Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 118

Tema: Presvlačenje zmija

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Presvuci ce se ovih dana, nemas problema
    Ljudi, zasto vam je tesko da procitate teme? Pa bar ova nema puno postova. Cak odgovor imas i na vrhu ove (tj. sad vec predhodne) stranice
    Poslednji izmenio gordond; 08.02.10. u 15:30.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  2. #42
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Procitao procitao, ali pise obicno sutradan, a proslo vec par dana, a drzim se one ko pita taj ne skita

  3. #43
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pa forum i služi da se postavljaju pitanja. Ali ne možeš uvek da dobiješ strpljiv odgovor, ako postaviš pitanje koje je milion puta postavljeno, pa se članovima diže kosa na glavi od njega. Bar onima koji imaju kosu

    I prepravio sam sad prvi pasus, da ne bude zabune.

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Iz mog skromnog iskustva ne presvuce se odmah nakon sto prestane to belilo tj maglenje,vec nakon par dana od toga.Znaci prvo ide taj deo gde je zamagljena i bleda,pa kada to prodje mozda cak i do 4-5 dana nicega i onda se presvuce.
    Makar je sa mojom tako.
    Kao sto kazes,ko pita taj ne skita




  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    To se dosta razlikuje kod zmija. Kod mene je odrasli koperhed po mesec dana bio u pripremema za presvlačenje. Kad mu se "pokvari" boja, morao sam da čekam mesec dana, pa i više, da se presvuče

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    to je i meni bilo cudno pa sam pricao sa pedjom i rekao mi je da prodje par dana,kod mene se presvukla posle 4 dana od povratka normalne boje

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Meni se neke zmije presvuku samo dan kasnije.

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    King snake star 5 mjeseciu, vec drugi mjesec se ne presvlaci, jede svakih 5 dana, kaki redovno izmedju obroka, pije vodu, ujeda, uslovi drzanja po propisu vlaznost podignuta za nekih 15%-20% ali nece jednostavno da se presvuce.

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Nemoj da mu dižeš vlažnost bez potrebe. Presvućiće se kad dođe vreme za to, samo ga pusti. Vlažnost podigni malo kad pobledi.

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    I moja kraljevska se presvlacila na 2 meseca kad je imala 5 meseci, to je valjda normalno jer one dosta sporo rastu.

  11. #51
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Moja se presvlačila, prve dve godine, dok sam vodio evidenciju, na 40 dana, otprilike. Odrasli triangulum mi se isto često presvlači, iako slabo jede.

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Ja bi da se malo pojasni ona tvrdnja da je kad ostane koza ucelo prilikom presvlacenja, to pokazatelj zdrave zmije. E sad interesuje me ako se ne presvuce ucelo, jel to znaci da je zmija bolesna ili samo znaci da joj nisu bili omogucei potrebni uslovi pa se pretpostavlja da je zmija pod stresom.
    Da pojednostavim, da li bilo koja bolest kao simptom ima presvlacenje u parcicima?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    To sto kozica u nekim slucajevima ne bude cela moze da bude iz vise razloga. Moze se desiti i da su uslovi bili dobri ali je kozica isprekidana npr. ako se rasvuce preko par ''ostrih'' predmeta i usled sile istezanja puca. Meni se desavalo da kozica u glavenom regionu bude pokidana i da je sa ostatkom povezuje tanak deo.
    A to da li neka bolest ima takve simptome ce morati neko drugi
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #54
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao StevaNS Pogledaj post
    Ja bi da se malo pojasni ona tvrdnja da je kad ostane koza ucelo prilikom presvlacenja, to pokazatelj zdrave zmije. E sad interesuje me ako se ne presvuce ucelo, jel to znaci da je zmija bolesna ili samo znaci da joj nisu bili omogucei potrebni uslovi pa se pretpostavlja da je zmija pod stresom.
    Da pojednostavim, da li bilo koja bolest kao simptom ima presvlacenje u parcicima?
    Hajde ja ovaj deo o bolestima, da pokušam laički.

    Naime, video sam uživo kod prijatelja par zmija koje su imale neurološke poremećaje, i od pojave simptoma su uginule za par meseci. U tom periodu nisu jele, osim jedne koja je nekako uspela da proguta miša, ali ga je za manje od 24h povratila. Obe su se u tom periodu presvlačile ... tj. pokušale su da se presvuku. Evo kako je to izgledalo ...

    Zmije su "regularno" potamnele, nakon 7 dana pobelele su i oči i onda se nakon par dana pojavila "pukotina" na staroj koži koja je i dalje bila na zmiji. To "ljuskanje" u krupnim komadima je trajalo više od nedelju dana, i izgledalo je prilično ružno. Pre toga, zmije su se uobičajeno presvlačile, a okruženje (vlažnost, temperatura) je bilo isto kao i uvek.

    Zanimljivo je da sam uspeo da jednu zmiju vidim na tom nekom početku presvlačenja, uobičajeno pomeranje mišića koje je karakteristično kada se stara koža odbacuje, u ovom slučaju bilo je nekako neartikulisano, pokuša da skine kožu, uspe malo, a onda sledećeg trenutka kao da je odustala, nastavi da gmiže, i pri tome se ostatak kože nepravilno cepa, ljušti i sl.

    Ovakve (užasne) scene se bitno razliku od presvlačenja u kom koža ostane na zmiji zbog nedovoljne vlažnosti, ali osim ovog trapavog opisa gore, ne bih umeo da rečima objasnim razliku.

    Eh sad, koliko sam pomogao ...

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Ajde reci koje su vrste bile zmije...dali su bile boide, dali su imali medjusebni direktan ili indirektan kontakt i dali je imalo i drugih zmija u prostoriji i koje vrste su bile te zmije, ako ih je bilo......

  16. #56
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Ajde reci koje su vrste bile zmije...dali su bile boide, dali su imali medjusebni direktan ili indirektan kontakt i dali je imalo i drugih zmija u prostoriji i koje vrste su bile te zmije, ako ih je bilo......
    Bile su boe, za kontakt ne znam, kada sam ih video, bile su u odvojenim terarijumima. Verovatno je u pitanju bio IBD (sudeći po simptomima) ali to nije tačno utvrđeno (mada je u pitanju bila Nemačka pa verujem da su imali mogućnost da urade biopsiju jetre).

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Mislim da nesto nije u redu s mojom boom....

    Ima oko 2 godine sada i do skoro se uvek lepo presvlacila i kako je odrastala povecavali su se i razmaci izmedju svakog presvlacenja.

    Npr. pre godinu dana se presvlacila na 2 meseca, pa se postepeno povecavalo na 3, zatim je imala jednu vecu pauzu od oko 4 meseca (u periodu od decembra do aprila) i nakon toga smanjila razmak na 2 meseca, tacnije presvukla se 7. juna i evo sada, nakon samo mesec i po ponovo je u fazi presvlacenja.

    O cemu se radi ovde??

    Ne hranim je precesto, na dve nedelje, doduse jeste maalo deblja za svoju duzinu jer sam joj do skoro davao malo vece pacove koje je varila po 5-6 dana ali za poslednja dva obroka pacovi su joj bili i mozda premali (tj svarila ih je kako treba, za 2 dana).

    Treba mi misljenje vas iskusnijih.... hvala

  18. #58
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Mozda ti je zbog ove toplote ovih dana toplije i u terarijumu i zbog toga malo brze raste ili to vec na neki drugi nacin utice na to da se brze presvlaci.Meni to ne deluje kao neki problem..Ako nisi menjao nista tj nema nekih novih situacija i pojava koje bi bile stresne po zivotinju i mozda na taj nacin izazvale presvlacenje ne verujem da imas problem.Ali eto sacekaj jos par odgovora od stucnijih pojedinaca.




  19. #59
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Mozda ti je zbog ove toplote ovih dana toplije i u terarijumu i zbog toga malo brze raste ili to vec na neki drugi nacin utice na to da se brze presvlaci.Meni to ne deluje kao neki problem..Ako nisi menjao nista tj nema nekih novih situacija i pojava koje bi bile stresne po zivotinju i mozda na taj nacin izazvale presvlacenje ne verujem da imas problem.Ali eto sacekaj jos par odgovora od stucnijih pojedinaca.
    I ja isto mislim...!

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Kako smanjiti vlaznost u terarijumu?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •