je 9 dana od kako je pokazala prve znake da ce se presvlaciti (umirila se i rep tj zadnja trecina tela joj je pobelela).
    Odmah sutradan (prosle nedelje) sam joj ponudio hranu i pojela je.
    Vec sutraden je izgledala normalno bez vizuelnih promena ali umrtvljeno i dalje.
    Pre nekoliko dana su joj na dan-dva bile bele oci, i sad ponovo izgleda bez promena ali bez mrdanja.
    Prskam joj ter nekoliko dana unazad jednom dnevno.
    Nije mi frka da cekam jos, nego razmisljam da je hranim...da li je to pametno sada

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    sacekaj da se
    presvuce

  7. #27
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Ne moraš da je hraniš. Pusti je na miru, presvući će se ok. Moje vipere kad treba da se presvlače, obično im treba oko mesec dana. Jednu već desetak dana, ako ne i više, uopšte nisam ni video, sakrila se i neće da izađe. Dakle, nema razloga za brigu.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Znaci nije frka da preskoci hranjenje?

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Kao sto vec rekoh..Novajlija sam pa sta ja znam,ali sam citao da nije frka ako im se ponekad desi da preskoce hranjenje..Nece ih to ubiti niti naskoditi.
    Mi ih drzimo u maltene savrsenim uslovima,tako da nije na odmet ponekad da osete kakav je i stvarni svet..Znaci nece biti problem ako joj se desi da saceka 5 dana duze do obroka.

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pa, kako može da bude frka? Evo, Đom je napisao da je izgubio bebu getule u avgustu, i našao je pre par dana, živu. Zmije mogu jako dugo da izdrže bez hrane. Posebno boide.

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Sinoc se moja Boa presvlacila po 4. put od kada je kod mene,do tog momenta je sve bilo uobicajeno,kada sam video da ulazi u tu fazu prskao sam terarijum,nisam joj nudio hranu,vlaznost je retko kada otisla ispod 60%.Ali je bilo problema,nasao sam kosuljicu u delovima,sve je bilo u parcicima,i bilo je jos ostalo dosta na njoj! Obicno se uvek sve lepo skinulo u komadu.Bio sam je stavio u mlaku vodu i skinuo sto sam video delove stare koze,samo se nadam da sam skinuo sve jer nije bas lako uocljivo.
    Zasto mislite da se dogodilo ako sam sve drzao,makar po mome misljenju,u optimalnim uslovima za presvlacenje.Moguce je da je u pitanju neki nedostatak vitamina? I vec kada spominjem to,jedno offtopic pitanje,da li pored normalne ishrane treba davati neke vitamine itd?
    Hvala unapred na pomoci!




  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Dodatak situaciji...
    Nakon evo nedelju dana od presvlacenja,ona mesta gde sam ja skinuo kozu sa nje,ostala je neka blaga dekoloracija.I koza nije ona lepo glatka,vec je sve nekako suvo i cudno.
    el to veliki problem? cisto da ne dodje do neke infekcije itd.Hoce li to nestati sledecim presvlacenjem?




  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    ostala je neka blaga dekoloracija.I koza nije ona lepo glatka,vec je sve nekako suvo i cudno.
    Ja to ne umem da zamislim, posebno kad je čudno u pitanju. Slikaj pa možemo pričati. Mada kako si opisao, meni to ne zvuči ohrabrujuće, ipak kao što sam već rekao, nemam pojma o čemu se radi.
    Sledeći put ne prskaj terarijum, već samu zmiju. Slobodno. To ja radim, pa je živa i zdrava. I kupaj je povremeno, onako, pod slavinu, mlakom vodom. Neće joj ništa faliti

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Slikacu,ali ne verujem da ce se na slici to lepo videti.Rekoh da je jako blaga dekoloracija,i na dodir se oseti da je drugacije,Dok je sve ostalo lepo glatko,ovo je nekako suvo..
    A za vreme presvlacenja prskam terarijum,a samim tim i nju.Nije da ona ostane suva,a i ovako ponekad prsnem kada vidim da je vlaznost opala.
    I kupam je maltene svakih par dana..Vadim je skoro svaki dan,a kada mi je vec u ruci,nije mi tesko da je malo okupam mlakom vodom..
    Zato mi i jeste cudno da se ovo dogodilo!!




  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    E pa evo i slike.Kao sto vidite slabo je primetljivo vizuelno,vise se oseti na dodir,kao da je taj deo suv,za razliku od ostatka tela.A i cini se kao da se ta krljust tamo susi,pa se ni ne preklapa lepo ka na ostatku tela.
    To je ono mesto sa kojeg sam skinuo kosuljicu koja nije sama sisla.Nakon sto sam je malo kvasio,to je jos lepo sislo,ali evo sta je ostalo za time..
    Molim vas dajte neke savete,ako ne,onda cu pokusati na nahvatam Josku (jedina dobra stvar u subotici je sto imamo coveka koji je specijalista za reptile..)




  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Savet: opusti se. Sve izgleda sasvim normalno

    Evo kako moja izgleda. Ne vidim da je bilo kako drugačija od tvoje

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pa zato i pitam,i trazim savete iskusnijih..
    Ne bih se ni mislio oko ovoga da nije bas na tom mestu gde sam ogulio kosuljicu sa nje.I kazem da nije vizuelno toliko drugacije,koliko na dodir.Onako suvlje je,i ne sija se kao ostatak koze...
    Ali ne cini mi se da je to nesto jako opasno ako je nesto uopste.S toga samo cu pratiti da li ima promena,..Ako ostane ovakvo,bice dobro..
    I stvarno ti hvala na pomoci




  18. #38
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Imam 1 pitanje, naime columbian rainbow boa mi se vec jednom presvukla pre nekih mesec dana, medjutim pre par dana je opet bila bela, ali evo vec 2-3 dana je povratila svoju boju ali kosuljice nigde, jel moguce da se nije jos presvukla ili je bilo nesto drugo u pitanju ?

  19. #39
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pročitaj prvi post u ovoj temi. Pitanje koje si postavio je najčešće pitanje vezano za presvlačenje, koje ljudi postavljaju. Zato je otvorena ova stiki tema. Obrati pažnju na boldovan pasus u prvom postu.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Zmija će progresivno postajati belja, i to je normalan proces. To može trajati oko nedelju dana, a nekad, kod nekih primeraka, i dosta duže. Posle toga zmija će se vratiti skoro u svoju uobičajenu boju. Presvlačenje obično nastupa dan kasnije. Mnogi ljudi se zbune kad vide skroz bledunjavu zmiju, a posle par dana vide da joj je boja skoro normalna, iako nema košuljice nigde. To ne znači da ju je zmija pojela, nego da tek treba da se presvuče, iako je boja iz blede prešla u skoro skroz normalnu.
    samo da si procitao uvod teme ...
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •